Mokslo ir žinių diena: nauji darbai ir iššūkiai

Kaip ir kasmet, rugsėjui į mokyklų suolus suvadinus Telšių rajono moksleivius, o į naujų darbų pradžią stojus gausiam būriui pedagogų, linkstama ne tik peržvelgti, kas jau nuveikta, bet ir nubrėžti naujas gaires. Taip nutiko ir šiemet. Nors ir pasidžiaugta, kad mokinių mažėjimas menksta (šiemet į rajono mokyklas ateis per šešiasdešimt moksleivių mažiau nei pernai), tačiau tenka pripažinti: kaimuose nyksta mokyklos (uždaryta Janapolės mokykla), o kai kuriose ugdymo įstaigose mokslo metų pradžią kartina nebaigti statybininkų darbai.

Lina Dijokienė

Susirinko pasveikinti
Penktadienį, artėjant naujiems mokslo metams, Telšių rajono savivaldybės administracijos salėje įvyko tradicinis Telšių švietimo įstaigų vadovų pasitarimas. Susirinkusiuosius pasveikinti atskubėjo gausus būrys svečių: Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas, administracijos direktorius Imantas Motiejūnas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Regioninės plėtros departamento specialistė Regina Pocienė, Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Rupeikienė bei Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Telšių rajono susivienijimo pirmininkė Zofija Jesinienė.
„Man ypatingai aktualu — mokinių pasiekimai. Visos mokyklos yra aprūpinamos vienodai, tačiau rezultatai skirtingi. Kita naujovė – vadovų rotacija. Todėl kviečiu ir raginu nepabijoti sudalyvauti konkursuose, o švietimo specialistams ruoštis padėti naujai ateinantiems darbuotojams sėkmingai įsilieti į darbus. Linkiu sėkmės, kantrybės ir tarpusavio nuolatinio bendradarbiavimo“,— sveikindamas visus švietimo įstaigų vadovus bei svečius kalbėjo meras Kęstutis Gusarovas.
Merui antrino ir kiti sveikintojai, savo kalbose pabrėžę švietimo bendruomenės atsakomybę, sunkų, bet prasmingą darbą, auginant jaunąją kartą.

Padėkota už ilgametį darbą
Už ilgametį ir nuoširdų vadovo darbą švietimo srityje Janapolės pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Šileikienei įteikta Švietimo, mokslo ir sporto ministro padėka, o Telšių rajono Upynos lopšelio–darželio direktorei Virginijai Baranauskaitei bei Telšių rajono Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui, laikinai einančiai direktorės pareigas, Almai Čirvinskienei įteiktos Telšių rajono savivaldybės mero padėkos.
Ypač jautriai su kolegomis — įstaigų vadovais atsisveikino J.Šileikienė. „Jeigu paklaustumėte, kaip aš jaučiuosi, nuoširdžiai pasakysiu, kad jau beveik išskaudėjo. Pavasarį jaučiausi labai prastai. Ne dėl to, kad užsidaro Janapolės mokykla. Ne dėl to, kad neturėsiu darbo. Šimtmetį gyvavusi mokykla, išleidusi tiek jaunų žmonių, užsidaro. Mane pačią Janapolės mokykla išaugino. Čia išdirbau 39 metus. Penkerius — matematikos mokytoja, 25-erius — pavaduotoja, beveik dešimtmetį — direktore“,— sakė pedagogė, pasidžiaugusi, jog palieka gražią, sutvarkytą mokyklą bei išreiškė viltį, jog pastatas neliks tuščias, jame atsiras įvairių, visuomenei naudingų veiklų.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 67 (10179)

1 komentaras

  1. Liudna,gaila…Dieve,ir vėl ji verkslena…neturėsiu darbo-partija padės kaip ir prieš tampant „vadove“.. Buvai ja,bet…nesugebejai išlaikyti mokyklos,nesuvaldei kolektyvo,mokinių…maža dar kiek visko pridaryta,į jaučio skura nesurasysi…

Daugiau nekomentuojama.