Pagerbtas sporto entuziastas ir rėmėjas

Iš kairės po apdovanojimo: Tomas Katkus, Vasilijus Achunovas, Modestas Šimkus, Zigmontas Šimkus.

Telšių rajono savivaldybėje 65-ojo gimtadienio proga pagerbtas ilgametis sunkiosios atletikos sporto rėmėjas verslininkas Vasilijus Achunovas.

Algirdas Dačkevičius

Rajono meras Tomas Katkus pasveikino V.Achunovą ir už reikšmingą indėlį į Žemaitijos sportą, jo populiarinimą bei sklaidą įteikė Tvirtą žemaitišką padėką. Joje rašoma: „Jūsų prisidėjimas išaugino ne vieną stiprų ir talentingą sportininką. Esate ilgametis Telšių apskrities sunkiosios atletikos sporto klubo „Gintarinė saulė“ prezidentas. Ne tik einate šias pareigas, tačiau su didžiuliu palaikymu prisidedate prie šio klubo narių pasiekimų ir Telšių krašto garsinimo. Lai ateities darbai būna paženklinti šiltu bendradarbiavimu, naujomis idėjomis ir žemaitišku pasiryžimu jas įgyvendinti“.
Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos generalinis sekretorius Modestas Šimkus, sveikindamas V.Achunovą garbinga proga, įteikė jam šios federacijos prezidento dr. Vytauto Čepo vardinį suvenyrą, taip pat atminimo ženklą, skirtą Lietuvos sunkiosios atletikos 100-mečiui. Ilgamečiam klubo prezidentui V.Achunovui, dėkodamas už paramą ir bendradarbiavimą, rožių puokštę įteikė sunkiosios atletikos sporto veteranas Zigmontas Šimkus.
V.Achunovą sunkioji atletika lydi nuo mokyklinių dienų. Sunkiosios atletikos treniruotes telšiškis pradėjo lankyti 1973 metais. Prisimena prastas tuometes treniruočių sąlygas, bet entuziazmas viską nugalėjo. 1974-1975 metais jis su bendraminčiais Rimu Mickevičiumi ir šviesaus atminimo Hiliaru Sasnausku buvo įkūrę kultūristų klubą. „Didžiausias mano sunkiosios atletikos pasiekimas – pirmas suaugusiųjų atskyris“,– dalindamasis prisiminimais, kalbėjo sporto entuziastas.
Stojus Lietuvos Nepriklausomybei, V.Achunovas labiausiai pasireiškė kaip vienas pirmųjų sunkiosios atletikos sporto rėmėjų. Ir šiandien „Gintarinės saulės“ klubo įkūrėjas Zigmontas Šimkus jam dėkingas už kilnią paramą, be kurios būtų buvę sunku organizuoti tiek sporto renginius, tiek išvykas į varžybas.
V.Achunovui būdinga aktyvi gyvenimo pozicija ir sporto sąjūdžio plėtra. Jis Žemaitijos sostinėje buvo įkūręs bokso klubą „Telšiai“, veikusį nuo 1992 iki 2001 metų, kur išugdytas ne vienas Lietuvos čempionas. Verslininkas yra pasižymėjęs ne tik kaip nuolatinis kultūros ir sporto rėmėjas, bet taip pat aktyviai dalyvavo rajono politinėje veikloje – buvo vienas iš Centro partijos Telšių skyriaus įkūrėjų, yra buvęs Telšių rajono savivaldybės tarybos narys.
Nepaisant to, kad gyvename neramiais laikais, V.Achunovas žvelgia į ateitį optimistiškai ir tvirtai laikosi savo gyvenimo moto: „Einantis kelią įveiks!“

 

 

Būkite pirmas pakomentavęs

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.