Nuotolio iššūkiai ir pasiekimai Meno mokykloje

Smuiko skyriaus absolventai.

Telšių meno mokykloje šis pavasaris džiugus, mat po dvejų pandemijos metų, kai ugdymo procesas vyko nuotoliniu būdu, o egzaminai — video įrašų forma, po truputį atgaivinami tradiciniai renginiai. Pedagogai vėl pradeda rengti savo klasių koncertus tėveliams, vyksta skyrių renginiai. Mokyklos bendruomenė ne tik džiaugiasi galimybe savo veiklą tęsti kontaktiniu būdu, bet ir viltingai laukia naujos Meno mokyklos statybų pabaigos bei tikisi savose erdvėse organizuoti renginius, kviesti kitų mokyklų kolegas su mokiniais į bendrus pasirodymus.

Justina Lukošienė

Gausus būrys absolventų
Su dideliu džiaugsmu gegužės pradžioje koncerte dalyvavo suaugusiųjų ugdymo programos dalyviai. Jų mokykloje mokosi 35 Muzikos ir 12 Dailės skyriuose.
Gegužės 17-ąją Žemaitės dramos teatre vyko Muzikos skyriaus išplėstinės programos mokinių koncertas. Šiemet dešimčiai iš jų įteikti programos baigimo pažymėjimai. Koncerte šie jaunieji muzikantai atliko po vieną kūrinį solo arba su mokytoju. Kaip pažymėjo Meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja muzikiniam ugdymui Regina Stonkuvienė, išplėstinė programa — mokymasis jau baigus pagrindinį muzikavimo kursą.

Ją renkasi labiausiai norintys groti, gabiausi mokiniai, kurie tuos metus skiria savo pagrindinio instrumento įvaldymo tobulinimui.
Gegužės mėnesio pabaigoje mokykloje vyks ir tradiciniai pučiamųjų instrumentų trečios klasės ir fortepijono skyriaus pirmokų koncertai.
Didžiausias mokslo metų baigimo renginys — neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimų įteikimas mokyklos absolventams. Šiemet mokyklą baigė itin gausi laida — net 86 jaunieji menininkai. Iš jų — 18 Dailės skyrių, 68 — Muzikos skyrių. Šventės metu absolventai, pedagogai ir pasveikinti atvykę tėvai bei draugai galėjo apžiūrėti Dailės skyriaus darbų parodą, paklausyti baigiamuosiuose egzaminuose aukščiausiais balais įvertintų jaunųjų muzikantų koncerto. „Džiugu, kad Meno mokykla turi savo skyrius Varniuose, Luokėje, Tryškiuose, Nevarėnuose. Visuose šiuose mokyklos padaliniuose šiemet taip pat vyko baigiamieji egzaminai, absolventai dalyvavo bendroje pažymėjimų įteikimo šventėje“,— džiaugėsi ilgametis Telšių meno mokyklos vadovas Antanas Kontautas.

Užderėjo pasiekimų derlius Muzikos skyriuje
Mokytojai ir mokiniai per visus mokslo metus noriai dalyvavo įvairiausiuose festivaliuose, konkursuose. Mokslo metų pirmąjį pusmetį dėl pandemijos jie vyko daugiausia nuotoliniu būdu, mokytojai darė savo mokinių atliekamų konkursinių programų įrašus, siuntė organizatoriams. Pasak R.Stonkuvienės, tai buvo nelengvas darbas tiek vaikams, tiek mokytojams. Tačiau geroji pusė — visi patobulėjo, valdydami ne tik savo instrumentus, bet ir technologijas.
Antrąjį mokslo metų pusmetį dauguma festivalių-konkursų jau vyko „gyvai“. Atsakingai pasiruošę darbščiausi, labiausiai motyvuoti mokiniai kartu su savo mokytojais vyko į konkursus, festivalius, kurie vyko įvairiuose Lietuvos miestuose: Klaipėdoje, Plungėje, Šiauliuose, Mažeikiuose, Joniškyje, Kuršėnuose, Plateliuose.
Geriausiai konkursuose sekėsi fortepijoniniam duetui — Elijui Kaniavai ir Vyteniui Navickui (mokyt. D.Živatkauskienė) — I vieta ir diplomas už artistiškumą konkurse „Muzika sujungia mus“ Plungėje; duetui — Kajui Kavaliauskiui ir Vyteniui Navickui — laureatai (mokyt. A.Viskačkienė, D.Živatkauskienė), trio — Evai Mažrimaitei, Austėjai Gedmantaitei, Gretai Mikuckytei — laureatės (mokyt. R.Bomblauskienė, konc. R.Kasparavičiutė) konkurse „Primo violino“ Plungėje.
Konkurse „Capriccio 2022“ Šiaulių Dainų muzikos mokykloje I vietą užėmė Mykolas Ulkštinas (mokyt. R.Bernotienė), o II vietą — Marija Daubarytė (mokyt. R.Stonkuvienė).
Jaunieji muzikantai gilinasi ir į muzikos teorijos žinias: mokytojos V.Grigutienės mokiniai Aironas Kazlauskas, Augustė Vaiva Klingerytė užėmė I vietas solfedžio konkurse „Kvintų ratu“, Milda Viktorija Katarskytė — taip pat I vietą konkurse „Muzikinis eruditas“. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje jaunųjų akordeonistų konkurse Ignas Narvydas (mokyt. V.Jokubaitienė) pelnė II vietą.
Daug darbo įdėjo ir konkursuose sėkmingai dalyvavo trimitininkų ansamblis — Lukas Jogminas, Tadas Dargužis, Gytis Varkalys, Gustas Domarkas, Domas Jonikas, Adrija Varpučianskytė (mokyt. D.Jurgutis) bei vokalinis merginų ansamblis (mokyt. V.Udelcovienė, konc. A.Radzienė), o jaunoji solistė Audrė Stasiulytė pelnė I vietą dainų konkurse Kuršėnuose.
„Džiugu, kad jaunieji pianistai Kotryna Jogminaitė (mokyt. R.Vitkevičienė), Ugnė Bukantaitė (mokyt. R.Kasparavičiutė), Mykolas Ulkštinas (mokyt. R.Bernotienė) bei smuikininkė Eva Mažrimaitė (mokyt. R.Bomblauskienė, konc. R.Kasparavičiutė), įveikę sudėtingus atrankos etapus nacionaliniame Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurse, Vilniuje tapo diplomantais“,— sakė R.Stonkuvienė.

Jaunųjų dailininkų sėkmė
Gegužės 20-ąją Meno mokyklos atstovai dalyvavo Žemaitijos meno ir muzikos mokyklų trisdešimtajame festivalyje „Vaikai ir muzika“, kuris kasmet vyksta vis kitoje mokykloje, o šiemet — Palangoje. Muzikantams atstovavo smuikininkas Kajus Kavaliauskis ir fortepijono duetas Vytenis Navickas bei Elijus Kaniava (mokyt. D.Živatkauskienė, A.Viskačkienė). Greta koncertų vyko ir piešinių konkursas. Jame dalyvavo 10 Dailės skyriaus mokinių. Ema Jokubauskaitė pelnė nominaciją „Už lyrišką subtilumą“ (mokyt. S.Šiškauskienė).
Dailės skyriaus mokiniai, ruošiami mokytojų N.Antušaitės, S.Šiškauskienės, V.Šepikaitės, dalyvavo ir kitose parodose bei konkursuose: respublikinėje švietimo įstaigų gerumo akcijoje-parodoje „Neprarask vilties“, respublikinėje Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursinėje parodoje „Sidabro vainikėlis“.
Geriausiai sekėsi jauniesiems dailininkams Darijai Kačinskytei bei Germantui Pociui. Tarptautiniame piešinių ir dailės darbų konkurse „Šiuolaikinė Madona“ Darija užėmė II vietą (mokyt. S.Šiškauskienė), o konkurse-parodoje „Užgavieniu muonā“ Germantas laimėjo III vietą (mokyt. I.Siaurienė).
Nuolatinės Dailės skyriaus moksleivių pusmečio darbų parodėlės eksponuojamos „Swedbank“ Telšių filiale, Karolinos Praniauskaitės bibliotekos Vaikų skyriuje. Birželio mėnesį Telšių kultūros centre bus eksponuojami moksleivių baigiamieji darbai.

Vasarą taip pat netrūks veiklos
Gegužės mėnuo Meno mokykloje kupinas koncertų, atsiskaitymų, egzaminų, tačiau ir birželį netrūksta veiklos. Jau birželio 1-ąją. mokyklos kolektyvai dalyvaus Telšių kultūros centro organizuojamoje Vaikų dainų ir šokių šventėje „Jei būsi tu — būsiu aš“, birželio 2-ąją merginų choras vyks į šventę Mažeikiuose, grupė jaunųjų pianistų — į konkursą Druskininkuose, o vėliau mokyklos smuikininkų ansamblis vyks į festivalio repeticiją Plungėje. Birželio 21-ąją pučiamųjų instrumentų skyriaus mokiniai dalyvaus „Dūdų vasaroje“ su Šaulių organizacija, o liepos 6-ąją laukia „Muzika ant vandens“ Plateliuose.
„Meno mokyklos administracija ir mokytojai taria nuoširdų ačiū visiems tėvams, kurie lavina savo vaikus papildomo ugdymo įstaigoje, o ypatingai tiems, kurie dar ir padeda besiruošiantiems konkursams. Juk tam neužtenka ribotų pamokų, tenka susitikti dažniau, daug repetuoti ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais. Išleisdami didžiulę absolventų laidą į gyvenimą siekti savų svajonių, o visus mokinius į spalvingą vasarą, Telšių meno mokyklos pedagogai laukia naujų mažųjų, norinčių išmokti piešti, dainuoti ir muzikuoti įvairiais instrumentais“,— kviečia A.Kontautas ir R.Stonkuvienė.

1 Komentaras

Komentarai nepriimami.