Tinkamai transporto priemonės priežiūrai ir automobilio pardavimui skirti patarimai

pixabay.com

Kiekvienas vairuotojas turėtų tinkamai prižiūrėti savo automobilį, antraip atėjus laikui jį parduoti galima susidurti su liūdna realybe, kuomet potencialūs pirkėjai nenorės mokėti prašomos kainos. Taigi, kad jums būtų lengviau išsaugoti didesnę savo transporto priemonės vertę ir galiausiai savo automobilį pelningai parduoti, sudarėme jums daugybės naudingų patarimų sąrašą, kuriuo galite vadovautis.

Rinkitės transporto priemonę, kurios perpardavimo vertė istoriškai yra didelė

Nors ir tiesa, kad visi automobiliai praranda vertę, ne visi automobiliai nuvertėja vienodai. Kai kurių markių automobilių perpardavimo vertė istoriškai yra pakankamai aukšta, o kiti praranda savo vertę tarytum vos per kelis mėnesius. Ištirkite skirtingus modelius ir automobilių markes, kurios geriausiai išlaiko savo vertę per trejus, penkerius ir septynerius metus.

Pavyzdžiui, tokie prekių ženklai kaip „Hyundai“ paprastai per septynerius metus išlaiko daug savo vertės. Taip pat sunkvežimiai, dideli visureigiai ir tam tikri sportiniai automobiliai nuvertėja mažiau nei, tarkime, elektromobiliai. Norėdami sužinoti, kokia yra jūsų automobilio perpardavimo vertė, galite kreiptis į šios srities specialistus arba patys atlikti kainų tyrimą ir jų palyginimą.

Ieškokite automobilių su perleidžiamomis garantijomis

Nusprendę įsigyti naudotą transporto priemonę pirkėjai nori bet kokio papildomo privalumo, kurį būtų galima gauti. Jei nuspręsite automobilį pirkti iš automobilių salono ir pasirinksite automobilio markę, kuri siūlo perleidžiamą gamyklinę garantiją, pavyzdžiui, „MINI“ arba „Cadillac“, jums bus lengviau rasti pirkėją, kai ateis laikas parduoti savo automobilį.

Rinkitės taupų automobilį

Nors elektromobiliai ir kai kurie hibridiniai automobiliai blogai išlaiko savo vertę, taupiausi benzininiai modeliai paprastai ją išlaiko kuo puikiausiai. Tuo tarpu, kai bus pagaminta ir parduota daugiau elektromobilių ir iš tinklo įkraunamų hibridinių automobilių, šių transporto priemonių perpardavimo vertė pradės kilti.

Apsvarstykite galimybę pirkti naudotą automobilį

Naujas automobilis jau po trejų metų bus praradęs nemažą dalį (dažnai daugiau nei 40 proc.) savo vertės. Jei nuspręsite pirkti naudotą automobilį, pirminis savininkas jau bus prisiėmęs šias nusidėvėjimo išlaidas. Todėl nepamirškite apsvarstyti galimybės įsigyti ir naudotą automobilį, nesusikoncentruojant vien tik į visiškai naujus automobilius.

Važiuokite saugiai

Net vienas gana didelis eismo įvykis ar avarija gali sumažinti jūsų automobilio perpardavimo vertę, nes remonto išlaidos prisideda prie automobilio nuvertėjimo. Be to, apie jūsų automobilio avarijas parodys ir transporto priemonės VIN kodas, kuomet potencialus pirkėjas atliks VIN patikrą ir pamatys išsamią iki tol buvusių autoįvykių istoriją.

Turėkite jį kuo ilgiau

Kadangi automobilio nusidėvėjimas jus paveikia tik tada, kai pradedate pardavinėti savo automobilį – ir kadangi nusidėvėjimo procentai kasmet mažėja – jums nereikės daug nerimauti, jei automobilį valdysite ilgai. Pasistenkite automobiliu važinėti bent 7 metus – tuomet jis bus praradęs didžiąją dalį savo pradinės vertės, tačiau nusidėvėjimo tempas gerokai sulėtės.

Mažinkite ridą

Su kiekvienu kilometru, kurį sukasi automobilio odometras, didėja gedimo rizika. Apsvarstykite galimybę važiuoti automobiliu tik tada, kai tai būtina – pavyzdžiui, jei vykstate į ilgą kelionę, vertėtų vietoj to išsinuomoti automobilį. Bet koks veiksmas, kurio imsitės, kad sumažintumėte ridą, ilgainiui gali sumažinti automobilio nusidėvėjimą.

Reguliariai valykite

Gali atrodyti pernelyg paprasta, kad būtų tiesa, bet švaros palaikymas gali sumažinti transporto priemonės nusidėvėjimą. Reguliarus automobilio plovimas, vaškavimas, grindų kilimėlių šveitimas, dėmių prevencija ir net automobilio statymas garaže ilgainiui padidins jo perpardavimo vertę. Tuo tarpu rūkymas automobilyje turės priešingą poveikį.

Nesirinkite „keistos“ spalvos

Standartinės automobilio spalvos yra geriausiai parduodamos, o drąsesni dažų pasirinkimai bus paklausesni kur kas mažiau. Populiarios tokios spalvos kaip balta, juoda, pilka ir tamsiai mėlyna. Unikalesnių spalvų, tokių kaip geltona, ryškiai raudona ar kaštoninė, rinka yra mažesnė. Turėkite tai omenyje pirkdami arba bandydami atnaujinti savo dabartinio turimo automobilio kėbulo spalvą.

Venkite antrinės rinkos modifikacijų

Tokie priedai, kaip antai antrinės rinkos garso sistemos ir ne originalios gamybos spoileriai, nepadidins jūsų automobilio perpardavimo vertės – tiesą sakant, jie gali pagreitinti automobilio nuvertėjimą. Ne visi pirkėjai norės mokėti priemoką už vieną iš šių antrinės rinkos modifikacijų, todėl geriausia, kad jūsų automobilis išliktų toks pat standartinis, koks buvo, kai jį įsigijote.

Tačiau kartais, jei pardavėjas į automobilį įdeda ir sumontuoja originalias dalis ar priedus, padidėja jo perpardavimo vertė. Geriausia ištirti šias perpardavimo vertes pagal atskirus apdailos lygius, kad sužinotumėte, ar jūsų automobilio modifikavimas yra finansiškai pagrįsta idėja.

Parduokite geriausiu metu

Prieš pateikdami automobilį pardavimui, įsigilinkite į rinką, nes tam tikri metų laikai yra kur kas geresni automobilio pardavimui. Pavyzdžiui, nuo pavasario iki rudens daugiau žmonių perka naudotus sedanus, krosoverius ir kupė; žiemos mėnesiais daugiau žmonių perka didesnius visureigius. Taip pat nepamirškite, kad reikėtų vengti savo automobilį parduoti per šventes.

Be to, galite prarasti perpardavimo vertę, jei automobilio gamintojas nutraukė jūsų automobilio modelio gamybą, bankrutavo arba susijungė su kitu prekės ženklu, arba įvyko koks nors kitas neįprastas įvykis. Nors šių situacijų visiškai suplanuoti ar joms pasiruošti negalite, dėl jų jūsų automobilis gali smarkiai nuvertėti.

Techninė priežiūra yra svarbiausia

Absoliučiai geriausias būdas sumažinti automobilio nuvertėjimą – reguliariai „lįsti“ po variklio dangčiu. Naudotų automobilių pirkėjai nori pirkti transporto priemonę, kuria gali pasitikėti, o jei nevedėte išsamių techninės priežiūros ir remonto įrašų, jie bus mažiau linkę pasitikėti jumis kaip pardavėju. Net jei neplanuojate parduoti, būtina laikytis savo transporto priemonės techninės priežiūros grafiko. Ir tiesą sakant, tai padaryti tikrai nėra sudėtinga – ypač, jei jūs pasirenkate patikimą autoservisą, kuris savo klientams visuomet laiku atsiunčia priminimus apie tai, jog automobilis turėtų būti apžiūrėtas autoservise.

Kaip greitai parduoti automobilį ir gauti geriausią kainą

Lengviausias būdas parduoti automobilį – jį iškeisti perkant naują automobilį arba parduoti automobilių supirkėjams, kurie jį gali nupirkti vos per kelias valandas, tačiau taip gausite mažiausią kainą. Tuo tarpu pardavę automobilį privačiai, turėtumėte gauti daugiau pinigų, jei tik rasite pirkėją, tačiau tai nebus taip paprasta. Jūs turėsite:

 • namuose rasti vietos dviem automobiliams, kadangi tikėtina, jog pardavinėdami dabartinį automobilį jau būsite įsigiję ir naująjį;
 • pasirūpinti reklama ir už ją sumokėti;
 • pasirūpinti dviejų automobilių draudimu;
 • reguliariai bendrauti su potencialiais pirkėjais – užklausos, apžiūros ir bandomieji važiavimai;
 • gauti apmokėjimą ir įsitikinti, kad prieš perduodant raktelius jūsų sąskaitoje yra lėšų arba jūsų rankose esantys pinigai yra tikri.

Prieš reklamuodami savo automobilį

Jei norite greitai parduoti automobilį ir gauti geriausią kainą, labai svarbu jį paruošti pardavimui – pateikimas, techninė būklė ir techninės priežiūros istorija gali turėti lemiamos reikšmės.

 • Išvalykite automobilį iš vidaus ir iš išorės ir pasirūpinkite, kad jis apskritai būtų tvarkingas.
 • Sutvarkykite nedidelius dažų pažeidimus ar paprastus mechaninius gedimus.
 • Atlikite naują techninę apžiūrą, ypač jei iki dabartinės techninės apžiūros pabaigos liko mažiau nei mėnesis.
 • Apsvarstykite galimybę pasinaudoti profesionaliomis automobilio valymo paslaugomis – tai sutaupys jūsų laiko ir gali iš tiesų pakeisti visą situaciją.

Automobilio kaina

 • Nustatykite realią automobilio kainą, ypač jei norite greitai parduoti automobilį.
 • Patikrinkite panašių automobilių kainas populiariuose skelbimų portaluose.

Jei automobilis vis dar priklauso kreditoriams

 • Negalite parduoti automobilio, už kurį dar nėra pilnai atsiskaityta kreditoriams.
 • Jei norite parduoti automobilį, pirmiausia gaukite kreditorių leidimą arba pilnai atsiskaitykite su jais.

Informacija apie parduodamą automobilį

 • Aprašykite automobilį kuo tiksliau.
 • Skelbimuose nurodykite faktus, kurie sudomintų potencialius pirkė
 • Būtinai nurodykite automobilio gamybos metus ir valstybinį numerį, kiek mėnesių liko iki techninės apžiūros termino pabaigos ir kurioje šalies vietoje esate.
 • Žinokite, kad vagys gali susisiekti su jumis apsimesdami potencialiais pirkėjais. Jei telefonu jiems pateiksite išsamią informaciją apie automobilį, pavyzdžiui, VIN numerį, arba pasidalysite asmeniniais duomenimis, jie gali pasinaudoti šia informacija ir sukurti klonuotą skelbimą.
 • Tikri pirkėjai mielai atvyks apžiūrėti automobilio ir patys patikrins jo duomenis, VIN patikrą atlikdami vietoje.

Automobilio būklė

 • Skelbimuose ir pirkimo-pardavimo sutartyje aiškiai nurodykite automobilio būklę.
 • Jei automobilis parduodamas tik atsarginėms dalims arba jį reikia iš esmės remontuoti, nurodykite tai.

Dokumentai

 • Turėkite visus dokumentus ir istoriją, įskaitant ir techninės priežiūros įraš
 • Neleiskite potencialiems pirkėjams kopijuoti ar fotografuoti transporto priemonės dokumentų.
 • Saugokite visų darbų, atliktų kol automobilis priklausė jums, kvitus.
 • Jei turite oficialią pardavėjo serviso ataskaitą, ji yra vertingesnė.
 • Nepamirškite perduoti visų reikiamų dokumentų, kai parduodate automobilį.

Bandomasis važiavimas

 • Sutardami, kad pirkėjas atvyks apžiūrėti ir išbandyti automobilio, pasiimkite jo kontaktinius duomenis: vardą, pavardę, adresą ir telefono numerį. Tikras pirkėjas mielai tai padarys ir supras, jei perskambinsite, kad patvirtintumėte susitarimus ir patikrintumėte nurodytą telefono numerį.
 • Paprašykite pirkėjo parodyti vairuotojo pažymėjimą, jei jis tikisi išbandyti automobilį.
 • Primygtinai reikalaukite, kad pirkėjas atvyktų apžiūrėti automobilio jūsų namų adresu – tikras pirkėjas mielai tai padarys.
 • Visada lydėkite potencialius pirkėjus bandomojo važiavimo metu, o jei pakeisite sėdynes paties važiavimo metu, pasiimkite automobilio raktelius išlipdami iš automobilio ir atiduokite juos, kai vėl įlipsite į keleivio vietą.
 • Saugumas ir pasitikėjimas priklauso nuo žmonių skaičiaus – paprašykite, kad draugas ar giminaitis jus lydėtų, kol pirkėjas apžiūrės automobilį ir atliks bandomąjį važiavimą.

Derybos

 • Numatykite derybų rezervą – pirkėjas bus patenkintas, kad pavyko sumažinti kainą, o jūs vis tiek gausite beveik norimą pinigų sumą.

Atsiskaitymas ir dokumentų pasirašymas

 • Grynieji pinigai – apsvarstykite galimybę susitarti dėl grynųjų pinigų perdavimo jūsų banke (ypač, jei suma yra labai didelė).
 • Apmokėjimas bankiniu pavedimu – jei nuspręsite apmokėjimą už savo automobilį priimti bankiniu pervedimu, turite būti įsitikinę, kad pinigai pasiekė jūsų sąskaitą.
 • Saugokitės elektroninių laiškų iš užsienio, kuriuose siūloma nupirkti jūsų automobilį jo nemačius ir siūloma sumokėti kur kas didesnę kainą. Taip pat saugokitės pirkėjo rekomenduojamų fiktyvių ESCROW įmonių.
 • Užpildykite automobilio pirkimo-pardavimo sutartį dviem egzemplioriais – kiekvienam sandorio dalyviui po vieną. Būkite tikri, kad sutartyje nurodyti duomenys yra teisingi.

Kaip jau supratote, prieš parduodant savo automobilį reikia gerai apgalvoti daugelį svarbių veiksnių ir tinkamai pasiruošti jūsų laukiančiam automobilio procesui. Tačiau lygiai taip pat svarbu savo automobiliu tinkamai rūpintis visą laiką, kol jis jums priklauso. Tokiu atveju galiausiai galėsite džiaugtis gauta puikia kaina už savo parduotą automobilį.

Gali būti aktuali ir paskola automobiliui