Telšių TAU adventinėje šventėje netrūko geros nuotaikos ir buvo dalinamasi kalėdaičiu

Pirmąją advento žvakę ruošiasi uždegti Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius, kanauninkas Jonas Ačas, TTAU direktorė Danutė Juškienė ir TTAU Dvasinio fakulteto tobulėjimo dekanė Zita Brazinskienė.

Artėjant šv. Kalėdoms, Telšių Trečiojo amžiaus universitetetas (TTAU) pakvietė savo narius ir svečius į Kunigų seminarijos salėje surengtą adventinę popietę, kurioje vyravo bendrystė, skambėjo meninis žodis, kalėdinės bei šventinę nuotaiką kuriančios dainos, klasikinė ir populiarioji muzika.

Algirdas Dačkevičius

Pirmiausia visus susirinkusiuosius su artėjančiomis šventėmis pasveikino Telšių TAU direktorė Danutė Juškienė, kviesdama pajusti advento dvelksmą, Angelo sparno prisilietimą, dvasinę ramybę ir palaimą širdyse.
Iš Adelės Kukštienės lūpų nuskambėjusi senoji lietuvių kalėdinė daina „Leliumoj siuntė mane“ buvo simbolinė įžanga, pakvietusi TTAU moteris padainuoti keletą dainų. Vėliau renginio vedėjos Danutė Juškienė ir Stasė Jokšienė priminė, jog advento keturių savaičių laikotarpis kviečia įsiklausyti, įsižiūrėti į save, švarinti savo namų ir dvasios „rūmą“. O šv. Kalėdų belaukiant, mus šildo žvakių liepsnelės – šviesos pergalės prieš tamsą simbolis.
Ta proga uždegti I, II ir III advento savaičių žvakes buvo pakviestas Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius, kanauninkas Jonas Ačas, TTAU Dvasinio fakulteto tobulėjimo dekanė Zita Brazinskienė ir TTAU direktorė Danutė Juškienė. Kol buvo degamos advento žvakės, paaiškinta jų prasmė. Pirmasis advento sekmadienis – Vilties. Uždegta Pranašo žvakė primena apie Jėzaus atėjimą. Antrasis sekmadienis – Tikėjimo. Uždegta Betliejaus žvakė simbolizuoja Marijos ir Juozapo kelionę į Betliejų. Trečiasis sekmadienis – Džiaugsmo. Uždegta žvakė simbolizuoja džiaugsmą, kurį, gimus Kristui, skleidžia pasaulis.
Kadangi ketvirtasis advento sekmadienis buvo tolokai, jam renginyje neuždegta žvakelė, tačiau jos prasmė paaiškinta: tai Angelo žvakė, skleidžianti gerąją žinią „Garbė Dievui aukštybėse, o žemėje ramybė jo mylimiems žmonėms“.
Telšių TAU bendruomenę su artėjančiomis šventėmis nuoširdžiai pasveikino kanauninkas Jonas Ačas, LR Seimo nario Valentino Bukausko patarėja Dainora Miliuvienė, Telšių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Kamilė Marija Šiušė, Telšių švietimo centro metodininkė Nijolė Vaičekauskė.
Vėliau Telšių meno mokyklos suaugusiųjų mokinių grupė su savo mokytoja ir vadove Raminta Šukyte renginio dalyviams padovanojo koncertą. Ypač audringų plojimų sulaukė pati Meno mokyklos vyresnioji akordeono mokytoja ir tarptautinių konkursų laureatė Raminta Šukytė, virtuoziškai atlikusi keletą garsių klasikos kompozitorių kūrinių.
Po Saviraiškos fakulteto pasirodymo nuskambėjo daina „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“, kurią traukė nuo kėdžių pakilusi ir rankomis susikibusi visa salė.
Po to pasipylė padėkų gausa. Direktorė D.Juškienė padėkojo TTAU dekanams, dėstytojams, seniūnams, rėmėjams, Dainavimo, Šokio, Kultūros, Saviraiškos, Rankdarbių fakultetams už 2023 metais suorganizuotus renginius. Visi, taip pat gimtadienių jubiliatai ir sukaktuvininkai, pamaloninti dovanomis. Pastariesiems nuskambėjo „Ilgiausių metų!“.
Po to šventės dalyviai pakviesti į Kunigų seminarijos valgyklą, kur po giesmės ir kunigo Andriaus palaiminto šventinio stalo, laužė kalėdaičius ir jais dalinosi su greta buvusiais bičiuliais.