Telšių apylinkės teismas išteisino kaltinamuosius korupciniais nusikaltimais

Teismas nusprendė, kad prieš Saulių Urboną (dešinėje), o tuo pačiu ir Juozą Butkevičių įrodymai gauti neteisėtu būdu, todėl juos išteisino. Redakcijos archyvo nuotr.

2018 metų rudenį Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai sulaikė buvusį Savivaldybės administracijos direktorių Saulių Urboną, laikinai Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjusį Kęstutį Anglicką, Savivaldybės tarybos narį Juozą Butkevičių, Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėją Laimą Simanauskienę, Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėją Gintautą Lukauską bei verslininkus Tadą Jucių, Giedrių Rakauską ir Rimantą Ginčauską. Kai kurių įtariamųjų darbo vietose ir namuose buvo atliktos kratos, jiems pareikšti įtarimai kyšininkavimu.

Alvydas Ivoncius

Kaltinti kyšininkavimu dėl politinių tikslų
Daugiau nei dvejus metus truko ikiteisminis tyrimas ir bylos nagrinėjimas teisme. Sausio 14 dieną Telšių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo visi įtariamieji išteisinti.
J.Butkevičius ir S.Urbonas buvo įtariami tas pačiais galimai nusikalstamos veikos epizodais.

Primename, kad 2018 metų pavasarį tuometis meras Petras Kuizinas pareiškė S.Urbonui politinį nepasitikėjimą, tačiau atstatydinti jį iš pareigų pavyko tik 2018 metų rugpjūčio pabaigoje. O rugsėjį jau atvyko į Telšius Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.
S.Urbonas STT Kriminalinės žvalgybos buvo stebimas metus laiko. Kai P.Kuizinas pareiškė politinį nepasitikėjimą S.Urbonui, 2018 metų balandžio 25 dieną jis savo kabinete susitiko su tuomečiu Savivaldybės tarybos nariu, konservatoriumi Juozu Butkevičiumi. Dėl pokalbio tą dieną vėliau jie buvo kaltinami, kad S.Urbonas pasiūlė kyšį J.Butkevičiui Savivaldybės administracijos statybos užsakymais, o J.Butkevičius šį kyšį sutiko priimti. J.Butkevičius buvo kaltinamas, kad sutiko priimti kyšį už tai, kad būtų palankus S.Urbonui, kai Savivaldybės tarybos posėdyje bus mėginama atstatydinti jį iš pareigų. O S.Urbonas kaltintas, kad dėl savo asmeninių interesų, siekdamas išsaugoti pareigas, Tarybos nariui pasiūlė kyšį statybos darbais. J.Butkevičius vadovavo UAB „Lestema“, buvo jos savininkas.

Esą rūpinosi „Lestemos“ reikalais
Kas įvyko 2018 metų balandžio 25 dieną S.Urbono kabinete? Po telefoninio pokalbio, kuriame J.Butkevičius S.Urbonui išreiškė palankumą, abu jie kalbėjosi kabinete. S.Urbonas užsiminė, kad jį norima atleisti iš pareigų. J.Butkevičius patikino, kad palaikys S.Urboną. J.Butkevičius užsiminė, kad dėl statybos darbų S.Urbonas niekuo jam padėti negali, nes viešieji pirkimai yra „neramūs“. Tačiau S.Urbonas pažadėjo „pažiūrėti“ J.Butkevičių dominančių statybos darbų viešųjų pirkimų konkursus. Praėjus dviem dienoms, S.Urbonas savo kabinete Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybų poskyrio vedėjui Adomui Žvirzdinui nurodė pasirūpinti, kad UAB „Lestema“ laimėtų viešųjų pirkimų konkursuose. A.Žvirzdinas Statybos ir urbanistikos skyriaus darbuotojai nurodė parengti kai kuriuos viešųjų pirkimų konkursus taip, kad būtų kreipiamasi tik į vienintelį tiekėją — UAB „Lestema“.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 6 (10318), 7 (10319) ir 8 (10320)

2 komentarai

  1. Niekšai,tiek buvęs įskundėjas tiek „nukentėjusysis“nieko negalėjęs pagelbėti“.Bet toje istorijoje vienas „nekaltasis“tikrai turėtų įraukti“uodegą žinodamas,kad paėmė už stadiono renovaciją 6 000lt.Nuo šio pvz.galima ir skaičiuoti kiek pabrangsta „viešieji“pirkimai ir kokia pajuoka šioje byloje buvo PEILIUKAS.Tokia jau ta mūsų teisėtvarka,Šilius geriau visus pastatydavo į vietą ir“tiesa“ pigiau kainavo.

Daugiau nekomentuojama.