Regioninėje Telšių ligoninėje gausėja jaunų ir puikiai dirbančių specialistų

Iš kairės: Regioninės Telšių ligoninės jaunosios specialistės Greta Plaipaitė, Laura Dzindzeletaitė, Giedrė Rėvutaitė ir Eivilė Šopagaitė.

Šį teiginį savo kruopščiu darbu patvirtina dvi bendrosios praktikos slaugytojos Eivilė Šopagaitė ir Greta Plaipaitė, dirbančios Fizioterapijos kabinete, bei trys akušerės Giedrė Rėvutaitė, Laura Dzindzeletaitė ir Ema Joneikytė, papildžiusios Akušerijos-ginekologijos skyriaus kolektyvą.

Justina Lukošienė

Fizioterapines procedūras atlieka stropiai ir atsakingai
Eivilė Šopagaitė su savo kolege Greta Plaipaite, taip pat bendrosios praktikos slaugytoja, šiuo metu dirba ligoninės Fizioterapijos kabinete. Abi – iš Žemaitijos. Eivilė – iš Salantų, o Greta – iš Žemaičių Kalvarijos, baigė Klaipėdos valstybinę kolegiją ir mokėsi vienoje grupėje. Eivilė pasižymėjo geru mokymusi, buvo išrinkta net fakulteto pirmininke, gavo pirmūnės stipendiją, tuo pačiu sugebėjo ir dirbti Klaipėdos universiteto ligoninėje.
Veikli ir darbšti mergina nuo šių metų kovo 3-iosios darbuojasi Regioninėje Telšių ligoninėje ir yra labai patenkinta. „Geriau niekur nerasi, nes kolektyvas priėmė labai šiltai ir visuomet, iškilus bet kokiems klausimams, noriai pataria“, – tvirtino bendrosios praktikos slaugytoja. Jai antrino kolegė Greta, kuri gydymo įstaigoje dirba nuo šių metų kovo 6 d. „Kolektyvas supažindino su tvarka, netgi pastovėdavo šalia, pakonsultuodavo, jei ko nors nežinodavome. Labai gerai sutariame, taip pat pacientai pastebi, kad mūsų kolektyvas yra labai draugiškas“, – sakė medicinos specialistė.
Fizioterapijos kabinete atliekamos ultragarso procedūros, stimuliacija elektra, lazerio terapija, parafino aplikacija ir daugelis kitų procedūrų. Minėtame kabinete dirba 9 bendrosios praktikos slaugytojos. Pasak Gretos, į fizioterapines procedūras dažnai ateina pacientai, kamuojami įvairių skausmų, tačiau nusiteikę kiek skeptiškai, mat kartais netiki, kad šios procedūros gali pagerinti savijautą.
„Pavyzdžiui, kaip ultragarso ar lazerio procedūros, bet, atlikus keletą jų, žmonės pradeda jausti, kad jiems gerėja. Geras jausmas, kai matai, jog skeptiškumas mažėja, ir žmonės patiki, kad procedūros išties gali padėti“, – džiaugėsi bendrosios praktikos slaugytoja.
Greta teigė, kad darbe būna ir sunkesnių, ir lengvesnių dienų, tačiau svarbiausia yra jausti meilę darbui. „Kai myli savo darbą, tada ir procedūros kokybiškesnės, ir pacientai lieka labiau patenkinti. Dažnai iš pacientų sulaukiu žodžių, kad esu švelni, rūpestinga, jog procedūras atlieku su meile. Matyt, jie mato mano meilę darbui. Tokie žodžiai mane paskatina, motyvuoja. Visada pacientams sakau, kad darau taip, kaip norėčiau, kad man darytų“, – šypsojosi G. Plaipaitė.
Savo ruožtu ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Birutė Zavadskienė gyrė stropias ir atsakingai dirbančias merginas. „Eivilė puikiai pasirodė ir pavaduodama darbuotoją Vidaus ligų skyriuje, o ateityje, kai atsidarys Geriatrijos skyrius, ko gero, ir ten ją pamatysime“,– sakė B.Zavadskienė. Ji pasidžiaugė, kad jauni medicinos specialistai renkasi Telšius, o jų gretos ir dar galėtų gausėti.

Akušerijos-ginekologijos skyriuje – trys naujos akušerės
Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio dirba iš Kuršėnų kilusi akušerė Giedrė Rėvutaitė, o nuo šių metų kovo 6 d. akušerių gretas papildė ir mažeikiškė Laura Dzindzeletaitė bei sediškė Ema Joneikytė.
Laura ir Ema ne tik kartu baigė Akušerijos studijų programą Kauno kolegijoje, bet ir drauge atvyko dirbti į Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių, kuriame studijų metais atliko ne vieną praktiką. „Praktikų metu labai didelį palaikymą jautėme iš skyriaus gydytojų, vedėjo, akušerių, kadangi daug stengiamės dirbti. Nors abi buvome studentės, bet tokiame šiltame kolektyve jautėmės visavertėmis kolegėmis. Gydytojai mus daug ko išmokė, skyriaus vedėjas Tomas Lūža vedėsi į ne vieną operaciją. Stengėsi mumyse sužadinti tikrąją akušerės gyslelę. Norisi padėkoti visam skyriaus kolektyvui, o ypač gydytojoms M. Aponavičienei ir A. Boukun, bei vyr. akušerei D. Neniškienei“, – kalbėjo Laura.
Kolegė Ema sakė, kad studijų metais jai su grupioke Laura yra tekę daug profesinių praktikų atlikti skirtingose gydymo įstaigose, tačiau, atlikusios praktiką Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje, iškart panoro čia dirbti. Pasak jos, studijų metais labai motyvavo mokytis ir čia grįžti dirbti akušerė Jolanta Raugienė.
Abi specialistės, prižiūrinčios tiek pagimdžiusias mamytes, tiek naujagimius, teigė, kad pačioje pradžioje, tik įsidarbinus, nebuvo pasitikėjimo savimi, o dabar iš pacienčių atsiliepimų ir padėkos žodžių supranta, kad žinių joms tikrai pakanka, todėl jas stengiasi perduoti jauniesiems tėveliams, kurie stokoja žinių apie naujagimių priežiūrą.
Prie pašnekesio prisijungęs Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas T. Lūža akcentavo, kad švietimo trūksta ne tik susilaukus naujagimio, bet ir nėštumo metu, belaukiant gimdymo, todėl šių metų tikslas yra pradėti paskaitų ciklą „Nėščiųjų mokyklėlė“. Mokyklėlė naudinga tuo, kad būsimosioms gimdyvėms parodomi gimdymo kambariai, pogimdyminės palatos, supažindinama su aplinka, kurioje atkeliaus į šį pasaulį jų mažylis. Nėščiosioms išaiškinama visa veiksmų eiga joms atvykus gimdyti: kada guldoma į gimdymo kambarį, kiek laiko po gimdymo jame lieka, kada perkeliama į pogimdyminę palatą. Be to, vyksta mokymai apie naujagimio priežiūrą, mokymai apie žindymą, nagrinėjami emociniai pokyčiai, įžengiant į motinystės kelią ir kt. „Laura ir Ema ruošiasi pristatyti po temą. Pradžioje bandysime pristatyti kartu, o po to – vienos. Planuojame bendradarbiavimą su Telšių sporto ir rekreacijos centru, teikiame bendrą projektą Telšių rajono savivaldybei. Nėštumo metu ir po gimdymo yra labai svarbu daryti mankštas. Telšių sporto ir rekreacijos centro direktoriaus pavaduotoja Justina Pocevičiūtė buvo atsivedusi nėščiųjų grupelę, kurioms atsakėme į rūpimus klausimus. Joms ir mums patiko, kad galėjome suteikti naudingos informacijos. Tikimės, kad šis projektas startuos vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje“, – informavo skyriaus vedėjas.
Akušerijos-ginekologijos skyriuje nėščiosios gydomos dėl įvairių nėštumo patologijos ligų, apžiūrimos ir tiriamos specialiai tam paruoštame kabinete, kuriame yra šiuolaikinė ginekologinė kėdė, amnioskopas, echoskopas, naujos kartos kardiotokografas vaisiaus būklei vertinti. Taip pat veikia Nėštumo patologijos dienos stacionaras, kuriame prižiūrimos nėščiosios dėl įvairių nėštumo patologijų bei nėštumą apsunkinančių būklių. Jeigu nėščiosios būklė nereikalauja intensyvaus stacionarinio gydymo, hospitalizacijos, besilaukianti moteris gali čia atvykti ir atlikti numatytus tyrimus bei procedūras ambulatoriškai. Čia besidarbuojanti akušerė Giedrė Rėvutaitė atviravo, jog iš pradžių buvo nedrąsu ateiti dirbti į gydymo įstaigą, kurioje jai neteko atlikti praktikos. „Labai šiltas kolektyvas, kuris maloniai priėmė“, – konstatavo akušerė.
Anot T. Lūžos, prieš porą metų, kuomet pasaulį buvo sukausčiusi COVID-19 pandemija, jautėsi akušerių stygius, todėl gydymo įstaiga ieškojo būdų, kaip pritraukti šių specialistų. „Kadangi tik Kauno kolegijoje rengia akušerius, užmezgėme kontaktą su šia aukštąja mokykla. Davė akušerių sąrašą ir paskambinome. Giedrė kaip tik tuo metu ieškojo darbo, todėl pasiūlėme atvykti dirbti pas mus. Vėliau prisijungė Ema ir Laura, kurios studijų metais keletą kartų atliko praktiką mūsų skyriuje, todėl stengėmės jų nepaleisti, mokyti ir globoti“, – dėstė Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas, besidžiaugiantis jaunomis ir motyvuotomis specialistėmis.
Skyriaus vedėjas taip pat pasidžiaugė, jog pasipildė ir gydytojų kolektyvas, todėl atliekama daugiau operacijų. „Didelis srautas operacijų. Atnaujinama įranga, šiuo metu išbandome 3D echoskopus. Stengsimės, kad ligoninė juos įsigytų. Galbūt finansiškai prie to prisidės ir Savivaldybė. Tai yra naujovės, kurias norėtume suteikti Telšių regionui. Visgi esame žinomi, girdimi, todėl ne veltui pas mus atvyksta pacientės iš Klaipėdos, Šiaulių, Mažeikių, Plungės, Rietavo, net Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų“, – vardijo T. Lūža.