Kęstutis Gusarovas buvo pritaręs poligono steigimui

Tik po kilusio gyventojų pasipiktinimo, spalio 28 dieną buvo surengta išvyka į Pabradės poligoną. O K.Gusarovas buvo suskubęs poligonui pritarti spalio 1 dienos pasitarime. Gerokai vėliau jis pareiškė daug ko nežinantis.

Tęsiame karinio poligono temą. Pasirodo, Telšių rajono meras Kęstutis Gusarovas viename pasitarime suskubo pritarti poligono steigimui. Tačiau prieš pritariant nebūta jokių diskusijų Savivaldybės taryboje. O ir rajono bendruomenės, kurioms rūpi poligono steigimas, dar nieko nežinojo.

Alvydas Ivoncius

Ar meras išmano rajono geografiją?
„Kalvotoji Žemaitija“ gavo spalio 1 dieną nuotoliniu būdu įvykusio pasitarimo protokolą. Tai buvo Telšių ir Šiaulių regionų plėtros tarybų susitikimas su Krašto apsaugos ministerija. Susirinkimui pirmininkavo Šiaulių regiono plėtros tarybos pirmininkas Artūras Visockas, dalyvavo Šiaulių, Mažeikių, Akmenės, Telšių rajonų merai. Susirinkimo protokole užfiksuota, kad Telšių rajono meras K.Gusarovas sakė aptaręs poligono įkūrimo galimybes su Gadūnavo seniūnijos, patenkančios į planuojamą teritoriją, atstovais ir gyventojais. Gyventojai į tai žiūrėtų teigiamai, todėl meras pritarė tokio poligono kūrimui Telšių rajono savivaldybės teritorijoje.
Sunku tuo patikėti, bet taip parašyta protokole. Visų pirmiausia štai kas: Gadūnavo seniūnija nesiribos su rezervuota Lietuvos teritorijos bendrajame plane poligonui teritorija. Gadūnavo seniūniją nuo būsimo poligono teritorijos skiria Degaičių ir Nevarėnų seniūnijos. Todėl labai keista, kad K.Gusarovas, tai privalėjęs žinoti, neva aptarė poligono įkūrimo galimybes su Gadūnavo seniūnijos atstovais ir gyventojais. Ne mažiau keista ir tai, kad neva to įvykusio aptarimo užteko K.Gusarovui susidaryti nuomonę ir pritarti poligono steigimui Telšių rajono teritorijoje.
Ne kas kitas, o pati Savivaldybė savo internetinėje svetainėje įkėlė Krašto apsaugos ministerijos „paveiksliuką“ su galimomis poligonui įkūrti skirtomis teritorijomis.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 88 (10300)

4 komentarai

  1. Gyventojų nuomonė, unikali Žemaitijos gamta, žmonių turtas (derlingiausios žemės, pastatai) merui nesvarbi, Telšių, Akmenės, Mažeikių miestelių bendruomenės nepritaria – ar gali per prievartą – kaip tarybiniais laikais – atimti tai, ką ūkininkai, kaimo žmonės savo rankomis sukūrė

Daugiau nekomentuojama.