K.Gusarovui ir I.Motiejūnui prireikė garsios advokatų firmos pagalbos

2020 metais Kęstutis Gusarovas ir Imantas Motiejūnas dėl „Kalvotosios Žemaitijos“ straipsnių Žurnalistų etikos inspektoriui, Visuomenės informavimo etikos komisijai pateikė aštuonis skundus: kiekvienas po keturis.

Rašėme, kad, mūsų manymu, nuo šių metų kovo pradžios „Kalvotajai Žemaitijai“ pradėta keršyti nebesiunčiant spausdinti mokamos Savivaldybės informacijos. Mus bandyta „sutramdyti“ ir skundais, kuriuos vieną po kito Žurnalistų etikos inspektoriui ir Visuomenės informavimo etikos komisijai siuntė meras Kęstutis Gusarovas ir buvęs Savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas. Patys ar kas nors už juos rašė tuos skundus, kito straipsnio tema. O štai 2020 metų gruodžio mėnesį nagrinėjant Visuomenės etikos komisijoje K.Gusarovo ir I.Motiejūno skundus, paaiškėjo, kad jiems atstovavo garsios Lietuvoje advokatų firmos advokatė.

Alvydas Ivoncius

Sutapimas? Sudarius sutartį, pasipylė „raštai“
2020 metų birželio birželio 16 dieną Savivaldybės administracija sudarė teisinių paslaugų sutartį su Lietuvoje žinoma advokatų profesine bendrija „Spectrum legis“. Pagal sutartį, advokatai turėjo atstovauti Savivaldybės administracijai tarptautiniuose arbitražuose, Lietuvos teismuose. Sutapimas ar ne, bet praėjusią vasarą po sutarties sudarymo pasipylė dėl mano straipsnių K.Gusarovo ir I.Motiejūno skundai, adresuoti Žurnalistų etikos inspektoriui, Visuomenės informavimo etikos komisijai. Jai kai kuriuos šių dviejų ponų skundus persiuntė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.
Rašėme, kad I.Motiejūnas dėl vieno mano straipsnio 2020 metų kovo mėnesį pateikė skundą Visuomenės etikos komisijai. Komisija nutarė, kad mano straipsnyje Visuomenės informavimo etikos kodeksas nebuvo pažeistas. Šį skundą galima palyginti su praėjusios vasaros pabaigoje Žurnalistų etikos inspektoriui ir Visuomenės informavimo etikos komisijai pateiktais skundais. Pirmasis I.Motiejūno skundas nuo jo ir K.Gusarovo pateiktų vasarą skiriasi kaip diena ir naktis. Visų pirmiausia — struktūra, argumentavimo būdais, teisinės praktikos naudojimo ir galiausiai net stiliaus ypatybėmis. Tačiau skundams dėl žurnalistų straipsnių rašyti nereikia aukšto lygio teisininkų, pakanka savo pastabas išdėstyti taip, kaip sugebi. Žurnalistų etikos inspektorius ir Visuomenės informavimo etikos komisija įvertins skundus ir pateiktas publikacijas pagal savo kompetencijas. Taigi nėra jokio reikalo išlaidauti, juolab, leisti skundams visuomenės — biudžeto — bendrų pinigų. Sutartyje su „Spectrum legis“ numatytas įkainis: viena valanda — šimtas eurų. Galite įsivaizduoti, kiek kainuoja tokios teisinės paslaugos, jei joms teikti nepakanka valandos, jei kokiems nors raštams surašyti nepakanka ir dienos ar dviejų. Žinoma, advokatai mažiausiai kuo dėti, jei valdiškos institucijos, turinčios teisininkų komandas, samdosi garsias teisininkų firmas. Prie sutarties su šia advokatų bendrija dar grįšime kitame straipsnyje.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 2 (10314)

 

 

 

3 komentarai

  1. Valdžiažmogiams prireikė „Spectrum legis“ pagalbos. Tokie tipai ir švaisto Telšių savivaldybės iždą. Kaip tokie menkystos, iš kur jie išlenda, iš kokių krūmų? Protelio ne per daug, kaip ir Savivaldybės teisininkams, jeigu jo kada ir buvo, norai sutrypti KALVOTĄJĄ ŽEMAITIJĄ tiesiog akivaizdūs. Tie, kurių vardai už „gerus darbelius“ nuolatos, be perstojo skamba laikraščio puslapiuose, tiesiog neriasi iš kailio, meluoja, išsisukinėja, veidmainiauja, nori bet kokiomis priemonėmis nutildyti sąžiningus žurnalistus. Tiek mero, tiek buvusio Savivaldybės administracijos direktoriaus nesąmonės jiems patiems atrodo dideliausio proto pasiekimai. Tik nekušinkit mūsų, mes valdome, tiesiame kelius į žėrinčias aukštumas. Apsičiupinėkit jūs vieną kartą: vienos kliurkos tiek veikloje, tiek kalbose. Kvailiausiai, veidmainiškai atsirašinėjama, už košmariškus pinigus samdomi teisininkai. Kam viso to reikia? Pridengti savo nekompetenciją, kvailystes? Įkąsti profesionaliems žurnalistams? Bevaisės jūsų pastangos, ponai. Jei krečiat šunybes, tai kentėkit patys, o ne kitiems duobę kaskit. Jūs patys į ją seniai įkritot.

  2. Už tokias „išdaigas“ tuos neraliuotus švaistytojus būtina tupdyti į cypę. Už pinigus, kurie buvo išmesti nieko nenuveikusiems teisininkams, buvo galima nupirkti aparatus dūstantiems nuo kovido žmonėms.

Daugiau nekomentuojama.