Luokėje — jau septynioliktasis „Mykuolioka juomarks“

Luokėje šurmuliavo tradicinė šventė „Mykuolioka juomarks“. Į ją šventės vedėjai Mykolas su žmona Mikase atvyko senoviniu motociklu, o gausybė dalyvių ir svečių užplūdo miestelio aikštę, kurioje Luokės jomarkai vykdavo nuo seniausių laikų.

Luokė nuo senų laikų visoje Žemaitijoje garsėjo savo pavasario ir rudens jomarkais. Pavasarį jomarkai vykdavo Šv. Jurgio, o rudenį — Šv. Mykolo dienomis. Prieš septyniolika metų Luokėje atgaivinti rudeniniai jomarkai, tačiau, skirtingai nuo senų laikų, jie tapo ne vien prekybos, o ir kultūros renginiais.
Prieš keletą metų Luokėje, šalia miestelio aikštės, įrengtas turgelis. Pagrindinis šventės organizatorius — Telšių rajono savivaldybės Luokės kultūros centras. Puikioji šventės vedėjų pora Mykolas su Mikase pristatė, kas šioje šventėje visų laukia.
Žmones traukė įvairūs ir įdomūs tautodailininkų, amatininkų, kūrėjų mokymai, kuriuose, padedant mokymų vadovams, savo rankomis buvo galima susikurti vieną ar kitą darbelį.
Norinčius įsigyti ko nors nekasdienio, kvietė įvairiausi prekeiviai, savo gėrybėmis prekiavo ūkininkai, veikė bendruomenių narių jomarkėlis. Netrūko sodinukų, daržovių ir kt.
Šventės organizatoriai surengė rudens gėrybių aukcioną, ypatingą loteriją ir nepaprasto „Mykuolioka juomarka“ kraičio laimėjimą. „Rudens gėrybių gardžiausios sriubos“ virimo varžytuvėse dalyvavo net septynių bendruomenių gaspadinės su įvairiausių skonių verdamomis sriubomis, o kompetentinga komisija — vicemeras Mantas Serva, Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus laikinai vedėjos pareigas einanti Monika Domarkienė ir skonio meistrė, „Šatrijos legendos“ savininkė bei luokiškė Gabrielė Mekionienė — turėjo šilto (perkeltine ir tiesiogine prasmėmis) darbo išrinkti pačią skaniausią, originaliausio rudeniško skonio sriubą. Varžytuvių nugalėtoja pripažinta Upynos bendruomenės išvirta „Čili“ daržovių sriuba.
Šventėje, kaip svečiai, savo firmine sriuba ir kitokiais skanumynais vaišino maltiečiai.
Į jomarką, skleisdamos smagią nuotaiką, „atskrido“ Šatrijos „raganaitės“, atvyko Luokės bendruomenės vaikų dienos centro vaikai. Pas juos buvo galima įsigyti raganiškų suvenyrų arba saldžių „Mykuolioka beigelių“. Kol vyresnieji bendravo vieni su kitais, dairėsi, ką čia nusipirkus, vaikai išdykavo įvairiose estafetėse, kurias surengė Kultūros centro darbuotojos.
Žmones patrepsėti pakvietė Luokės folklorinis ansamblis „Šatrija“, linksmino ir pašokti ragino puikiausi muzikantai — Radviliškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ ir nuotaikingos muzikos grupė „Pečius griūn“ iš Gargždų.
Šventės dalyvius pasveikino Seimo narys Valentinas Bukauskas, meras Kęstutis Gusarovas, vicemeras Mantas Serva, laikinai einanti Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos pareigas Monika Domarkienė, Luokės seniūnijos seniūnas Erikas Volskis.
Buvo pasveikintas į šventę atvykęs devynmetis Mykolas. Luokės kultūros centro darbuotojai nuoširdžiai dėkoja šventinio Luokės jomarko pagrindiniam rėmėjui Telšių rajono savivaldybei, seniūnui Erikui Volskiui ir Luokės bendruomenei.
Kultūros centro direktorė Vilija Benešienė padėkojo šventės partneriams ir pagalbininkams: Luokės seniūnijos vyrams už ūkinę pagalbą, ūkininkei Daivai Gužauskienei ir jos dukrai Dovilei Judeikei už iškeptą gardžią duonelę ir puošnius jomarko vartus; Rūdupių, Viekšnalių, Baltininkų, Kaunatavos, Upynos, Luokės bei Vytauto Kleivos gimnazijos bendruomenėms, Maltiečių draugijos nariams, palaikiusiems mūsų iniciatyvą, nuostabaus šventinio jomarko vedėjams Mykolui — luokiškiui verslininkui Audriui Janušui ir Mikasei — kultūros centro darbuotojai Ingridai Kasmauskienei. V.Benešienė padėkojo savo kolegoms — darbštiems bei kūrybingiems Luokės kultūros centro darbuotojams, seniūnijos specialistei Irenai Vaišvilaitei už pagalbą registruojant prekybininkus ir visiems šventės dalyviams, atvykusiems į 17-tąjį tradicinį šventinį „Mykuolioką juomarką“. (Luokės kultūros centro inf.)