Kitais metais Telšiuose bus gaminami vaistai

Vaistų gamykla pradės veikti kitais metais. Iki šių metų pabaigos sumontuota visa įranga.

UAB „Escolit“ praėjusią savaitę pristatė baigiamą Telšiuose statyti vaistų gamyklą. Joje turėtų dirbti apie 100 žmonių, būtų gaminami kitų farmacijos firmų sukurti vaistai. Neatmestina, kad nauji vaistai ateityje bus kuriami ir Telšiuose.

Alvydas Ivoncius

Moderni gamykla
Gamyklą pristatė UAB „Escolit“ direktorius Eduardas Romanovskis. Jo teigimu, statybos darbai baigti 90 proc., dabar montuojama vaistų gamybos, laboratorijų ir kita įranga. Gamyklos bendra vertė — apie 16,8 milijonų eurų, iš kurių 9,1 milijonai skirti statybai, o 7,7 — įrangai. Statybos ir įrangos montavimo darbus tikimasi baigti šiemet, o pradėti gamybą 2021 m. Bendras gamyklos pastatų plotas — 5900 kvadratinių metrų.
Įgyvendindama projektą, UAB „Escolit“ gavo pusantro milijono Europos Sąjungos paramą įrangai įsigyti. Pasak E.Romanovskio, gamyklą stato, įrangą montuoja Lietuvos specialistai, nors nemažai ir užsieniečių iš Ukrainos ir Rumunijos. E.Romanovskio teigimu, gamykloje montuojama aukštos klasės įranga iš Italijos ir Pietų Korėjos.
Pandemija uždelsė darbus, todėl atsiliekama nuo numatyto grafiko. Gamykla pradėta statyti 2015 metais. Iki dabar pasikeitė kai kurie gamyklos akcininkai. Gamykloje bus administracijos, laboratorijų, vaistų gamybos sektoriai, žaliavos ir pagamintos produkcijos sandėliai. Gamykloje veiks mikrobiologijos ir kokybės laboratorijos, aprūpintos moderniausia įranga. Visoje gamykloje įdiegtos griežtos ir modernios sanitarinės apsaugos sąlygos, kad vaistų gamyba būtų saugi, o į aplinką nepatektų jokie teršalai. Pavyzdžiui, sumontuota šiuolaikiška oro padavimo, išmetimo ir valymo sistema, apsauganti nuo mikrobiologinės taršos.

Dalis specialistų atvyks iš Ukrainos
Farmacijos specialistai atvyks iš Ukrainos ir gyvens Telšiuose. Ukrainiečiai tarp gamyklos darbuotojų sudarys tik apie dešimt procentų. Dauguma įmonės darbuotojų bus Telšių miesto bei rajono gyventojai.
Per metus ketinama pagaminti produkcijos už šimtą milijonų eurų. Numatoma, kad per metus bus pagaminama apie 500 milijonų tablečių ir kapsulių.
Vaistai būtų eksportuojami į Baltarusiją, Ukrainą, Rusiją, Europos Sąjungos šalis, jais prekiaujama Lietuvoje. Pasak E.Romanovskio, dabar deramasi su kitais vaistų kūrėjais ir gamintojais dėl būsimos produkcijos asortimento.
Įmonėje dabar dirba 18 specialistų, vidutinis atlyginimas dabar sudaro 1600 eurų. E.Romanovskio teigimu, farmacijos versle atlyginimai paprastai yra dideli, todėl vidurkis išaugs, pradėjus gamybą.

Teisminis ginčas dar nebaigtas
„Kalvotoji Žemaitija“ neseniai rašė, kad areštuota dalis „Escolit“ turto. Arešto pasiekė vienas iš įrangos tiekėjų. E.Romanovskio teigimu, dalies turto areštas apriboja įmonės veiklą tik tiek, kiek pagal šį laikinąjį teismo sprendimą dabar dalis įmonės turto niekam negali būti perduota iki teismo pabaigos.
Tačiau teismo sprendimas neriboja kitos įmonės veiklos. „Escolit“ mano, kad įrangą tiekusi bendrovė pateikė ne tokią įrangą, kokios pageidauta, todėl atsisakė už ją sumokėti. Dėl šios aplinkybės dabar teisminiai procesai tebevyksta. Tačiau teismo sprendimas neapriboja pačios įmonės veiklos, todėl gamyklos statyba vyksta pagal planą. „Escolit“ mano, kad ieškinį padavusi bendrovė nevisiškai laikėsi susitarimų su „Escolit“ sąlygų, todėl šalys turi abipusių pretenzijų. Teismo procesas dar nėra baigtas ir galutinio sprendimo šiuo klausimu nėra.
Tikimasi, kad vaistus gamykla pradės gaminti kitais metais. Pradėjusi veikti gamykla bus viena iš nedaugelio per pastarąjį dešimtmetį pastatytų Telšiuose ir rajone. Jos veikla pagerins rajono ekonominę, socialinę padėtį.

1 komentaras

Daugiau nekomentuojama.