Įstrigo Menų mokyklos statyba

Statybvietėje darbai sustoję. Savivaldybė gali nespėti panaudoti skirtų pinigų.

Telšių rajono savivaldybė prieš keletą metų nusprendė perimti Respublikos gatvėje buvusį Policijos komisariato pastatą. Tiesa, daugiau nei prieš dešimtmetį buvo sumanyta šio pastato rekonstrukcija, net parengtas projektas. Pastačius dar du naujus pastatus, čia ir būtų veikusi policija. Tačiau vėliau nuspręsta, kad pigiau rekonstruoti buvusių kareivinių pastatą ir į jį perkelti policiją. O pinigai, išleisti pastato Respublikos gatvės rekonstrukcijos projektui, kaip sakoma, buvo išmesti į balą.

Alvydas Ivoncius

Liko nepanaudoti pinigai
Savivaldybė sumanė policijos pastate Respublikos gatvėje įkurdinti Menų mokyklą. Aišku, ankstesnis rekonstrukcijos projektas netiko, todėl reikėjo užsakyti naują. Ir štai Savivaldybė įsivėlė į dar vieną „amžiaus statybą“. Šis pastatas taipogi rekonstruojamas už Valstybės investicijų programos lėšas, o jų per metus gaunama nedaug — vos po kelis šimtus tūkstančių eurų. Lyg maža to, pernai liko nepanaudoti 100 tūkst. eurų. G.Lukausko teigimu, pinigų panaudoti nesugebėjo statybos bendrovė.

Regis, ir šiais metais gali nutikti lygiai tas pats. Darbai objekte vyksta lėtai arba net sustoja. G.Lukausko teigimu, dėl to atsakinga statybos bendrovė. Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas sakė, kad statybininkams už atliktus darbus ne visi pinigai sumokėti, kadangi kyla įtarimų dėl pateiktų sąskaitų: gali būti, kad prašoma apmokėti už didesnį kiekį darbų nei jų atlikta iš tikrųjų. Be to, kažkiek pakeisti konstrukciniai sprendimai, dėl ko statyba turėtų atpigti. O statybos bendrovė nenori su tuo sutikti.
Šiais metais skirta apie 280 tūkst. eurų. Atrodo, kad vėl dalis pinigų liks nepanaudota. O čia jau negerai. Dabar Valstybės investicijų programą tvirtina ne Seimas: jis skiria pinigus ministerijoms, o šios savo ruožtu perskirsto savivaldybėms. Matant, kad Telšių rajono savivaldybė neįstengia panaudoti skiriamų pinigų, tai ar verta juos skirti kitais metais? Gal geriau pinigus paskirti toms savivaldybėms, kurioms dėl pinigų panaudojimo problemų nekyla — taip gali būti nuspręsta Vilniuje, ir čia niekuo nebepadės nei Kęstučio Gusarovo, nei Imanto Motiejūno raštai.

Tikisi rasti bendrą sprendimą
Menų mokyklą stato UAB „Techsis“. Jos direktorius Algirdas Birkantas paaiškino, kodėl sustabdyti darbai. Savivaldybė nėra apmokėjusi sąskaitų už liepos ir rugpjūčio mėnesiais atliktus darbus. A.Birkantas sakė, kad techninis ir darbo projektai buvo keičiami, bet ne bendrovės iniciatyva. Todėl pasikeitė ir darbų apimtys, tačiau iki šiol nėra tiksliai žinoma: ar bendrovė turėtų padaryti daugiau už pateiktas sąskaitas, ar atvirkščiai — Savivaldybė turėtų apmokėti už daugiau atliktų darbų.
A.Birkanto teigimu, pakeitus projektus, nėra tiksliai suskaičiuotos medžiagų ir darbų vertės, kurios taipogi turėjo pasikeisti. A.Birkantas tikino nenorintis konfliktų su Savivaldybės administracija, manoma, kad viską įmanoma išsiaiškinti ir problemas išspręsti.
Tačiau laikas tirpsta. Jau — lapkritis, prasidėjo pats nepalankiausias statyboms metas. Ypač lauko darbams. Turint omenyje, kad Menų mokyklos statybai kasmet palyginti nedaug skiriama, o tie patys pinigai nepanaudojami, turėsime dar vieną ilgai statomą objektą.

1 komentaras

  1. Matyt ponams planuotojams naujas ješiboto“įsisąvinimas“gausiau žada papildyti kišenes tai ir deda skersą ten kur ateina kišenių sausra

Daugiau nekomentuojama.