Telšių ligoninėje pradėta taikyti naujausia inovacija lazerinėje venų chirurgijoje

Chirurgijos skyriaus vedėjas Romualdas Savickis su kraujagyslių chirurgu Mohamad Chamsin.

Pirmą kartą Regioninėje Telšių ligoninėje sėkmingai atliktas minimaliai invazinis, lazerinis venų varikozės gydymas, panaudojant daugiažiedį šviesolaidinį venų zondą „Infinite Ring“ ir „NeoLazer“. Telšių apskrityje Regioninė Telšių ligoninė yra vienintelė gydymo įstaiga, kurioje tokios technologijos operacijos atliekamos su aukščiausios kokybės lazeriu ir šviesolaidžiu. Ši pažanga susijusi su nauju veidu telšiškių medikų bendruomenėje – kraujagyslių chirurgu iš Libano Mohamad Chamsin.

Algirdas Dačkevičius

Pažangiausias gydymo metodas jau prieinamas ir tešiškiams
Ligoninės vadovė Jovita Seiliuvienė pastebėjo, kad tokio specialisto, kaip kraujagyslių chirurgas Mohamad Chamsin, gydymo įstaigoje trūko. Kol kas gydytojas ligoninėje atlieka tik operacijas, o konsultacijoms gyventojai registruotis galės nuo birželio mėnesio.
2022 metais gydytojas Lietuvos sveikatos mokslų universitete po 12 metų trukusių medicinos ir rezidentūros studijų įgijo kraujagyslių chirurgo profesiją, dirba Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.
„NeoLaser“ kompanijos šviesolaidinis zondas „Infinite Ring“ – naujausia inovacija, naudojama lazerinėje venų chirurgijoje. Energija unikaliai paskirstoma daugiažiede cilindrine emisija, o tai užtikrina švelnesnį ir tolygų energijos poveikį į audinius, mažesnę galimų komplikacijų tikimybę, greitesnį gijimą. Tai unikalus „NeoLaser“ technologijų derinys, kuris šiuo metu yra pažangiausias ir inovatyviausias gydymo metodas naudojamas lazeriniame venų varikozės gydyme. Chirurgijos ekspertų teigimu, ši kombinacija neabejotinai garantuoja efektyviausią ir saugiausią gydymą. Po tokios operacijos pacientas iškart gali vaikščioti, grįžti į darbą ir tęsti kitą įprastą veiklą.
Sprendimą dėl tokios operacijos paskyrimo konsultacijų metu priima ligoninėje dirbantys gydytojai chirurgai: Romualdas Savickis – chirurgijos skyriaus vedėjas, Dovilė Korolkova, Vytautas Girčys. Užsiregistruoti gyventojai, turintys šeimos gydytojo siuntimą, gali telefonu +370 444 77022 arba internetu https://ipr.esveikata.lt
„Labai džiaugiuosi, kad prie mūsų kolektyvo prisijungė perspektyvus kraujagyslių chirurgas Mohamad Chamsin. Jis yra neapsakomai puikus specialistas, nuolat siekiantis tobulėti, atnaujinti žinias, kurį pažįstu nuo studijų metų. Visada pasižymėdavo puikiu darbu ir labai maloniu bendravimu su pacientais. Džiaugiuosi, jog paslaugų spektras mūsų ligoninėje plečiasi ir pacientams nereiks toli vykti į kitus miestus. Jie galės gauti kokybiškas paslaugas mūsų ligoninėje, būti pakonsultuoti, o, esant reikalui, bus galimybė pas mus atlikti tam tikras operacijas“,– sakė Chirurgijos skyriaus vedėjas Romualdas Savickis.

Gydytojui iš Libano Lietuva – žinoma šalis
Pakalbintas gydytojas, prisistatė: „ Į Lietuvą atvykau iš Libane esančio Tripolio miesto. Baigiau medicinos studijas ir rezidentūrą Kauno klinikose, kur įgijau gydytojo kraujagyslių chirurgo profesiją. Lietuva nėra man svetima šalis, čia nemažą gyvenimo dalį praleido mano artimiausi šeimos nariai ir apie šalį pasakojo tik šilčiausius atsiliepimus. Į Lietuvą studijuoti medicinos atvykau 2009-aisiais metais. Baigęs Tripolio vidurinėje mokykloje 12 klasių, jau žinojau, kad, gavęs mokyklos baigimo atestatą, studijuoti važiuosiu į Lietuvą. Mano šeimoje yra daug medikų, todėl iš karto žinojau, kad noriu būti chirurgu. Tuo metu Kaune dar gyveno mano brolis, tad klausimo, kur vykti studijuoti, iš esmės nekilo. Mano šeimoje pirmasis Lietuvą atrado dėdė, kuris Kaune baigė farmakologiją, vedė lietuvę, vėliau grįžo gyventi su šeima į Libaną. Po to į Lietuvą atvyko mano vyresnysis brolis. Jis Lietuvoje įgijo vaikų gydytojo specialybę ir iki šiol gydo vaikus. Kitas brolis įgijo skubiosios medicinos gydytojo diplomą, dirba Skubiosios pagalbos skyriuje. Lietuvoje mokėsi ir mano dvi seserys – viena odontologė, kita – farmakologė“.
Kodėl medikas susidomėjo būtent kraujagyslių chirurgija? Tai pašnekovas nuoširdžiai paaiškino: „Jau baigiantis penktiesiems medicinos studijų metams, nusprendžiau studijuoti angiochirurgiją (kraujagyslių chirurgiją), nes buvau įsitikinęs, kad kraujagyslių chirurgas labai daug gali padėti žmogui, net gyvybę išgelbėti, taip pat ir žinojau, kad ši profesija ne tik man labiausiai patinka, bet ir yra labai perspektyvi. Mano tėvai, žinodami šį troškimą, mane labai palaikė. Savo tikslo siekdamas, iš pradžių atlikinėjau savanorišką praktiką Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikoje, asistuodamas gydytojams kraujagyslių chirurgams arterijų ir venų operacijose. Vėliau įstojau į kraujagyslių chirurgijos rezidentūrą“.
Pasak mediko, amžius susirgti kraujagyslių ligomis – ne pagrindinis rodiklis. Šioms ligoms išsivystyti labai svarbus gyvenimo būdas, mityba, žalingi įpročiai, gretutinės ligos.
Gydytojas Mohamad Chamsin nuolat stengiasi tobulėti. Jis domisi šiuolaikiniais minimaliai invaziniais kraujagyslių ligų gydymo būdais (endovaskuliniais), estetinėmis kraujagyslių procedūromis (lazeroterapija, skleroterapija). Yra Lietuvos ir Europos kraujagyslių chirurgijos draugijų narys. Reguliariai atnaujina žinias pagal naujausias Europos kraujagyslių chirurgijos draugijos rekomendacijas, taip pat dalyvauja vietinėse ir tarptautinėse konferencijose. Šiais metais balandžio mėnesį savo žinias gilino Londone vykusiame Tarptautiniame kraujagyslių chirurgų simpoziume apie kraujagyslinio gydymo naujoves.
Pasirinkdamas Regioninę Telšių ligoninę, medikas pastebėjo, „Manau, kad šiuolaikinėje visuomenėje minimaliai invazinis angiochirurginis gydymas turi būti prieinamas visiems žmonėms, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos. Dirbti Regioninėje Telšių ligoninėje pasirinkau sužinojęs, kad joje nėra kraujagyslių chirurgo. Tad nusprendžiau, kodėl neatvažiavus dirbti čia, galbūt tai paskatins kolegas chirurgus ar jaunuosius kolegas angiochirurgus plėtoti lazerinį venų gydymą Telšių mieste“.