Savivaldybė it turgaus prekeivis: perku-parduodu

Dar neseniai politikai įrodinėjo, kad namas nupirktas neva dėl socialiai remtinų šeimų: jos čia apsigyvens, sutrumpės būsto laukiančių žmonių eilės. O dabar, pasirodo, kažkodėl nebeliko rūpesčio socialiai remtinoms šeimoms. Kodėl?

Rašėme, kad Savivaldybės tarybai Savivaldybės administracija parengė sprendimo projektą parduoti vadinamąjį Rupšio namą Ryškėnuose. Kaip ir dažną, taip ir šią iniciatyvą lydi slapukavimas. Kodėl prireikė šį namą parduoti, kokia numanoma kaina, kiek jau iš viso išleista pinigų? Atsakyti į šiuos klausimus vengiama. Tačiau Taryba nutarė šio sprendimo netvirtinti. Vadinasi, net valdančiosios koalicijos kai kuriems nariams iniciatyva pasirodė įtartina.

Alvydas Ivoncius

Namo užbaigtumas neva net 87 procentai!
Primename, 2016 metų gruodžio mėnesį rašėme, kad įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje balsų dauguma nutarta pirkti D.Rupšiui priklausančius butus Žarėnų g. 16, Ryškėnuose. Čia yra trijų aukštų gyvenamasis namas, statytas 1994 metais. Statyba nebaigta: suręstos sienos, uždengtas stogas. Vidaus patalpos neįrengtos, o langų rėmai jau apipuvę.
D.Rupšys pasiūlė pirkti dvylika butų, o penki ir taip priklausė Savivaldybei. Dar vienas priklausė Plungėje įsikūrusiai teisinei įmonei. D.Rupšys paprašė 95 tūkstančių eurų už 12 butų. Savivaldybė nusprendė numatyti 100 tūkst. eurų visiems butams pirkti. Kaip minėta, vienas priklausė Plungės teisinei įmonei, taigi, be savo penkių butų, tame name Savivaldybė turėtų dar trylika. Iš viso — 18 butų. Siūlyta pirkti įvairaus dydžio butus: nuo 47 iki 76 kvadratinių metrų.
Prieš perkant daugiabutį, vienintelis iš Tarybos narių — Algirdas Bacevičius — nuvyko apžiūrėti pastato, pasikvietęs ir žurnalistus. Vietomis sienos buvo įskilusios, prakiuręs stogas, išdaužyti langų stiklai. Nė viename būste nebuvo nieko įrengta: nei vandentiekio, nei kanalizacijos, nei šildymo tinklų. Paprastai sakant, stovėjo „griaučiai“. Todėl keistai atrodė Savivaldybės administracijos įtikinėjimas esą namo užbaigtumas net 87 procentai! Neaišku, kokie „ekspertai“ ir ką susapnavę įrašė tokį procentą. Butų įrengimas su viskuo tuo, ko reikia, kainuoja ne mažiau „nei griaučiai“.

Valdžia puolė gintis
Savivaldybė nupirko tuos butus, kadangi neva buvo pasišovusi daugiabutyje įrengti socialinius būstus. Kilus pasipiktinimui, Savivaldybės administracija šoko į „ataką“, pareikšdama: „Viešojoje erdvėje jau kurį laiką skleidžiama tendencinga ir tiesos neatitinkanti informacija dėl Ryškėnų daugiabučio namo pirkimo. Kai kuriuose pranešimuose gyventojai klaidinami tikrovės neatitinkančiais teiginiais, šmeižiama Telšių rajono savivaldybės taryba, Telšių rajono savivaldybės meras ir kiti asmenys. Įtariama, kad tendencingai skleidžiama dezinformacija galimai yra užsakomojo pobūdžio, siekiant pakirsti pasitikėjimą tam tikrais asmenimis prieš artėjančius rinkimus, todėl Telšių rajono savivaldybė prašo gyventojų būti budriems ir netikėti skleidžiama dezinformacija“.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 37 (10249)