Lietuvos jaunimo rinktinės sudėtyje – Telšių „Džiugo“ komandos futbolininkas Motiejus Burba

Birželio 16 dieną Lietuvos jaunimo U-21 rinktinė sužaidė pirmąsias rungtynes dėl patekimo į 2025 metų Europos futbolo čempionatą. Mūsų šalies sudėtyje buvo du futbolininkai, atstovaujantys Telšių „Džiugui“: tai rinktinės vicekapitonas Motiejus Burba ir Juozas Lubas. Pakalbinome Motiejų, kuris į Telšių komandą yra atvykęs iš Vilniaus „Žalgirio“.

Žilvinas Lukošius

– Kaip atsidūrei Telšiuose? Ar „Žalgiris“ turi kokį susitarimą su „Džiugu“, ar buvo galimybė kitur būti išnuomotam?
– Telšiuose atsidūriau nuomos pagrindais. Nebuvo kažkokio išankstinio susitarimo, tačiau, gavus pasiūlymą, „Žalgiris“ ir aš sutikome, nes žinojau, kad man esant jauno amžiaus, svarbiausia žaisti, rodyti savo sugebėjimus. Buvo ir kitų klubų, bet Telšiai rodė didžiausią dėmesį.
– Kaip sekėsi pritapti „Džiuge“? Su kuo geriausiai sutari?
– Nuo pirmų treniruočių pasijutau kaip komandoje, su visais galima tiek pakalbėti, tiek pajuokauti. Sutarti sekasi gerai ir su lietuviais, ir su legionieriais. Išskirčiau brolius Mantinius, Juozą Lubą, Domantą Šlutą, Jurgį Jankauską, nes su jais daugiausiai laiko praleidžiu už aikštės ribų.
– Ar tenkina sąlygos „Džiugo“ komandoje (žaidybinis laikas, pozicija aikštėje, atmosfera komandoje, futbolo vystymasis Telšiuose)?
– Esu labai patenkintas Telšių klubu, komandos draugais, treneriais ir visu personalu. Krašto saugo pozicija man nėra labai įprasta, iki atvykstant į Telšius šioje pozicijoje esu žaidęs nedaug, bet jaučiuosi gerai. Svarbu būti naudingu komandai. Atmosfera ekipoje turbūt net negalėtų būti geresnė. Sunkiuose momentuose išliekame kartu, nesipykstam, tiek žaidėjai, tiek treneriai palaikom vieni kitus.
– Šiuo metu esate turnyrinės lentelės gale. Ar neblėsta motyvacija rungtyniaujant autsaiderių komandoje?
– Paskutinė pozicija lygoje nedžiugina nei komandos, nei fanų, kažkur kažko pritrūksta, tačiau tikrai nežaidžiam blogai. Norėdami pakilti iš paskutinės vietos, daug dirbame treniruotėse, analizuojam savo rungtynes ir mokomės iš klaidų. Motyvacijos tikrai yra ir bus, kol turime tokius nuostabius fanus, kurie palaikys mus, kad ir kas nutiktų. Sezonas dar tik įpusėjo. Pirmoje jo dalyje pritrūko keleto įvarčių ir situacija gal būtų kiek kitokia. Asmeniškai aš kiekvienose rungtynėse atiduodu 100 proc., todėl labai tikiuosi, kad greitu metu ateis ir teigiamas rezultatas.
– Kokį įspūdį palieka Telšiai kaip miestas?
– Telšiai labai gražus miestas. Daug vietų, kur galima skaniai pavalgyti, pabūti su komandos draugais. Turime nuostabų stadioną su puikiomis rūbinėmis ir nuostabia veja. Tokios sąlygos tenkintų daugelį A lygos žaidėjų.
– Kaip sekasi jaunimo rinktinėje, kiek žinau, esi kapitonas?
– Manau, sekasi tikrai gerai, žinoma, norisi dar geriau, – visgi ginam Lietuvos garbę. Buvau porą kartų U-21 kapitonu, tai man didelė garbė. Šiuo metu esu vicekapitonas.
– Rinktinėje žaidei vadovaujant dviem buvusiems puikiems futbolininkams Mariui Stankevičiui ir dabar vadovaujant Tomui Ražanauskui. Kuo skiriasi jų vadovavimas?
– Abu treneriai savo laiku yra buvę aukšto lygio žaidėjai bei atstovavę geroms Europos komandoms. Savo patirtį jie stengiasi perduoti ir vadovaudami ekipai. Iš kiekvieno trenerio galima pasisemti vis kažką naujo.
– Gavot nelengvą grupę, kokie komandos tikslai?
– Grupė tikrai sunki, visi varžovai iš Europos elitinės rinktinės. Šiame lygyje nėra lengvų rungtynių, bet mes neturime ko prarasti, stengsimės iš visų jėgų ir atiduosim visą savo širdį už Lietuvą.
– Dėkoju už pokalbį.