Teatrui vadovaus socialdemokratė iš Gargždų

Merą Kęstutį Gusarovą ir gargždiškę socialdemokratę Ligitą Liutikienę, kiek galima spręsti iš šios nuotraukos, sieja šilti, bičiuliški santykiai. „Facebook“ nuotrauka.

Redakcija gavo informacijos, kad įvyko konkursas Žemaitės dramos teatro direktoriaus pareigoms užimti. Mums buvo pranešta ir kas laimėjo. Norėdami pasitikslinti informaciją, kreipėmės į merą Kęstutį Gusarovą. Tačiau šis netgi čia sumanė laikytis „konfidencialumo“, atsisakydamas pranešti nugalėtojo vardą ir pavardę. Tarsi būtų įmanoma kabinete paslėpti arklį.

Alvydas Ivoncius

Merui reikia STT pažymos
Mūsų žiniomis, konkursą dėl Žemaitės dramos teatro pareigų laimėjo gargždiškė Ligita Liutikienė. Kadangi informacija gali būti netiksli, merui K.Gusarovui pateikėme klausimą: „Mums pranešta, kad įvyko konkursas dėl Žemaitės dramos teatro direktoriaus pareigų. Prašome pateikti informaciją, kiek asmenų dalyvavo konkurse, laimėjusio asmens vardą, pavardę, išsilavinimą, darbovietę, darbinę patirtį“.
Ir štai ką atsakė pats geriausias rajono socialdemokratas: „Žemaitės dramos teatro direktoriaus pareigoms užimti konkurse dalyvavo du kandidatai, daugiau informacijos šiuo metu pateikti negalime — laukiama STT pažymos“.
Visiškai neaišku, kodėl reikalinga kažkokia Specialiųjų tyrimų tarnybos pažyma, kad K.Gusarovas galėtų atsakyti į klausimą. Negi gautą klausimą išsiuntė į STT ir laukia pažymos, ar galės atsakyti? Bet, galimas daiktas, meras ar jo patarėjos, nemokantys rišliai pagrįsti savo atsisakymo teikti informaciją, omenyje turėjo ką kitą. Laukiama pažymos dėl konkurso laimėjusio asmens. Nors asmuo ir laimi konkursą, paskirti į vadovo pareigas galima tik gavus STT pažymą. Vis dėlto net ir šiuo atžvilgiu nesuprantama, kodėl reikia slėpti laimėjusio asmens vardą ir pavardę. Antra vertus, konkurso laimėjusio asmens vardą ir pavardę sužinojome iš kitų žmonių, tačiau privalėjome pasitikslinti informaciją, išsiųsdami merui klausimą. Gavę tokį mero atsakymą, pasiskambinome konkursą laimėjusiai gargždiškei Ligitai Liutikienei. Tačiau merui išsiuntėme dar vieną klausimą: „Pastebėsiu, kad meras, neatsakydamas į klausimą, pažeidžia teisės aktus. Šiuo atveju informacija nėra konfidenciali ir jai pateikti jokia STT pažyma nereikalinga. Todėl prašyčiau paaiškinti, kuo remiantis į klausimą neatsakoma“.
Meras jau nebesivargino išsisukinėti ir atsakė: „Patiksliname Jums siųstą informaciją: minėtojo konkurso nugalėtoju pripažintas asmuo — Ligita Liutikienė. Pagal atitinkamus LR teisės aktus, laimėjęs konkursą asmuo bus paskirtas sprendimą dėl skyrimo į pareigas turinčio organo aktu tik gavus STT pažymą dėl informacijos apie asmenį. Kai laimėjęs konkursą asmuo pradės eiti pareigas, žinoma, informuosime visuomenę“.

Tikisi teatre proveržio
Kadangi mums ir be mero buvo pranešta, kad konkursą laimėjo gargždiškė, socialdemokratė Ligita Liutikienė, jai ir paskambinome. Moteris nepuolė aiškinti negalinti nieko pasakoti, nes nėra gauta STT pažyma.
Ji teigė ieškojusi naujo darbo ir aptikusi skelbimą, kad rengiamas konkursas dėl Telšių Žemaitės dramos teatro direktoriaus pareigų. Todėl nusprendusi dalyvauti. Pasak L.Liutikienės, jai Telšių teatras buvo žinomas. Ji mano, kad teatrui reikia proveržio, naujų idėjų ir tikisi tai pasiekti.
Pasak L.Liutikienės, ji yra dirbusi kultūros centro direktore, studijavo renginių režisūrą. Dvylika metų dirbo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, yra rajono savivaldybės tarybos narė, socialdemokratė. Su K.Gusarovu pažįstama asmeniškai. G.Liutikienė nemato sunkumo važinėtis apie 70 kilometrų iš Gargždų į Telšius.
Ji gimė 1964 metais. Nors teigė studijavusi renginių režisūrą, 2019 metų, jos, kaip kandidatės į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nares, anketoje, rašoma, kad yra baigusi Klaipėdos universitete vadybą ir verslo administravimą. Tarp pomėgių buvo įrašiusi knygų skaitymą, keliones, teatrą. Yra LSDP prezidiumo narė, LSDP tarybos narė, LSDP Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė. Ištekėjusi, turi du sūnus.

4 komentarai

  1. Dar galima paklausti kaip vyko konkursas jei dokumentus galėjo pateikti iki kovo 19 dienos, o karantino metu konkursai buvo atšaukti? 🙂

  2. Agne ir pas mūsų populiari daugpatystė,jei dar antra galva vis raudona socdemine spalva pagrąžinta vadovaujant rajonui anaplin iškeliautų,galimai,nuo malonumų perdozavimo tai net Tapinas nebežinotų kaip Telšių išskirtinumą įvardinti.

    • Konkreti partinė linija ir žingsnis atgal. Kultūra Gargžduose buvo plintuso lygyje, su vinimis prikaltomis kėdėmis prie grindų kultūros namuose – tikrai proveržis.

      • Jo, gi meras pažysta melžeja Rita, ta irgi socdeme, turi patirties koncertų organizavime (karvių bliovimo), nešpetna. Tai nors į pavaduotojas ja tegul paima, nes vistiek kultūra niekam nesvarbi…

Daugiau nekomentuojama.