VDA Telšių fakultete — kalinėjimo kūrybinės dirbtuvės

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakultete vyko kalinėjimo kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė menininkai iš Vokietijos Claudia ir Reinhard Ose’s.
Bremene dirbanti menininkų pora jau dvidešimt metų kuria juvelyriką ir skulptūras iš įvairių medžiagų: vario, sidabro, aukso, koralų ir kt.
Claudia Ose — auksakalystės ir juvelyrikos dizaino specialistė, kurianti unikalius juvelyrikos kūrinius. Reinhard Ose — sidabrakalystės meistras, kuriantis bronzos ir vario meno ir dizaino objektus. Menininkų darbai pasižymi improvizacija, žaismingumu, laisve ir humoru bei aukštu meistrystės lygiu.
Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvauja VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos I kurso studentai: Indrė Armanavičiūtė, Liucija Bendoraitytė, Emilija Giedraitė, Aleksas Grašys, Ksenija Krasnova, Artūr Manukian, Patricija Pugžlytė, Estera Olendraitė, Deivydas Viščiūnas, Greta Žymantaitė, Emilija Pazniokaitė.
Užsiėmimų metu dalyviai susipažino su specializuotomis metalo apdirbimo, metalo formavimo technologijomis — kalinėjimu ir kalstymu, kurias pasitelkus, iš metalo lakšto kuriamos tūrinės formos ir reljefai. Studentai darbo metu vysto ir formuoja asmeninius projektus bei taiko įgytas žinias kūriniams įgyvendinti.
Kūrybinių dirbtuvių organizatoriai: prof. Laima Kėrienė ir doc. Beata Zdramytė. Asistuojantys darbuotojai: specialistai praktiniam mokymui Albertas Gedvilas, Donatas Liekmanis, Airidas Skublickas.
Kūrybinės dirbtuvės įgyvendinamos pagal Erasmus+ darbuotojų mobilumo programą. (VDA Telšių fakulteto inf.)