Kaip kurti jaukią namų atmosferą užuolaidomis?

Kuriant naujus namus, ar naujinant esamus, dažnai norima sukurti išskirtinę ir jaukią aplinką. Vienas iš originalių būdų tokią aplinką sukurti gali būti ne kas kitas, o užuolaidos. Nors ir dažnai šios namų dekoro detalės yra praleidžiamos pro akis, tačiau jos puikiai gali padėti kuriant namų interjerą. Taigi aptarkime, kaip tai padaryti.

Spalvotos užuolaidos namų aurai kurti
Lengvo audinio, dailių spalvų langų uždangalai puikiai leidžia sukurti neįprastą aurą ir spalvą namuose. Be to, įvairių spalvų ar raštų užuolaidas galima panaudoti ne tik ant langų, o ir ant durų ir panašiose vietose. Tik įsivaizduokite, rausvos spalvos užuolaidos, skaidriame rytmetyje. Jos sukurs nuostabią rausvą aplinką namuose. O pasirinkus, tarkime, mėlynas, visuomet namuose sukurs dangaus žydrynės aplinką.

Spalvotų užuolaidų tipai
Visų prima pradėkime nuo dieninių užuolaidų. Nors dažniausiai esame įpratę matyti baltos, ar kitų neutralių spalvų užuolaidas, tačiau jų gali būti ir spalvotų. Jos praleis šviesą ir gaivų orą, tačiau tuo pačiu apsaugos nuo smalsių žvilgsnių iš išorės, bei apsaugos nuo kenksmingų saulės spindulių.

Nauja dvasia namuose
Šios namų interjero detalės neretai gali būti pamirštamos ir pasirenkamos atsainiai. Būtent tai daro įtaką tam, kad pojūtis namuose gali būti keistas, nesavas. Užuolaidos namuose sujungia ar išskiria erdves, tad jas reikėtų rinktis atidžiai ir nepraleisti pro akis. Išskiriame keletą svarbių aspektų, kurie bus svarbūs renkantis užuolaidas:
* Kambario paskirtis. Svarbu įvertinti, kokia pagrindinė kambario paskirtinis. Miegamajame dažnai verta rinktis solidesnių, sodresnių spalvų audinius, kurie ramins.
* Lango dydis. Privaloma įvertinti ir šį aspektą. Svarbu parinkti tokias užuolaidas, kurios tiks tobulai ir leis džiaugtis dailia išvaizda ir vientisumu. Be to, ant labai didelių, ar aukštų langų kartais labiau verta dėti roletus, kurie bus montuojami ant pačio lango rėmo.
* Užuolaidų ilgis. Kuriant norimą interjerą, svarbu įvertinti, ar lango uždengimai turi eiti iki pat grindų, ar būti kitokio ilgio. Ilgos, prabangios, natūralių audinių užuolaidos sukurs nuostabų ir ištaigingą pojūtį namuose.
* Interjeras. Renkantis užuolaidų audinį, raštą ir spalvą reikia įvertinti interjerą. Tinkamai suderintos jos suteiks harmonijos.
* Vyraujančios detalės. Namuose esančios detalės gali padėti pasirinkti užuolaidų raštą. Raštas „sujungs“ kambario erdves ir leis džiaugtis akiai mielu interjeru savo namuose kasdien.
Tinkamai parinktos užuolaidos sukurs nuostabią atmosferą namuose, tad nevertėtų jų rinktis atsainiai. Be to, profesionalus užuolaidų tiekėjas pasiūlys savo kataloge platų asortimentą. Šie paprasti aspektai padės naujoms užuolaidoms namuose atsidurti greitai ir juose jaustis maloniai, o poilsis bus nuostabus.

Jauki atmosfera net triukšminguose rajonuose?
Manantiems, kad užuolaidos sulaiko tik šviesą ir sukuria privatumą, galime priminti apie dar vieną nuostabų jų privalumą: užuolaidos gali izoliuoti net ir garsą. Tai ypač naudinga tiems, kurie gyvena aktyvesnėse miesto dalyse, kaip centras ir panašiose. Garso izoliacijai puikiai tinka aklinos užuolaidos, kurios ne tik naktį užtemdo kambarį, bet ir puikiai sulaiko garsą. Be to, jei norima dar daugiau tylos ir ramybės, galima net sluoksniuoti užuolaidas. Tai tikrai pasirūpins, kad triukšmas jūsų netrukdytų nei naktį nei dieną.
Taigi neretu atveju užuolaidos, kurios dažnai pamirštamos, sukuria namų erdvę ir aurą. Be to, teisingai parinktos užuolaidos ne tik kurs puikią atmosferą namuose, bet ir leis pailsėti tinkamai ir privačiai.

Solemlux — langų uždangalai jūsų namams