Turgaus aikštę pripildė kartu su VISA LIETUVA šokantys telšiškiai

Lietuvos Nacionalinis kultūros centras jau 8-us metus organizuoja unikalią akciją „Visa Lietuva šoka“. Šios akcijos tikslas – vienyti Lietuvos žmones ir stiprinti jų kultūrinės tapatybės pajautą per tradicinius šokius. Pasak akcijos organizatorių ir sumanytojų, kasmet įvyksta per 100 šokių švenčių įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose, prie kurių prisijungia ir Žemaitijos sostinė.
Atsiliepdamas į akcijos iniciatorių kvietimą, Telšių kultūros centras sukvietė būrį lietuvių liaudies tradicijas mylinčių ir puoselėjančių telšiškių bei miesto svečių. Prie didžiulio būrio akcijos dalyvių iš Telšių kultūros centro kolektyvų: šokių kolektyvo „Džiugas“ (vad. Janina Reinienė), vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ (vad. Rita Macijauskienė), folkloro ansamblio „Spigėns“ (vad. Diana Bomblauskienė) ir folkloro ansamblio „Sula“ (vad. Inga Nagytė) prisijungė ir Nevarėnų kultūros centro jaunių tautinių šokių grupė „Žemaitukai“, Nevarėnų pagrindinės mokyklos mokiniai, Ryškėnų kultūros centro senjorių šokių grupė „Raskila“, Varnių kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas „Naktigonė“, Telšių pensininkų bendrijos „Bočiai“ moterų šokių studija „Pinavija“ bei pavieniai akcija susidomėję žmonės.
Visus neabejingus ir susirinkusius į šią akciją sveikino Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė, linkėdama ir toliau taip aktyviai puoselėti mūsų papročius, pabrėžė šokio svarbą ne tik fizinei, bet ir psichologinei žmogus sveikatai. Taip pat viešnia atkeliavo su Telšių rajono savivaldybės mero Tomo Katkaus perduotomis saldžiomis dovanomis, kuriomis vaišinosi akcijos dalyviai.
Renginio metu Telšių lopšelio- darželio „Eglutė“ meno vadovei, akcijos „Visa mokyka šoka“ koordinatorei Angelei Streckienei vicemerė įteikė Lietuvos Nacionalinio kultūros centro padėką už nuopelnus bei pasiekimus, dalyvaujant minėtoje akcijoje. O po sveikinimo žodžių, nieko nelaukiant, Turgaus aikštėje skambėjo muzika bei sukosi šokių poros.
Tad rudenėjanti Turgaus aikštė penktadienio vakarą buvo pilna liaudies instrumentais muzikuojančių bei šokančių, Žemaitijos sostinėje besisvečiuojančių ir gyvenančių, liaudies tradicijoms neabejingų žmonių. (Telšių kultūros centro inf.)