Keistenybės Antikorupcijos komisijoje: pateiktas A.Domarko reikalavimas paneigti informaciją

Įvykusiame Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos posėdyje net du klausimai buvo skirti Savivaldybės įmonei „Telšių butų ūkis“. Regis, kai kuriems komisijos nariams, taip pat ir „Telšių butų ūkio“ direktoriui Adomui Domarkui buvo sunku suprasti, kas rašoma viename skunde.

Alvydas Ivoncius

Labai įtartinos konkurso sąlygos
Algirdas Bacevičius į komisiją kreipėsi todėl, kad prieš kelerius metus per šalčius sueižėjo Eigirdžių mokyklos pastato vieno korpuso ketaus radiatoriai. Pasak Tarybos nario, pagal sutartį, „Telšių būtų ūkis“ turėjo prižiūrėti pastatą ir tinkamai atlikti darbus, tačiau iš radiatorių nebuvo išleistas visas vanduo, todėl jie, paspaudus šalčiui, sueižėjo. A.Bacevičiaus manymu, „Telšių butų ūkis“ turėjo Savivaldybei atlyginti nuostolius, tačiau to nepadarė.
Posėdyje dalyvavęs „Telšių butų ūkio“ direktorius Adomas Domarkas neneigė, kad dėl jo vadovaujamos įmonės darbuotojo „žmogiškos klaidos“ sueižėjo 32 radiatoriai. Esą įmonė atsakomybės nesikrato, prireikus sutinka sumontuoti kitus radiatorius, tačiau ta pastato dalis nenaudojama, todėl netikslinga to daryti. A.Domarkui pritarė ir Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus. Anot jo, vėl sumontavus radiatorius, tačiau nešildant nenaudojamų patalpų, į šildymo sistemą reikėtų prileisti brangiai kainuojančio neužšalančio skysčio, kas dabar neracionalu.
Komisija, išklausiusi paaiškinimų, nusprendė, kad nėra čia ko tirti.
Tačiau visai kitokia situacija susidarė dėl antro Algirdo Bacevičiaus skundo, kurį, kad skaitytojams būtų aiškiau, verta pacituoti visą:
„Tapus SĮ „Telšių butų ūkis“ direktoriumi Adomui Domarkui, įstaigoje buvo vienas direktoriaus pavaduotojo etatas, nors pavaduotoju dirbo buvęs direktorius A.Liauzginas. A.Domarkas pareiškė, kad jam reikalingas dar vienas pavaduotojo etatas. Naujas etatas buvo įsteigtas, jį mįslingomis aplinkybėmis užėmė Savivaldybės valdančiosios koalicijos narys, dizaineris Tomas Lekavičius. A.Liauzginas pareigas paliko, o A.Domarkas pareiškė, kad jam jau užtenka vieno pavaduotojo.
Vadinasi, dar vieno pavaduotojo etato įsteigimas buvo aiškiai perteklinis, etatas įsteigtas T.Lekavičiui įdarbinti. T.Lekavičius irgi paliko SĮ „Telšių butų ūkis“, direktoriaus pavaduotojo etatas liko laisvas. Buvo paskelbtas konkursas SĮ „Telšių butų ūkis“ direktoriaus pavaduotojo vietai užimti. Priimant į darbą Tomą Lekavičių, konkurso sąlygose buvo nurodyta, kad pretendentas turi turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, šį tą išmanyti ir turėti vairuotojo pažymėjimą, specifinių sąlygų pateikta nebuvo, praktiškai į tas pareigas galėjo pretenduoti bet kas, tokių pretendentų galėjo būti daug. Tačiau 2021 m. spalio 13 d. paskelbus kitą konkursą tai pačiai pavaduotojo vietai užimti, konkurso sąlygos kardinaliai pasikeitė, pretendento buvo reikalaujama turėti aukštąjį gamtos mokslų srities išsilavinimą, turėti ne mažiau nei 3 metų profesinio darbo patirtį energetikos sektoriuje, turėti atitinkamus kvalifikacinius atestatus. Konkursą laimėjo ir naujas pareigas pradėjo eiti SĮ „Telšių butų ūkis“ darbuotojas, socialdemokratas Mantas Karečka.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 45 (10456)

3 Komentarai

  1. Domarko aferos su etatais, niera ko daugiau ir komentuoti….
    Bet už radiatorius reikėtų iš algos atskaityti šimtu procentų, tai neatleistina.

  2. Keistos visų jūsų kompetencijos. Padarytas nuostolis, lai atstato. Juk tai mūsų visų turtas. Kaip gali Katkus sakyti, kad netikslinga atstatyti, nes nesinaudojama. Ir kam pilti į tuščius radiatorius neužšąlančio skysčio? Juk statybą baigęs,turėtum suprasti elementarius dalykus…

  3. Ar savivaldybes direktorius zino,kad butu ukis du metai kaip nuostolingai dirba? Ar ne laukas daryti pokycius? O gal laikas paciam atsistatydinti, jei nesugebi dirbti?

Komentarai nepriimami.