Meilė Žemaitijos sostinei skatina siekti geriausių rezultatų turizmo sektoriuje

Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius su savo veiklia komanda.

Galima pasidžiaugti, kad Žemaitijos turizmo informacijos centras (TIC) priima daugiausiai turistų ne tik Telšių apskrityje, bet ir visoje Vakarų Lietuvoje. Už tai reikia padėkoti kompetentingai Žemaitijos TIC komandai, kuri neskaičiuoja savo darbų valandų, kad kiekvienas turistas iš čia išsivežtų tik pačias geriausias emocijas ir potyrius.
Justina Lukošienė

Išaugęs turistų ir organizuojamų ekskursijų skaičius
Žemaitijos turizmo informacijos centras šiais metais sulaukė daugiau nei 50 tūkst. turistų ir surengė per 500 ekskursijų, t. y. beveik trečdaliu daugiau nei 2022 m.
Ekskursantus traukė vis gražėjantis Telšių senamiestis su naujais mažosios architektūros elementais, nuolat eksponatais pasipildantis „Meškų muziejus“, naujos dviračių trasos, Žemaičių muziejaus „Alka“ sakralinio paveldo ekspozicija ir šiemet duris atvėrusi nauja muziejinė erdvė Telšių ješivoje.
Įstaigos direktorius Egidijus Vaškelevičius pasidžiaugė, kad Žemaitijos sostinėje apsilanko vis daugiau svečių iš kaimyninių šalių. Sulaukta daugiau nei 6000 užsieniečių, didžioji dalis – latviai, kadangi Turizmo informacijos centras aktyviai dirba su Latvijos rinka: ne tik kviečia į apžvalginius infoturus Telšiuose Latvijos kelionių organizatorius, bet ir dalyvauja turizmo parodose Latvijoje, taip pat parengė ir išleido lankstinuką latviams jų kalba. „Rezultatai yra džiuginantys. Tai labai didelis mano komandos įdirbis. Tikimės, kad kiti metai bus dar geresni ir galėsime turistams pasiūlyti vis naujų paslaugų, taip išlaikydami savo lyderystę“, – viliasi direktorius, pabrėždamas, kad meilė Telšiams yra pagrindinis akstinas, kuris motyvuoja jo komandą siekti geriausių rezultatų turizmo sektoriuje.

Darnus bendradarbiavimas
Į Žemaitijos turizmo informacijos centro veiklą labai sėkmingai integravosi projektas „EUROPE DIRECT Telšiai“, kuriam vadovauja Auksė Valackonienė. „Galime pasidžiaugti, kad aš ir Auksė vienas kitą labai gerai papildome. Esame kardinaliai skirtingi, bet ir gana panašūs. Mes vienas kitą pakritikuojame, tačiau visada surandame bendrus ir priimtinus sprendimus“,– teigė E. Vaškelevičius.
Kolegai antrino A.Valackonienė, primindama, kad „EUROPE DIRECT Telšiai“ ne tik teikia savo paslaugas visoje apskrityje, bet ir glaudžiai bendradarbiauja su kitais EUROPE DIRECT centrais. „Kasmet vykstančiuose susirinkimuose su partneriais bei kolegomis diskutuojame, kokia kryptimi reikėtų ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių. Džiugu, kad užsimezgė gražus bendradarbiavimas su Jelgava, Kuldyga. Manau, kad tai Žemaitijos turizmo informacijos centrui duoda didelę naudą“, – neabejoja „EUROPE DIRECT Telšiai“ vadovė.

Metai, kupini įvairių veiklų ir projektų
Šis besibaigiantis turizmo sezonas buvo turtingas įvairių veiklų ir projektų. Švenčiant turizmo sezono pradžią, pirmą kartą Lietuvos istorijoje, Telšiuose, įvyko Sūrio gaudymo čempionatas, kuris sulaukė didelio respublikinės žiniasklaidos dėmesio. Taip pat sezono pradžioje buvo pristatyta nuolaidų kortelė „T-KUORTELĖ“, kuri, anot E.Vaškelevičiaus, yra efektyvi tiek atvykstamojo, tiek vietinio turizmo priemonė. Ją panaudojus, galima gauti iki 10 procentų nuolaidą įsigyjant turizmo paslaugas ar prekes Telšių mieste ir rajone. „Prie nuolaidų kortelės „T-KUORTELĖ“ yra prisijungę apie 70 partnerių ir jų vis daugėja. Pradedant turizmo sezoną, mes išdalinome beveik 2000 kortelių visiškai nemokamai. Dabar skaičiuojame, kad kortelę yra įsigiję beveik 5000 jų turėtojų“, – pasakojo Žemaitijos turizmo informacijos centro vadovas.
Šiemet pirmą kartą Telšiuose šurmuliavo Turizmo naktis, kurioje dalyvavo daugiau nei 700 ekskursantų. E. Vaškelevičius sakė visada labai norėjęs pagyvinti miestą tamsiuoju paros metu, todėl taip gimė šio renginio koncepcija. „Džiaugiamės, kad daug partnerių, paslaugų teikėjų prisijungė. Turizmo nakties metu taip pat vyko „Cibulynės jiedėma turnyras“. Kaip bebūtų keista, prizinių vietų laimėjo ne telšiškiai ir netgi ne žemaičiai, o kitų miestų gyventojai. Šio renginio įvertinimas buvo puikus. Jam pasibaigus, priėjo vienas paslaugų teikėjas ir pasakė, kad turėjo geriausią apyvartą per 3 metus. Džiugu, kad tokie nedideli renginiai gali kelti mūsų ekonomiką, mūsų verslus skatinti veikti“, – kalbėjo pašnekovas, pasidžiaugęs dar vienu tęstiniu projektu – Pasauline turizmo diena, kurios metu visą savaitę buvo organizuojami įvairiausi renginiai, koncertai, nemokamos ekskursijos. Taip pat buvo apdovanoti mūsų bendruomenės nariai ir skulptoriai, kurie savo meno kūriniais puošia Telšius.
Jau trečius metus iš eilės per Telšių miesto gimtadienį buvo surengtas „Žemaičių egzaminas“, kurį organizuoja Žemaitijos turizmo informacijos centras kartu su „EUROPE DIRECT Telšiai“. Jame savo žinias apie Žemaitiją, šio krašto istoriją, tradicijas, žymius žmones, kultūrą, architektūros ir urbanistikos paveldą, virtuvę bei kalbą patikrino daugiau nei 900 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Indonezijos, Vokietijos, Suomijos, Norvegijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Kanados, JAV. „Reikia pateikti atraktyvų pranešimą spaudai, kad „užkibtų“ kažkokia žiniasklaidos priemonė. Džiaugiamės, kad mums pavyksta tai padaryti, nes pagauna ir plačiai tą žinią skleidžia naujienų agentūra „BNS“ ir visos Lietuvos žiniasklaidos priemonės“, – akcentavo „EUROPE DIRECT Telšiai“ vadovė Auksė Valackonienė.

Unikalūs gidai, turintys savo gidavimo stilių
Žemaitijos turizmo informacijos centre prie gidų komandos šiemet prisijungė dar šeši nauji gidai. Pasak įstaigos vadovo, ne visi gidai yra vietiniai. „Turime gidų, kurie atvyksta iš kitų rajonų. Jie teikia specifines gido paslaugas (miško gidė, žygių gidas ir kt.). Vasaros metu turime daugiau nei 20 gidų, kadangi mums šis metų laikas – pats darbymetis. Mūsų gidai yra unikalūs, turintys savo gidavimo stilių. Nors, atrodo, kad ta pačia Senamiesčio gatve einame, bet kiekvienas iš jų vis kitaip papasakoja apie savo miestą“, – teigė direktorius, dėkodamas gidams, jog šie prisijungia prie Žemaitijos turizmo informacijos centro organizuojamų įvairių iniciatyvų, dovanodami telšiškiams ir miesto svečiams nemokamų ekskursijų.
Žemaitijos turizmo informacijos centras kartu su gidais šiais metais pristatė nemažai naujų autorinių ekskursijų. „Džiaugiamės, kad mes pirmieji Vakarų Lietuvoje pasiūlėme tylos žygius. Ši paslauga skatina atvažiuoti į Telšius didžiųjų miestų gyventojus, kurie yra pavargę nuo didmiesčio šurmulio, įtempto gyvenimo tempo ir nuolatinio lėkimo. Tokio žygio metu, būdami gamtoje, jie išsivalo mintis, emociškai pailsi“, – tvirtino E. Vaškelevičius.

Gausus suvenyrų pasirinkimas
Kiekvienas turistas, apsilankęs Žemaitijos turizmo informacijos centre, tikrai atras įvairiausių suvenyrų bei Kalėdų dovanėlių su Žemaitijos sostinės atributika artimiesiems bei draugams. Čia galima įsigyti ne tik „Vundens be borbolioko“, kurio paklausa jau viršijo visus lūkesčius, bet ir labai gardaus rankų darbo šokolado, o visai neseniai gardumynų asortimentą papildė ir saldainiai. Žadama, kad kitais metais suvenyrų kolekciją papildys metaliniai suvenyrai, identifikuojantys Telšius.

Žiniasklaidos dėmesys Žemaitijos sostinei
Telšiuose šiemet apsilankė daug televizijos laidų kūrėjų, apie miestą žinią skleidžia ir nacionalinės radijo stotys. Kiekvieną penktadienį savo laidą Turizmo informacijos centras transliuoja radijo stotyje „Mažeikių aidas“, kur reklamuoja paslaugų teikėjus ir lankomus objektus. „Džiaugiamės, kad mums suteikia tokią plačią erdvę nemokamai reklamuoti savo paslaugas“, – sutartinai sakė laidos kūrėjai E. Vaškelevičius ir A. Valackonienė.
Turizmo informacijos centro direktorius didžiuodamasis pridūrė, jog šiais metais pavyko įgyvendinti dvejus metus brandintą projektą – televizijos laidą „Kelionės tikslas – Žemaitija“, kuri transliuojama kiekvieną sekmadienį „Delfi TV“ eteryje. Šios laidos kūrėjai: laidos sumanytojas E. Vaškelevičius, A. Valackonienė, M. Breitmozeris. „Svajojome sukurti kitokį projektą, kad mes galėtume kuo daugiau pareklamuoti Telšius, jog Žemaitijos sostinė būtų matoma respublikinėje televizijoje. Pirmąją laidą nufilmavę nusprendėme, kad tai turi būti ne kažkoks „Facebook“ projektas, todėl susisiekėme su prodiuseriais, kuriems papasakojome apie savo idėją. Jie mumis patikėjo ir pradėjo transliuoti laidą“,– prisiminė E. Vaškelevičius, kuris su kūrybine TV laidos komanda keletų laidų yra nufilmavę Telšių mieste ir rajone, taip pat lankėsi Rietave, Plungėje, Plateliuose, Mažeikiuose, Kretingoje.

Interaktyvus žaidimas „KODAS 2024. LT“
Žemaitijos turizmo informacijos centras jau nuo dabar kviečia telšiškius bei miesto svečius sudalyvauti šventiniame projekte – interaktyviame žaidime „KODAS 2024. LT“. „Siūlome prizus už šventiškas akimirkas Telšiuose, todėl iki 2024 m. sausio 6 d. visus kviečiame į interaktyvų žaidimą „KODAS 2024. LT“. Žaidimo taisyklės yra tokios: pirmiausia reikės aplankyti pagrindinę miesto eglę Katedros aikštėje, surasti ir nuskaityti QR kodą. Iš viso bus 6 stotelės, kiekvienoje iš jų reikės nusiskaityti QR kodą. Jį nusiskaičius, mobiliojo telefono ekrane atsiras du nykštukai, kurie labai trumpai papasakos apie mūsų lankomus Telšių objektus, skirs įvairiausias užduotis, kurias turėsite atlikti. Po to reikės sukelti savo šventines nuotraukas iš Telšių specialioje interneto svetainėje https://kodas 20204.lt, o mes sausio 6 d. išrinksime laimėtojus, kuriems atiteks įspūdingi, žiemiški prizai“, – vardijo E. Vaškelevičius.

Netrūks ne tik naujienų, bet ir iššūkių
Nors dar naujas turizmo sezonas neprasidėjo, Žemaitijos turizmo informacijos centro komanda generuoja vieną idėją po kitos ir žada, kad bus labai daug naujienų. Įstaigos direktorius atviravo, kad ateinantys metai atneš ir iššūkių, mat Savivaldybės taryba pritarė, jog nuo 2024 m. sausio mėn. Biržuvėnų dvare šeimininkaus Žemaitijos turizmo informacijos centras. „Bandysime atgaivinti Biržuvėnų dvarą, jį įveiklinti. Jame kursime menų ir edukacijų centrą, ten taip pat galės apsistoti piligrimai, įrengsime ekspoziciją dvaro savininkams Gorskiams atminti. Manau, kad Biržuvėnų dvaras atgims. Tai yra vienas gražiausių medinių rekonstruotų dvarų Žemaitijoje ir galbūt visoje Lietuvoje“, – konstatavo Turizmo informacijos centro vadovas, pridurdamas, kad jau sausio mėnesį komanda išvažiuos į pirmąsias tarptautines turizmo parodas tiek Vilniuje, tiek Latvijoje.