Demokratijos žinių konkurse pasirodyta sėkmingai

Akvilė Sukauskaitė su mokytoja Vilija Vaičiuliene.

Telšių Žemaitės gimnazijos IV gimnazijos klasės mokinė Akvilė Sukauskaitė pateko į Demokratijos žinių konkurso finalą, vykusį LR Seime.

Konkursą globojanti LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen dar prieš pirmąjį etapą pasidžiaugė, kad kasmet augantis dalyvių skaičius liudija, jog šis konkursas tapo gražia demokratijos mokymo ir mokymosi tradicija. „Žmonės, ypač jaunoji karta, yra aktyvūs, išsilavinę ir smalsūs. Jiems rūpi valstybė ir jos valdymas. O kiekvienos valstybės sėkmė priklauso būtent nuo piliečių – jų sąmoningumo, kritinio mąstymo, visuomeniškumo“, − teigė Seimo vadovė.
Konkurso atrankoje susirungė rekordinis skaičius – 8,5 tūkst. – jaunųjų dalyvių.
Demokratijos žinių konkurso finalo dalyviams buvo pateikti 32 testo klausimai ir Seimo darbo simuliacijos iššūkis. Simuliacijoje jie turėjo praktiškai panaudoti turimas žinias, patys įsitraukdami į teisėkūros procesą.
Simuliacijos dalyviams iškelta užduotis apsvarstyti ir priimti įstatymą: dirbti Seimo, komitetų ir frakcijų posėdžiuose, teikti pasiūlymus, reikšti savo poziciją ir priimti sprendimus balsuojant.
Mokinių finalininkų mokytojai klausė paskaitų apie demokratiją, padėsiančių jiems dar informatyviau perteikti informaciją pamokų metu. Pranešimus skaitė VU TSPMI dėstytojai Mažvydas Jastramskis, Deividas Šlekys bei Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas, Seimo kanceliarijos Lankytojų centro biuro patarėjas istorikas Artūras Svarauskas.
Po intensyvaus darbo paskelbus rezultatus, telšiškės grįžo su puikiais apdovanojimais. Akvilė Sukauskaitė – tarp 14 geriausių dalyvių. Apdovanojimas – kelionė į NATO būstinę Briuselyje. Vyko konkursas ir mokytojams. Trys mokytojai, surinkę vienodą balų skaičių, pasidalijo 1-3 vietas. Smagu, kad tarp jų ir mokytoja Vilija Vaičiulienė. Dovana jai – šachmatų lenta su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nilsen parašu. („KŽ“ inf.)