Melioracija milijonais „melioruoja“ rajono biudžetą

Ne kartą rašėme, kad Savivaldybė šimtus tūkstančių eurų skiria pasiturinčių ūkininkų žemėms melioruoti. Štai ir dabar nutarta šiems reikalams atseikėti solidžią sumą. Deja, Tarybos nariai nelabai domisi, kaip pinigai buvo panaudoti.

Alvydas Ivoncius

Nuolat stengiamasi dėl „vargstančių“ pasiturinčių ūkininkų
Savivaldybės taryba nusprendė, kad reikia prisidėti prie melioracijos sistemų naudotojų asociacijų „Nerimdaičiai“, „Buožėnai ir Degaičiai“, „Upyna“ projektų, rekonstruojant melioracijos sistemų statinius. Nutarta skirti iš Telšių rajono savivaldybės 2024 bei 2025 metų biudžetų 300 tūkst. eurų minėtų asociacijų projektams. Melioracijos projektams pinigų skiriama ir iš Europos Sąjungos. Šiuo atveju finansuojama iki 65 procentų visų tinkamų projekto išlaidų. Maksimali paramos suma projektui – 461 tūkst. eurų.
Esą daugiau kaip 50 procentų išlaidų bus skiriama valstybei nuosavybės teise priklausantiems grioviams ir juose esantiems statiniams bei valstybei nuosavybės teise priklausantiems rinktuvams rekonstruoti. Vadinasi, maždaug pusė skiriamų pinigų atiteks pasiturinčių ūkininkų privačioms žemėms pagerinti. Savivaldybės administracijos direktorius įgaliotas pasirašyti jungtinės veiklos sutartis su minėtomis asociacijomis.

Norėjo ūkininkų naštą palengvinti didesnėmis sumomis
Savivaldybės taryba nutarė skirti iš Telšių rajono savivaldybės 2024 bei 2025 metų biudžetų po 21,7 procento nuo projekto vertės, bet ne daugiau kaip po 100 tūkst. eurų „nurodytoms asociacijoms projektui vykdyti reikalingiems įnašams padengti“.
Taigi 65 procentus pinigėlių skiria Europos Sąjunga, 21,7 procento Savivaldybė ir 13,3 procento „suvargę“ pasiturintys ūkininkai. Kad ir ką kalbėtų tokių sprendimų agitatoriai apie neva pagerintą „valstybės turtą“, didžioji šių pinigų dalis bus skirta privačioms ūkininkų žemėms „pagerinti“. Tačiau jie nori prisidėti kuo mažiau. Kad „lobizmas“ veikia Savivaldybės administracijoje, rodo kitas faktas – buvo parengtas dar vienas sprendimas, pagal kurį Savivaldybė būtų turėjusi prisidėti 27,5 procento, o ūkininkai – tik 7,5 procento. Beje, abu sprendimo projektus rengė tas pats Savivaldybės administracijos valdininkas.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr. 83)

 

1 Komentaras

  1. Gal dar reikia prisidėti žemę ūkininkams patrešti, įdirbti, pasėlius pasėti, purkšti, derlių nuimti ir t.t.
    Mokamos didžiulės kompensacijos, subsidijos, įvairios išmokos, taikomos įvairios nuolaidos ir t.t.
    O ūkininkai važinėja su naujomis mašinomis, ilsisi užsienio kurortuose, laukus dirba nauja technika ir vis skundžiasi: jei ne sausra, tai lietaus per daug, tai šalnos, tai per karšta…
    Reikėtų nusileisti ant žemės ir patiems griovius prasivalyti ir prisižiūrėti. Jūs tokie pat verslininkai kaip ir kiti, tai kodėl reikalaujate būti išskirtiniai?
    Nei gėdos, nei sąžinės…

Komentarai nepriimami.