Kokios įrangos įsigijo Telšių ligoninė COVID-19 pacientams gydyti?

Neslūgstant COVID-19 pandemijai šalyje, „Kalvotoji Žemaitija“ pasidomėjo, kaip sekasi su netikėtais iššūkiais tvarkytis Regioninei Telšių ligoninei, kuri pavasarį turėjo tik septynias vietas intensyvios terapijos skyriuje bei tris stacionarius dirbtinio kvėpavimo aparatus. Susirūpinusio verslo, valdžios bei gyventojų dėka gydymo įstaiga buvo aprūpinta gyvybiškai svarbia įranga.

Pirmoji susirūpino „Versina“
Kovo mėnesį paaiškėjus, kad Telšių ligoninė trūksta įrangos, pirmoji susirūpino statybos įmonė „Versina“, kuri pervedė 25 tūkst. eurų dirbtinio kvėpavimo įrangai įsigyti bei pakvietė rajono verslą, valdžią, gyventojus padėti medikams. Netrukus AB „Žemaitijos pienas“ padovanojo 2 dirbtinio kvėpavimo aparatus, o Telšių rajono savivaldybė skyrė 50 tūkst. eurų.
Už iš Savivaldybės gautas lėšas įstaiga įsigijo dar du dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus, kurie sėkmingai naudojami ne tik COVID-19 liga sergantiems, bet ir kitiems sunkios būklės pacientams. Pirmojo karantino metu taip pat sulaukta daug geros valios žmonių aukų — per visą laikotarpį suaukota 7 tūkst. eurų, kurie naudojami darbuotojų asmeninėms apsaugos priemonėms bei kitai medicininei įrangai įsigyti.
„Siekiant užkirsti kelią galimam viruso plitimui ligoninėje bei apsaugoti savo pacientus, gruodžio mėnesį įsigytos 3 infekuotų pacientų izoliavimo ir transportavimo kameros, kurioms lėšų taip pat skyrė Telšių rajono savivaldybė. Taip pat kaip parama buvo perduodamos asmeninės apsaugos priemonės, dezinfekcinis skystis. Tam savo laiko bei lėšų negailėjo ne tik tokios žinomos organizacijos kaip Laisvės TV, bet ir Telšių krašto verslininkai bei geranoriški žmonės. Iš Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos panaudos pagrindais gavome dar 2 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus“,— pasakojo Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė.
Telšių rajono verslininkas Vytautas Banys, įmonės „Versina“ direktorius, džiaugėsi kraštiečių aktyvumu, rūpesčiu. „Parama rajono ligoninei — puikus pavyzdys, kad nelaimės atveju žemaičiai gali susivienyti, sutelkti jėgas ir padėti vieni kitiems“,— teigė jis.

Įkurtas COVID-19 padalinys
Nuo lapkričio 13 dienos Regioninėje Telšių ligoninėje įsteigtas 26 lovų padalinys, skirtas COVID-19 liga sergantiems pacientams gydyti. Kaip informavo ligoninės vadovybė, nepaisant to, kad ligoninė neturi infekcinių ligų padalinio ir nėra pritaikyta infekcinėmis ligomis sergantiems pacientams gydyti, reaguojant į vis blogėjančią situaciją, pritaikytas ir perorganizuotas skyrių darbas taip, kad galima būtų užtikrinti tinkamas sąlygas COVID-19 pacientams bei suformuoti naujas COVID-19 skyriuje dirbančias specialistų komandas.
Susidurta su kryžminės taršos tikimybe, nes ligoninėje susikerta „švaraus“ ir „nešvaraus“ srauto pacientai. Atsižvelgiant į tai ir siekiant užkirsti kelią galimam viruso plitimui ligoninėje, sureguliuoti pacientų transportavimo srautai.
Kaip informavo ligoninės administracija, vis didėjant pacientų sergamumui, personalo gretos nedidėja. Dėl šios priežasties šiuo metu yra apribota planinė Ortopedijos-traumatologijos skyriaus veikla bei ambulatorinės reabilitacijos paslaugos, kurių metu nėra galimybės užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kv. m patalpų plotą, tenkantį vienam pacientui, arba nėra galimybės užtikrinti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą tarp pacientų. Kitos stacionarinės bei ambulatorinės paslaugos teikiamos įprasta tvarka. („KŽ“ inf.)

Būkite pirmas išdrįsęs pakomentuoti

Jūsų komentaras

Jūsų el. pašto adreso nerodysime.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.