Jauna gydytoja Telšių ligoninėje nejaučia rutinos

Regioninės Telšių ligoninės Vidaus ligų skyriaus gydytoja Ugnė Juškaitė.

Regioninės Telšių ligoninės Vidaus ligų skyriaus medikų gretas nuo šių metų kovo mėnesio papildė gydytoja Ugnė Juškaitė. Nors prabėgo nedaug laiko naujame kolektyve, bet ji jaučiasi kaip sava, tarsi čia dirbtų keletą metų. Geriausias to įrodymas – veide nuolat spindinti šypsena.

Algirdas Dačkevičius

Iš Radviliškio krašto, per Vilnių – į Telšius
Ugnės Juškaitės tėviškė – Radviliškio rajone, Baisogaloje. Pasak jos, mokykliniais metais buvusi „tiksliukė“, nes labiausiai patiko biologija ir matematika. Gabi moksleivė dalyvaudavo šių dalykų rajoninėse olimpiadose. Vėliau susidomėjo žmogaus anatomijos pamokomis, o laisvą valandėlę mėgdavo žiūrėti filmus apie medikų gyvenimą ir jų darbo subtilybes bei pasitaikančius iššūkius. Matyt, tai ir buvo pagrindiniai veiksniai, nulėmę kelią į Vilnius universitetą, kur mergina nusprendė studijuoti mediciną ir gilintis į vidaus ligas.
Po studijų Ugnė Juškaitė kurį laiką dirbo Vilniaus Santaros klinikoje, vėliau – Baltijos-Amerikos klinikoje. Gyvenimas taip susiklostė, kad žvilgsnis nukrypo į Žemaitijos sostinę. Jauna gydytoja patenkinta tokiu sprendimu, nes Regioninėje Telšių ligoninėje ją šiltai sutiko ne tik vadovybė, bet ir Vidaus ligų skyriaus kolektyvas.
„Čia man įdomu dirbti, nes nesijaučiu „mažu sraigteliu“, kaip pasitaiko didelių miestų ligoninių kolektyvuose, o galiu visiškai profesiškai atsiskleisti, taip pat nejaučiu rutinos, nes kiekviena diena pateikia savus iššūkius, kuriuos reikia įveikti“,– apie puikų mikroklimatą skyriuje šypsodamasi kalbėjo pašnekovė.
Gydytojos darbo diena prasideda nuo pacientų dokumentacijos peržiūros, analizės apie įvairiausius tyrimus, vėliau vizituojami ligoniai. Būdama jautri, ji išgyvena dėl sunkesnės žmogaus sveikatos būklės, žinoma, pirmiausia stengiasi kiekvienam padėti, bet gyvenimas yra toks, kad netekčių neįmanoma išvengti.
O kaip sekasi gydytojai bendrauti su pacientų artimaisiais? Jos manymu, telšiškiai yra supratingesni negu vilniečiai ir nėra tokie kategoriški.
Ateityje gydytoja norėtų labiau gilintis į echoskopiją, baigti specialius kursus ir tapti licencijuota echoskopijos specialiste.
U. Juškaitė ketina Telšiuose įsitvirtinti, nes jai patinka gražus miestas, laisvalaikiu mėgsta rasti atokvėpį gamtoje, svajoja ir teniso kortuose pasirodyti.

Vidaus ligų skyrius – gilių tradicijų tęsėjas
Vidaus ligų skyrius, kuriame pradėjo dirbti gydytoja U.Juškaitė – vienas iš pačių pirmųjų skyrių nuo to laiko, kai Telšiuose buvo atidaryta ligoninė. Bėgant metams, keitėsi ištisos medikų kartos, kartu su medicinos mokslu keitėsi ir skyrius bei jo veikla. Po remonto skyriaus patalpos šviesios, jaukios, jį puošia dailininkų dovanoti paveikslai. Skyriuje yra 30 lovų. Taip pat yra dovanota maža bibliotekėlė, kuria labai noriai naudojasi pacientai.
Šiame skyriuje dirba atsidavęs, turintis didžiulę patirtį, negailintis jėgų ir nuolat tobulėjantis bei jaunėjantis kolektyvas.
Čia gydomi ir slaugomi pacientai, kamuojami širdies ir kraujagyslių, plaučių, inkstų, virškinamojo trakto ligų. Aukšto kraujospūdžio liga gydoma naujausiais medikamentais: skyrius jų turi visų grupių. Taip pat atliekama daugybė įvairiausių procedūrų, punkcijų, tyrimų, kurių pagalba diagnozuojamos ligos. Sergant kraujo ar kitomis ligomis, sukeliančiomis anemiją ar kraujo krešėjimo sutrikimus, atliekamos eritrocitų masės ar šviežiai šaldytos plazmos transfuzijos. Tam talkina ligoninėje dirbanti laboratorija, skyriuje įsigytas kraujo komponentų šildytuvas. Bronchine astma sergantys pacientai taip pat čia sulaukia pagalbos, jie gydomi skyriuje turimais naujais medikamentiniais inhaliatoriais.
Teikiama visokeriopa pagalba ir gydymas, sergantiems šio amžiaus rykšte vadinamu, cukriniu diabetu.
Reikia tikėti, kad skyriaus medikų gretas papildžiusi jauna gydytoja Ugnė Juškaitė savo sąžiningu darbu ir profesionalumu prisidės prie sėkmingos Vidaus ligų skyriaus metraščio tąsos. Taip mano ir skyriaus vedėja Daina Bumblauskienė, kuri negaili gerų žodžių naujai kolektyvo narei.

Į Telšių ligoninę nuolat atvyksta jaunų gydytojų
Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė džiaugiasi, kad kasmet sulaukiama jaunų gydytojų. Vien per 2023 metus jų atvyko 13. Šių metų pradžia irgi gerai nuteikia. „Labai malonu, kad gydytoja Ugnė pasirinko Telšius. Jau iš pirmo susitikimo su ja jaučiau, kad tai nuoširdi specialistė ir puikiai įsilies į skyriaus kolektyvą. Tuo labiau, kad, išėjus dviem gydytojams į Geriatrijos skyrių, pradėjome trūkti specialistų“,– sakė ligoninės vadovė. J.Seiliuvienė pastebėjo, jog birželio mėnesį į Vidaus ligų skyrių turėtų atvykti dar vienas gydytojas. Direktorės manymu, jaunų specialistų trauką į Žemaitijos sostinę labai įtakoja ne tik ligoninės statusas ir čia vyraujantis geras mikroklimatas, bet ir rajono savivaldybės sveikintinas sprendimas sudaryti palankias sąlygas jauniems gydytojams dirbti ir gyventi Telšiuose.