Prokurorė griežtai pamokė Telšių policininkę

Pasirodo, Telšių apskrities vyriausiame policijos komisariate įmanomi neišsamūs ir paviršutiniški tyrimai. Kas nutiko: policininkė pritrūko kruopštumo ir kompetencijos ar tyčia vengė kruopštumo ir kompetencijos?

Savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius kreipėsi į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, pranešdamas, kad galimai yra suklastotos Žemaitės gimnazijos stadiono stulpų deklaracijos. Jo pareiškimą išnagrinėjusi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus vyresnioji tyrėja Renata Bernotienė nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo. Jei nežinotume, kad po dokumentu pasirašo policininkė, galėtume manyti: tekstą parašė UAB „Techsis“ direktoriaus Algirdo Birkanto advokatas. A.Bacevičius atsisakymą nepradėti ikiteisminio tyrimo apskundė Telšių apylinkės prokuratūrai. Prokurorė Laisvida Sabaliauskienė policininkės nutarimą panaikino ir įpareigojo policiją tyrimą atlikti rimtai, o ne aplaidžiai.

Alvydas Ivoncius

Vadovai aktą pasirašė, nors…
Primename, kad dar 2015 metų lapkričio 11 dieną Telšių rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Techsis“ vadovai pasirašė Žemaitės gimnazijos stadiono darbų priėmimo-perdavimo aktą. 2016 metais „Kalvotoji Žemaitija“ kartu su Savivaldybės tarybos nariu Algirdu Bacevičiumi nustatė, kad, remontuojant stadioną, naudota dalis tokių medžiagų (prastesnių), kokios nebuvo numatytos techniniame projekte. Futbolo aikštės tvoroje trūko stulpų, vietoje vielos skydelių buvo pakabintas plastikinių virvelių tinklas; krepšinio aikštelės stulpai ir vielos skydeliai nors ir buvo cinkuoti, bet nepadengti plastiku. Tik po mūsų tyrimo Savivaldybės administracija sukruto reikalauti, kad medžiagos būtų pakeistos tinkamomis. Vis dėlto futbolo aikštės stulpai, kurių dalis buvo dažyti gamykliniu būdu, o dalis rankiniu — nebuvo cinkuoti. Dėl to Savivaldybė bylinėjosi su UAB „Techsis“ teisme ir Telšių teismas nusprendė, kad bendrovė privalo sumokėti Savivaldybei kompensaciją. Tiesa, mažesnę nei reikalavo Savivaldybės administracija.
UAB „Techsis“ direktorius A.Birkantas ne kartą aiškino, kad cinkuoti stulpai nebuvo numatyti Savivaldybės sąmatoje, projektavimo užduotyje ir panašiai. Be to, esą svarbiausia dokumentų eiliškumas, kuriame techninis darbo projektas yra ne pirmoje vietoje. Telšių teismas atmetė tokius paaiškinimus, pareikšdamas, kad UAB „Techsis“ privalėjo vadovautis techniniu darbo projektu.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 31 (10243)

 

 

6 komentarai

  1. Jei prokurorai dažniau paskaitytų laikraščius,pamatytų, kad savivaldybėje dažnai vyksta įdomūs dalykai, galintis sudominti tiek prokuratūrą, tiek STT, tiek kitas teisėtvarkos institucijas.

  2. Techsis įmonės vadovą A.Birkantą ir Telšių miesto merą K.Gusarovą sieja daugiau nei draugiški ryšiai.. Meras K.Gusarovas yra buvęs Techsis darbuotojas.. Meras K.Gusarovas ir A.Birkantas skraido kartu atostogauti.. Savivaldybė teisiasi su Techsiu..)))) Turbūt geresnės komedijos negali būti..)))

  3. Reikia džiaugtis kad pagaliau prabunda teisėsauga Telšiuose! Išrinktos gaujos savivaldybėje savivalė jau seniai yra peržengusi visas ribas. Tikriausiai prokurorai neprenumeruoja ir neskaito „Kalvotosios Žemaitijos“, nes kas jiems ir priklauso pagal paskirtį GINTI viešajį interesą užtektų A. Ivonciaus straipsnių. Kartais iš vieno laikraščio dvi – trys bylos kaip ir gatavos su visu ikiteisminių tyrimu (tereikėtu sekretorei duoti perrašyti).

  4. Tik sito zurnalisto deka t.y. A. Ivonciaus, mes suzinome kas te per zmones sedi. Aciu jums nuo viso rajono.

Daugiau nekomentuojama.