Pamato hidroizoliacija: svarba ir funkcijos

Jens Mahnke iliustracija iš pexels.com

Retas žino, tačiau per požeminę pastato dalį yra netenkama net iki 20 procentų šilumos. Kadangi Lietuvoje dažnas net 8 mėnesius per metus šildo nuosavą būstą, natūralu, kad norisi tinkamai apšiltinti namą, kad veltui išeikvojamos šilumos kiekis būtų kuo mažesnis. O visko pradžia yra tinkama pamatų hidroizoliacija.

Kalbant apie apšiltinimą – dažniausiai pabrėžiamas būtinumas tinkamai pasirūpinti stogu. Tačiau pamatams – reikia ne ką mažiau dėmesio. Preciziškas pamatų apšiltinimas padeda išvengti ne tik veltui išeikvojamos šilumos, tačiau ir sienų peršalimo, kondensato išvengimo, galiausiai, neatsiras pelėsis.

Pamatų šiltinimo svarba

Akivaizdu, kad pamatų šiltinimas yra būtinas. Tačiau net ir suvokdami jo svarbą kai kurie žmonės labai taupo medžiagoms, kurios yra naudojamos apšiltinimo metu. Dažnu atveju jau geriau visai neskirti savo laiko ir pinigų nei rinktis prastos kokybės medžiagas, kurios neturės norimo efekto arba jis bus labai minimalus.

Tinkamos pamatų apšiltinimo priemonės padės išvengti kondensato ir pelėsio, kuris labai greitai „persimeta“ į namo vidų ir taip trikdo kasdienybę. Galiausiai, tinkamos priemonės padės išvengti šalčio tiltelių pamatuose. Juk planuojant namus – reikia atitikti STR reikalavimus.

Pamatų šiltinimo darbai: eiga

Pamatų šiltinimo darbai yra pradedami nuo hidroizoliacijos. Pirmiausia yra dedama hidroizoliacinė mastika, geriausia – du sluoksniai. Taip pat papildomai gali būti derinamos ir ritininės dangos. Svarbu apgalvoti tinkamą šiltinamojo sluoksnio storumą, kuris dažniausiai yra ne mažesnis nei 10 cm. Taip pat dažniausiai meistrų yra rekomenduojamos ir drenažinės membranos, kurios apsaugo pamatus nuo mechaninių pažeidimų.

Susiduriama su problemomis?

Atliekant pamatų šiltinimo darbus svarbu yra naudoti aukštos kokybės medžiagas, kurios garantuos ilgaamžius bei patikimus pamatus.  Greta prastos kokybės medžiagų, kurios sukelia labai įvairias pamatų problemas, tai pat dažniausiai minimas yra netinkamai sutvarkytas drenažas, nekokybiškai atkasamas pamatas, taip pat gali būti dedamas per mažas  termoizoliacijos sluoksnis, galiausiai, visiškai nėra naudojama apsauginė membrana. Visos šios klaidos lemia, kad pamatai netarnauja taip ilgai, kaip norisi, svarbiausia, yra ne tokie kokybiški.