Užsimota nurėžti direktorių algas

Tarybos posėdyje diskutuota apie Savivaldybės įmonių vadovų atlyginimų pagrįstumą.

Beveik perpus. Kai Lietuvoje statistikos skaičiai liudija, jog darbuotojų atlyginimai nors ir pamažu, bet vis tik kyla, kai kurių Telšių rajono savivaldybės valdomų įmonių vadovams iškilo grėsmė su šiuo metu padoriomis algomis atsisveikinti.

Lina Dijokienė

Naujas aprašas
Nors pagal naują, LR Vyriausybės patvirtintą tvarką Telšių rajono savivaldybei priklausančių įmonių vadovų atlyginimai turėjo būti nustatyti ir mokami jau nuo metų pradžios, tačiau vietos politikai, galimai dėl rinkimų ar po jų atsiradusio negebėjimo kurį laiką suburti rajono valdžios, o galbūt ir dėl kitų priežasčių, prievolės nustatyti naujus vadovų atlyginimo dydžius ėmėsi tik baigiantis vasarai.
Paskutiniame šiųmetės vasaros Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Telšių rajono savivaldybės valdomų įmonių vadovų darbo užmokesčio nustatymo tvarkos aprašas bei nustatyti UAB „Telšių vandenys“, UAB „Telšių autobusų parkas“, SĮ „Telšių butų ūkis“ vadovams mėnesinės algos pastovios ir kintamosios dalių dydžiai.

Algos struktūra
Tokio sprendimo projekto rengėja — Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Zita Simaitienė grindė tuo, kad, pasikeitus LR Vyriausybės nutarimui, reglamentuojančiam tokių įstaigų vadovų atlyginimų dydžius, pasikeitė ir akcinių bendrovių vadovų atlyginimo nustatymo tvarka. Vadovų darbo užmokestį sudaro mėnesinė alga ir premija. Pirminiame projekte buvo siūloma visiems minėtų įmonių vadovams nustatyti mėnesinės algos koeficientą nuo 9,3-12,7 (bruto nuo 1609 Eur iki 2197 Eur, neto nuo 973 Eur iki 1329 Eur).

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 69 (10181)