Kai kurie Antikorupcijos komisijos nariai nusiteikę prieš antikorupciją

Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijoje dėl partinių ryšių stengiamasi užglaistyti įtartiną Savivaldybės administracijos veiklą.

Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį rašėme, kad Savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius kreipėsi į Savivaldybės administraciją, prašydamas šiais metais sudarytos taikos sutarties su UAB „Ecocost“ kopijos. Mat Tarybos narys sužinojo, kad taikos sutartis buvo sudaryta Savivaldybės administracijai teisiškai kaip reikiant „prisidirbus“. Savivaldybės administracija dokumentą atsisakė pateikti, „išradingai“, tačiau, manytume, teisiškai negrabiai ir neleistinai susiaurindama Savivaldybės tarybos narių teisę gauti informaciją. O slėpti, pasirodo, buvo ką.

Alvydas Ivoncius

Teisiškai „nusišnekėjo“
Tokia taikos sutartis nebuvo konfidenciali. Todėl Savivaldybės administracija, kaip įpratusi, šį sykį savo klaidų nebandė pridengti konfidencialumu, nors anksčiau ta priežastis ne kartą, net ir nepagrįstai, naudota.
Į A.Bacevičiaus prašymą atsakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Darbo partijos narys, buvęs Savivaldybės tarybos narys Rimantas Adomaitis.
Atsisakydamas pateikti dokumento kopiją, R.Adomaitis savo rašte samprotavo esą pagal Vietos savivaldos įstatymą Tarybos narys turi teisę gauti informaciją, susijusią su Savivaldybės taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais. Ir štai R.Adomaitis, tiksliau ne jis, o atsakymą ruošusi teisininkė Nida Audinytė, rado išeitį neteikti informacijos. R.Adomaitis A.Bacevičiui paaiškino: „Įstatymas, suteikdamas plačias teises gauti informaciją, nustato ir šios teisės ribas – informacijos turinio kriterijų: gautina informacija turi būti susijusi su savivaldybės taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais“. O kadangi taikos sutartis nesusijusi su Taryboje nagrinėjamais klausimais, tai jos ir neteiks.
Kaip matote, labai mikliai ir drąsiai Savivaldybės administracija sumanė riboti Tarybos nariams gauti informaciją, tarsi jos teikimą reglamentuotų vien cituota vieno teisės akto dalis.
Šią taikos sutartį vėliau paprašė pateikti Savivaldybės tarybos Valstiečių ir žaliųjų frakcija. K.Gusarovui atostogaujant, mero pareigas laikinai ėjęs vicemeras Mantas Serva griebėsi to paties teisinio šiaudo kaip ir R.Adomaitis: neva atsakymas A.Bacevičiui yra „motyvuotas ir išsamiai argumentuotas“.

Daugiau skaitykite Nr. 9

4 Komentarai

  1. Vienas triukšmauja!
    Ką jau tokio nuveikė konkrečiai be to , kad triukšmą kelia? Garso daug- o 99 proc šnipštas.
    Dirba žmonės tyliai, kai pavyksta rezultatus parodyti – tada pasako ką nuveikė 👍

  2. Ar tas bukas ir tūpas dar ir skaityti moka?
    Parašytų, kad išaiškino tokią tai aferą ar nusikaltimą, o dabar pilsto iš tuščio į kiaurą ir tiek temoką…

Komentarai nepriimami.