KOKIOMIS DOVANOMIS RUDENS SEZONĄ PASITINKA SENASIS VILNIAUS TEATRAS?

Senasis Vilniaus teatras savo repertuare nevengia nei klasikinės, nei šiuolaikinės, nei užsienio šalių, nei Lietuvos dramaturgų sukurtos dramaturgijos. Čia statomos pjesės ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, jaunimui. Tiesa, dalis spektaklių vaidinami rusų kalba, tačiau netrūksta ir lietuviškų vaidinimų.

Koks Senojo Vilniaus teatro spektaklis netradiciškai pasakoja apie meilę?

Netradiciškai, gana giliai apie meilę kalbama pjesėje „Dviejų Korėjų susijungimas“, kurią parašė J. Pommeratas, o režisavo Monika Klimaitė. Pačiame spektaklyje paryškinama mintis, jog meilė – tai ne tik buvimas kartu, bet ir sugebėjimas būti atskirai.

Užsimenama ir apie tai, jog itin energingi meilės santykiai gali privesti prie aklumo. Anot režisierės, meilė yra ne tik tai, kas žmones jungia, bet ir tai, kas skiria, atitolina vieną nuo kito.

Kokiame spektaklyje vaidina beveik visa teatro trupė?

Senajame Vilniaus teatre nevengiama ir klasikinių pastatymų. Režisieriaus Jono Vaitkaus pastatytas V. Šekspyro „Karalius Lyras“ pasakoja tragišką nusenusio karaliaus likimą, kai jis, gilios senatvės sulaukęs ir savo dukroms padalijęs karalystę, jų buvo išvarytas iš pilies klajoti tyrais. Pagrindinį vaidmenį atlieka Auksinio scenos kryžiaus kavalierius, šalyje gerai žinomas aktorius Vytautas Anužis. Šiame spektaklyje yra užimta beveik visa teatro aktorių trupė, kurią sudaro iki keturiasdešimties aktorių.

Kokį spektaklį rinktis žiūrovams, mėgstantiems ypatingo linksmumo sceninius reginius?

Kas nori vienu metu pamatyti miuziklą, klounadą, farso blyksnius, karnavalo margumus ir misteriją, tam apsimoka ateiti į spektaklį „Naktis prieš“ pastatytą pagal Nikolajaus Gogolio kūrinius. Šito sceninio siautulio režisierius  Žilvinas Beniušis. Visas spektaklis yra suręstas laikantis klounados taisyklių, visi jausmai išreiškiami kūno kalba. Vaidinimo herojai atvirai kviečia pagaliau baigti save kankinti visokiausiais suvaržymais ir pradėti mėgautis gyvenimu.

Veiksmo centre – siautulinga kieto vaikino Vakulos ir pašėlusios bei velnių priėdusios gražuolės Oksanos meilė. Veiksmas iš senoviškų laikų perkeliami į dabartinius, scenoje vyksta patrakėlių diskoteka, aplink vien meilės intrigos ir begėdiškos nuodėmės, kurios būdingos nutrūktgalvių vakarėliams. Spektaklyje vykusį nuodėmingą vakarėlį žiūrovams be jokio sąžinės graužimo norisi pakartoti tikrovėje.