E-piniginė Telšių rajono mokyklų valgyklose: populiaresnė tarp jaunesnių klasių mokinių

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja L.Leinartienė.

Pastebima, kad vaikai, turėdami dienpinigių, juos mieliau renkasi išleisti ne mokyklos valgykloje, o parduotuvėje, prisiperkant nesveiko maisto produktų. Vienas iš būdų, kad vaikai maitintųsi sveikatai palankiu maistu mokykloje, sukurta Eurofondo e-piniginė — speciali sistema, leidžianti mokiniams atsiskaityti švietimo įstaigos valgykloje be grynųjų pinigų. „Kalvotoji Žemaitija“ pasidomėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus, kiek Telšių rajono mokyklų savo valgyklose yra įdiegusios šią sistemą ir kaip ja sekasi naudotis mokiniams.

Justina Lukošienė

Minėta elektroninė atsiskaitymo forma patogi ne tik vaikams, bet ir tėvams — jiems suteikiama galimybė matyti valgykloje esantį dienos meniu, parduodamų patiekalų kainą, ką jų vaikai valgė, kada valgė ir kiek pinigų tam išleido. Mokiniai, prisijungę prie savo vartotojo aplinkos, gali iš anksto nuspręsti, ką šiandien valgys. Užsisakius išmaniąją apyrankę, pakabuką ar lipduką ir aktyvavus Eurofondo e-piniginę, mokiniai gali atsiskaityti mokyklos valgykloje be grynųjų pinigų.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus duomenimis, šiai dienai e-piniginės sistema naudojasi šešios Telšių rajono švietimo įstaigos — Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija, Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija, Telšių „Ateities“ progimnazija, Telšių „Germanto“ progimnazija, Telšių „Kranto“ progimnazija bei Telšių rajono Buožėnų mokykla-daugiafunkcis centras.
Pasak skyriaus vedėjos Linos Leinartienės, Telšių „Germanto“ progimnazijoje minėtoji sistema ką tik įdiegta ir yra pradiniame etape. Šia paslauga mokinių tėvai gali naudotis nuo kovo 14 d. „Eurofondo e-piniginės paslaugą mokykloje iniciavo mokyklos taryba. Apklausus mokinių tėvus, išsiaiškinta, kad šia paslauga naudotųsi didžioji dalis pradinių klasių mokinių“,— sakė L.Leinartienė, kuri pridūrė, kad kitose mokyklose šia sistema naudotis pradėta jau anksčiau: vienose švietimo įstaigose daugiau, kitose — mažiau.
Pastebėta, kad tarp vyresnių klasių mokinių ši sistema nėra labai populiari, kadangi jie mieliau renkasi turėti grynųjų pinigų ir juos leisti nebūtinai maistui valgykloje, o kitoms savo reikmėms, tačiau pradinių klasių ar šiek tiek vyresni mokiniai (5-7 klasės) sėkmingai naudojasi šia sistema. „Pagrindiniai paslaugos pliusai: vaikams nereikia nešiotis grynųjų pinigų, tėvai išklotinėje mato valgiaraštį, taip pat, ką vaikas valgė, svetimas asmuo negali pasinaudoti e-pinigine, nes aptarnaujantis valgyklos darbuotojas ekrane mato vaiko nuotrauką. Taip pat ir valgyklos darbuotojai e. pinigine yra patenkinti dėl greitesnio ir patogesnio atsiskaitymo. Vienintelė pasitaikanti problema, kad kartais tėvai pamiršta papildyti sąskaitą ir mokiniai, atvykę į valgyklą, sužino, kad jie negali atsiskaityti už maistą“,— akcentavo Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja L.Leinartienė.

1 Komentaras

Komentarai nepriimami.