Respublikos gatvės rekonstrukcija: ar taps valdžios išbandymu?

Respublikos gatvės rekonstrukcija dabartinei valdžiai ir merui gali tapti keliu į pralaimėjimą būsimuose Savivaldybės tarybos rinkimuose, jei nebus pasiekta, kad darbai vyktų sklandžiai ir kokybiškai, būtų laikomasi terminų.

Skaitytojai teiraujasi, kodėl vangiai atliekami darbai Respublikos gatvėje. Nuogąstaujama, ar bus spėta viską laiku padaryti. O verslininkai, įsikūrę šioje gatvėje, jau dabar griežia dantimis.

Alvydas Ivoncius

Savivaldybė nenorėjo pasirašyti sutarties
Labiausiai telšiškius stebina, kodėl iki šiol neišasfaltuota gatvės dalis nuo Gedimino ir Muziejaus gatvių sankryžos iki Žemaitės gatvės. Šiame ruože darbai buvo atliekami pernai. Pasak Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gintauto Lukausko, dar iki praėjusių metų šv. Kalėdų turėjo būti baigti šios atkarpos vandentvarkos tinklai ir išbandyti. Tačiau praėjusios savaitės antradienį, kalbantis su G.Lukausku, darbus atliekanti UAB „Techsis“ to dar nebuvo padariusi. Pasak G.Lukausko, „Techsio“ vadovas Algirdas Birkantas teisinasi, kad darbams trukdė žiema. Tačiau praėjusi žiema kaip reta buvo palanki tokiems darbams.

Norėjome paklausti A.Birkanto, kodėl taip nutiko, tačiau jis į telefono skambučius neatsiliepė ir neperskambino. Dėl šios priežasties nesužinojome jo pozicijos, kodėl „Techsis“ nesugeba panaudoti Menų mokyklai skirtų lėšų ir ar šiemet nenutiks taip, kaip anksčiau.
Konkursas dėl Respublikos gatvės rekonstrukcijos įvyko dar 2018 metais. Tačiau UAB „Telšių vandenys“ atsisakė pasirašyti sutartį, kadangi neva konkursą laimėjusių bendrovių grupė pateikė netinkamą sutarties vykdymo garantą. Laimėtojai kreipėsi į teismą ir juos lydėjo sėkmė. Teismas pripažino, kad garantas tinkamas. Konkursą laimėjo uždarosios akcinės bendrovės „Techsis“, „Orlis“ ir „Tilta“. „Techsis“ ir „Orlis“ priklauso A.Birkantui. Neseniai Mažeikių teismas abi šias bendroves pripažino kaltomis todėl, kad A.Birkantas, kaip įtariama, jų naudai papirkinėjo „Mažeikių vandenų“ vadovą. Be to, Telšių teismas A.Birkantą nubaudė už tai, kad šis mokėjo atlyginimus „vokeliuose“. Tuomet A.Birkantas teismų sprendimų nekomentavo. „Orlyje“, prieš tapdamas meru, dirbo Kęstutis Gusarovas. Jis „Kalvotajai Žemaitijai“ teigė nežinojęs, jog A.Birkantas yra teisiamas dėl kyšininkavimo.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 37 (10249)