Paminėta Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

Spalio mėnesį Telšių rajono bendruomenėse, seniūnijose vyko įvairūs renginiai, skirti Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti. Renginių ciklas buvo baigtas spalio 19 dieną konferencija ,,Pozityvus senėjimas“. Konferencija vyko Telšių Ješivoje.

Daiva Navickienė

Telšių socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja

Konferencijos dalyvius pasveikinti atvyko Telšių rajono savivaldybės vicemeras Almantas Lukavičius, Telšių rajono savivaldybės Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė ir Telšių socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Gustienė. Susirinkusieji klausėsi pranešimų, kurie buvo apie tai, kad senėjimas – ne liga. Danutė Juškienė – Trečiojo amžiaus universiteto direktorė – savo pranešime ,,Amžėkime laimingi“ akcentavo, kad žemėje nėra žmonių, kurie norėtų senėti. Senėjimo procesas yra negrįžtamas, jo negalima sustabdyti ar atšaukti, bet pabandyti sulėtinti procesą galima. Regioninės Telšių ligoninės gydytojas geriatras Benediktas Radavičius savo pranešime ,,Geriatrija – ateities medicina“ minėjo, kad geriatrinė medicina yra medicinos šaka, kuri rūpinasi vyresnio amžiaus žmonių sveikata. Tai palyginti nauja sritis, kaip atskira specialybė atsiradusi tik XX a. pradžioje. Geriatrija yra unikali tuo, kad joje daugiausia dėmesio skiriama vyresnio amžiaus žmonių sveikatos poreikiams. Ši sritis susijusi su amžiumi – ligų ir būklių prevencija bei gydymu, taip pat sveiko senėjimo skatinimu. Pagrindiniai geriatrijos tikslai – pagerinti vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybę ir padėti jiems kuo ilgiau išlaikyti nepriklausomybę ir savarankiškumą. Geriatrija yra daugiadisciplininė sritis, kurioje dirba įvairių sričių specialistai, įskaitant mediciną, slaugą, psichologiją, sociologiją ir socialinį darbą.
Monika Jurgutytė – Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė – pristatė, kaip senėti jaunėjant.
Konferencijos dalyviams koncertavo Telšių lopšelio darželio ,,Mastis“ lopšelio grupės ,,Nykštukas“ vaikai. Vaikų mokytojos – Jūratė Rubavičienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė ir Nijolė Činskienė, meninio ugdymo mokytoja.
Renginius, skirtus Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimui, finansavo Telšių rajono savivaldybė, konferenciją organizavo Telšių socialinių paslaugų centras ir Telšių rajono savivaldybės Socialinės paramos ir rūpybos skyrius.