Kalėdų eglė su stiklo prakartėle

Nuotr. iš feisbuko

Artėjant gražiausioms metų šventėms, praėjusį antradienį, Telšių miesto gimtadienio proga Telšių Katedros aikštėje įžiebta miesto Kalėdų eglė. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Telšiuose žaliaskarė natūrali. Ją miestui padovanojo buvę telšiškiai, kaimyninės Rietavo savivaldybės gyventojai Kazimėra ir Arūnas Kaminskiai.

Tradiciškai šventinę dieną Telšiuose šurmuliavo ir šilumos bei gerumo šventė – NVO kalėdinė mugė, kurioje telšiškiai ir miesto svečiai galėjo įsigyti kalėdinės atributikos, karštų gėrimų ir originalių rankų darbo dovanų. Kalėdų eglės įžiebimo šventė vyko Katedros aikštėje, į kurią telšiškiai ir miesto svečiai žengė pro didžiulę arką ir keliavo šviesos taku miesto Kalėdų eglutės link, kuri šiemet ypatinga. Telšiai – tai ne tik Žemaitijos sostinė, tačiau ir Vyskupijos centras, šiemet miestas siekia dar labiau stiprinti sakralumą, kuriant mieste jaukumą ir išlaikant visas dvasines šv. Kalėdų tradicijas. Būtent tik Telšiuose, menų mieste, sukurta išskirtinė, vienintelė tokio dydžio stiklo Betliejaus prakartėlė Lietuvoje. Prakartėlę galima išvysti po miesto Kalėdų egle. Ją sukūrė profesionalūs menininkai telšiškiai: Žemaičių muziejaus ,,Alka“ stiklius Vygantas Paulauskas, apšvietimą parengė VDA dėstytojas, skulptorius Marius Norkus.
Gruodžio 2 d. viešoji įstaiga Žemaitijos turizmo informacijos centras surengė žaidimą internete „Žemaičių egzaminas“ ir jau antrus metus iš eilės aiškinosi, kas labiau žemaitis. Per Žemaitijos sostinės 231-ąjį gimtadienį buvo apdovanoti egzamino nugalėtojai: 1 vietą pelnė Gintautas Naglisas (Telšiai); 2 vietą – Aldona Norkienė (Telšiai); 3 vietos laimėtoja Nijolė Sereikienė (Klaipėda).
Eglutės įžiebimo metu susirinkusiuosius džiugino Manto Jankavičiaus gyvo garso koncertas, Telšių kultūros centro dainavimo studijos „ŠaLTinis“ pasirodymai.