Vilma Rumšienė į rinkimus ėjo apsiavusi „melo batelį“

Vilma Rumšienė.

Melo kojos trumpos. Tuo teko įsitikinti rajono „valstiečių“ lyderei, pačiai geriausiai šios partijos narei mūsų rajone Vilmai Rumšienei. Pasirodo, ji jau galimai melavo rinkėjams dar nė netapusi Savivaldybės tarybos nare, dalyvaudama šiais metais įvykusiuose rinkimuose.

Alvydas Ivoncius

Gyrėsi tuo, ko neturėjo
Visi kandidatai privalėjo užpildyti ir Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikti anketas, pajamų bei privačių interesų deklaracijas. Tokius dokumentus pateikė ir V.Rumšienė. Ji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Telšių rajono skyriaus kandidatų rinkiminiame sąraše buvo įrašyta antra. Pirmu „valstiečiai“ įrašė savo kandidatą į merus Imantą Motiejūną.
V.Rumšienė po reitingavimo atsidūrė trečioje vietoje ir buvo išrinkta į Savivaldybės tarybą. Neseniai mus pasiekė informacija, kad V.Rumšienė galimai melavo ir Vyriausiajai rinkimų komisijai, ir rinkėjams. Esą ji anketoje neteisingai įrašė informaciją apie savo išsilavinimą. Anot pranešėjo, V.Rumšienė tebestudijavo, nors anketoje rašė, kad studijas baigė 2017 metais. V.Rumšienė savo anketoje įrašė, kad jos išsilavinimas „aukštesnysis“, yra 2017 metais baigusi Šiaulių valstybinę kolegiją.
Pateikėme V.Rumšienei prašymą ir klausimą: „Kalvotajai Žemaitijai“ pateikta informacija, kad Jūs neva klaidinote rinkėjus, savo, kaip kandidatės, anketoje nurodydama, jog baigėte Šiaulių valstybinę kolegiją 2017 metais. Esą Jūs šios mokymo įstaigos dar nebaigėte. Gal galėtumėte išsklaidyti šias abejones, pateikdama mums Šiaulių valstybinės kolegijos studijų baigimo dokumento kopiją? O jei dar tebesimokote, tai kuriame kurse ir kodėl anketoje įrašėte netikslius duomenis?“
V.Rumšienė į klausimą neatsakė. Nereagavo ir į priminimą atsakyti į klausimą. „Kalvotoji Žemaitija“ kreipėsi į Šiaulių valstybinę kolegiją ir paprašė pateikti informaciją, ar V.Rumšienė 2017 metais baigė šią mokymo įstaigą, ar joje dabar studijuoja. Gavome atsakymą: „Informuojame, kad absolventų, 2017 m. baigusiųjų Šiaulių valstybinę kolegiją, sąraše Vilmos Rumšienės nėra. Vilma Rumšienė šiuo metu studijuoja Šiaulių valstybinėje kolegijoje Socialinio darbo studijų programoje“.
Vadinasi, V.Rumšienė — rajono „valstiečių“ lyderė — per rinkimus į anketą įrašė melagingus duomenis. Norėjo pasirodyti rinkėjams labiau išsilavinusi nei buvo?
Pasirodo, rengdama anketą, nors jau ir studijavo Šiaulių valstybinėje kolegijoje, V.Rumšienė nežinojo, kokio lygio įgis išsilavinimą. Ji anketoje parašė, kad jos baigtas Šiaulių valstybinėje kolegijoje išsilavinimas yra „aukštesnysis“. O iš tiesų ši kolegija suteikia aukštąjį koleginį išsilavinimą. Aukštesnysis išsilavinimas yra žemesnis nei aukštasis koleginis.

Suderino sąžiningumą ir melavimą
V.Rumšienė anketoje šitaip save charakterizavo: „Esu draugiška, visuomeniška, paslaugi, sąžininga“. O čia, pasirodo, kuklumo pritrūko. Vienu metu į anketą rašant melagingus duomenis apie išsilavinimą, tuo pačiu charakterizuoti savo kaip sąžiningą, matyt, V.Rumšienei nebuvo problema, ir tai nesukėlė dvasinių prieštaravimų. Bet čia ir logika tokia: jei melavo apie savo išsilavinimą, tai melavo apibūdindama save kaip sąžiningą žmogų.
Savivaldybės meras yra Savivaldybės tarybos pirmininkas. Todėl Kęstučiui Gusarovui pateikėme klausimą: „Kalvotoji Žemaitija“ gauto žodinio pranešimo pagrindu nustatė, kad Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Vilma Rumšienė, kaip kandidatė, įrašė savo anketoje melagingus duomenis apie savo išsilavinimą: neva 2017 metais yra baigusi Šiaulių valstybinę kolegiją. Kolegija „Kalvotajai Žemaitijai“ pranešė, kad V.Rumšienė tais metais studijų nebuvo baigusi, o dabar dar tik studijuoja. Gerbiamas mere, kaip vertinate Telšių rajono savivaldybės tarybos narės Vilmos Rumšienės, pateikusios melagingus duomenis apie išsilavinimą Vyriausiajai rinkimų komisijai, sykiu ir rinkėjams, elgesį?
Ir štai ką atsakė meras K.Gusarovas: „Objektyvus ir teisingas informacijos pateikimas — kiekvieno mūsų, juolab Tarybos nario, asmeninė pareiga ir atsakomybė. Dėkoju už pateiktą informaciją (tokie faktai man nebuvo žinomi). Artimiausiu metu pasidomėsiu“.
Kaip matote, K.Gusarovas vengė vertinti V.Rumšienės elgesį. Kaip kitaip: juk socialdemokratai kartu su „valstiečiais“ bei kitais „sąžiningais“ ir „skaidriais“ politikais priklauso valdančiajai koalicijai.

„Skaidrumo vėliavnešė“
Beje, vienoje spaudos konferencijoje V.Rumšienė pareiškė, kad neva į Tarybą „valstiečiai“ „atėjo su skaidrumo vėliava“. Ką gi, jau matome, kokia ta vėliava ir kokia „vėliavnešė“.
Kadangi V.Rumšienė save apibūdino kaip sąžiningą, tuo pat metu įrašydama į anketą melagingus duomenis apie savo išsilavinimą, pateiksime paprastą enciklopedinį paaiškinimą iš „Vikipedijos“: „Jei asmuo galėjo žinoti apie jam priklausančias pareigas, bet to nedarė, toks elgesys, remiantis subjektyviu vertinimu, bus traktuojamas kaip nesąžiningas.
Sąžiningumas minimas įvairiuose teisės aktuose, pavyzdžiui, LR Civiliniame kodekse ir Valstybės politikų elgesio kodekse. Pastarajame pažymima, kad valstybės politikas viešajame gyvenime turi vadovautis teisingumo, skaidrumo, viešumo, atsakomybės ir sąžiningumo principais, einant pareigas laikytis aukščiausių elgesio standartų, vengti situacijų, galinčių sukelti visuomenėje abejonę. Lietuvos teismai taip pat ne kartą analizavo sąžiningumo principo turinį“.
V.Rumšienė tokiu savo elgesiu yra pažeidusi beveik visus Valstybės politiko elgesio kodekso elgesio principus. Tiesa, pildydama anketą, ji Tarybos nare dar nebuvo. Bet tai nieko nekeičia: ji, pildydama anketą, pamynė vieną svarbiausių moralumo vertybių — sąžiningumą.

5 komentarai

  1. Ši ponia pastaruoju metu apskritai labai daug sau leidžia, pradeda reguliuoti net viešojoje erdvėje platinamą tam tikrų įstaigų informaciją. Kažkaip labai greitai pamirštama, kad valdžios postai labai laikini, šiandien esi, o ryt vėl gali atsidurti prie tos suskilusios geldos…

  2. Čia dar tik pradžia kadencijos,turėkite kantrybės ir galimai išvysite dar oho ho kokiu dalikėlių,skaidrumo elementėlių.

  3. Vot t. y. žmonės, kurie ateina į tarybas ir į seimą pagal penketuko sąrašus, o ne pagal reitingavimus….

Daugiau nekomentuojama.