Menų ir turizmo mieste — nosis raukianti „smirdykla“

Pačiame miesto centre, pasirodo, galima pasijusti it kokioje tupykloje. Ir ta bėda žmones vargina jau daugybę metų, tačiau nei valdžia, nei UAB „Telšių vandenys“ kol kas nieko nepadarė, kad dvoko neliktų.

Dar rugpjūčio 8 dieną Laivų ir Žvejų gatvių gyventojai kreipėsi į merą Kęstutį Gusarovą, Savivaldybės administracijos direktorių Tomą Katkų, UAB „Telšių vandenys“ vadovą Raimundą Račkauską, pranešdami, kad iš nuotekų surinkimo ir tvarkymo įrenginių, esančių Laivų g. 3A, sklinda blogas kvapas.
Gyventojai savo rašte teigia, kad ta problema seniai žinoma, kelia ir jiems, ir verslininkams diskomfortą, o nuolat sklindantis dvokas gali pakenkti sveikatai. Šalia yra vaikų žaidimo aikštelė, sutvarkyta Masčio ežero pakrantė, kurią dvokas užplūsta, jei ta kryptimi pučia vėjas.
Anot gyventojų, juos konsultavę specialistai sakė, kad blogus kvapus galima užkardyti sumontavus šiuolaikinius filtrus.
Žmonės rašo: „Tikimės, kad UAB „Telšių vandenys“ taipogi turi interesą apsaugoti visuomenę ir užtikrinti saugų nuotekų surinkimo-tvarkymo įrenginių veikimą, todėl gali ir turėtų imtis papildomų „blogo kvapo“ užkardymo priemonių. Tikimės, jog atsiras Jūsų ir UAB „Telšių vandenys“ bendra valia bei artimiausiu metu rasite sprendimus šiame rašte išdėstytai problemai“.
Telšiškiai gavo, sakytume, standartinį su trupinėliu vilties „Telšių vandenų“ atsakymą: „Informuojame, kad UAB „Telšių vandenys“ 2020-2022 metų investicijų plane nebuvo numačiusi įdiegti kvapų valdymo priemones Laivų g. buitinių nuotekų siurblinėje, nes nebuvo tiems darbams reikiamo finansuoti šaltinio. Ateityje planuojame atsižvelgti į Jūsų rašte išdėstytas problemas, ieškoti finansavimo šaltinių, pagal galimybę nusimatyti reikiamus darbus 2023-2025 metų investicijų plane ir juos įgyvendinti“.
Kaip matote, jei ne gyventojų prašymas, Masčio ežero pakrantėje nosis raukiantis dvokas vietos valdžiai nebūtų rūpėjęs, kaip nerūpėjo dešimtmečius. O juk sutvarkė Masčio ežero pakrantes, net vaikų žaidimo aikštelę visai šalia „smirdyklos“ įrengė. Ir visam tam net pinigų „rado“. O valdžia dar nuolat giriasi esą Telšiai yra menų ir turizmo miestas, kuriame, deja, apstu tokių vietų, dėl kurių reikėtų ne girtis, o gėdytis.
„Telšių vandenų“ atsakymas gana slidus. „Planuoja atsižvelgti“, „pagal galimybę“… O kas trukdo suplanuoti dabar ir pradėti ką nors daryti? Nuotekų surinkimo ir tvarkinio įrenginiai pastatyti į pietus nuo „Maximos“ link Masčio ežero. Vaizdo žemėlapyje jie pažymėti numeriu 3A. Taigi kvapų taršos šaltinis „trykšta“ vienoje gražiausių Telšių vietų. („KŽ“ inf.)

 

3 Komentarai

  1. Brangieji, nei meras, nei administracijos direktorius bei seimūnas Bukauskas ,,neturi” laiko tokiems problemų sprendimams.Jie tik vaikšto po renginius ir reklamuoja save, kad nepamirštumėm…juk rinkimai ne už kalnų.Įdomu tai,kad jie tiesioginio darbo nedirba, o telšiškiai tyli.

Komentarai nepriimami.