Poetinis žodis Kaunatavoje, sodams žydint

Prabėgo dar vienas, jau 24-asis renginys „Poezija sodų žydėjime“. Šventė prasidėjo moterų studijos „Pinavija“ šokiu „Tau Lietuva“, po kurio visus pasveikino ir gerų emocijų palinkėjo Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus.

Vilija Jocienė

Jau daugelį metų šventė prasideda Irenos Daubarienės eilėraščiu, tapusiu ir himnu mūsų šventei „… atein tuoks čiesas, kad vuobelelės praded žydieti…“. Poetė šiemet dalyvauti negalėjo, bet mes vis tiek renginį pradėjome jos eilėraščio eilutėmis.
Šventės metu naujausiais posmais dalijosi jau ne pirmą kartą dalyvaujanti Ilona Bakšė, bet pirmą kartą akomponuojant dukrai Inesai. Daiva Živatkauskienė, Jūratė Norvaišienė atvyksta jau antrus metus iš eilės, Irena Stražinskaitė-Glinskienė šįkart viena atstovavo Plungės literatų klubui „Vingiorykštė“ ir mums paskaitė nuostabių eilėraščių žemaitiškai. Juozas Šileika bei Birutė Sutkienė savo naujausius eilėraščius padovanoja vos ne kasmet, Eva Rumbutytė-Stonkevičienė pradžiugina mus taip pat jau ne pirmą kartą, ji paatviravo, kad tik mūsų šventėje ir paskaito eilių viešai. Poeziją pradėjęs rašyti sodų savininkas Remigijus Gailis jau treti metai stebina vis brandesniais eilėraščiais, o būrelis poečių iš Šaukėnų senokai tapo mūsų draugais. Šiemet eilėraščius skaitė ir Aldona Bacevičienė, Rasa Petravičienė, Sofija Blažienė, o Alma Meškienė vėl sodą išpuošė pinikais. Pirmą kartą renginyje dalyvavo Arūnas Žiemelis iš Kauno. Jis šventei ruošėsi visą pusmetį. Ir kaip smagu, kad išvakarėse iš leidyklos pasiėmė naują poezijos knygą „Iš verdenių gelmės ta giesmė“. Jo eilėraščius skaitė Angelė Statkuvienė.
Visus labai pradžiugino šokiai, kurių dar nė karto nebuvo mūsų šventėje. Iš anksto į Dainų šventę mus nukėlė Telšių moterų studijos „Pinavija“ šokėjos (vad. Genovaitė Lukauskytė) bei Vincento Borisevičiaus gimnazijos šokio studijos „Laikas“ merginų grupė (vad. Jūratė Valatkienė).
Kadangi renginio metu vyko projektas „Menas jauno žmogaus akimis“, Telšių dailės mokyklos moksleiviai Luka, Alija, Dorotėja, Fausta, Brigita ir Dovydas atvežė savo darbų parodą ir piešė sodą, kuriame vyko renginys, o pabaigoje pristatė savo piešinius (vad. Vaida Šepikaitė).
Visiems susirinkusiems muzikavo Lietuvos bardas, dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis, kuris pakerėjo klausytojus savo dainomis. „Etno kiemo“ įkūrėjas Jonas Kavaliauskas, atvykęs iš Klaipėdos krašto, įrengė erdvę, kur užsiėmimų ir žaidimų rado tiek maži, tiek dideli, o pats Jonas pagrojo kanklėmis, dūdmaišiu ir net pademonstravo, kaip „groja“ ūžynė.
Renginio pabaigoje gavome nerealiai gražią dovaną – kryždirbys Česlovas Pečetauskas padovanojo savo darbą „Kaunatavos poezijos paukšteliai“, kuris ir puošė visą renginį, o vienas meistro paukštelis iškeliavo į sodų savininkų kiemą.
Renginys buvo kupinas emocijų, apkabinimų, sveikinimų, linkėjimų ir svajonių susitikti jau 25-oje poezijos šventėje, kurios tema bus skirta M. K. Čiurlionio 150-osioms metinėms paminėti. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė Jolanta Zubienė padėkojo visiems susirinkusiems, skaičiusiems eilėraščius, muzikavusiems, organizavusiems ir palinkėjo vėl susitikti kitais metais. Dar ilgai nesiskirstė dalyviai, kalbėjosi, dalijosi įspūdžiais, vaišinosi Tado Blindos medžiotojų būrelio narių virtu ypatinguoju šiupiniu ir planavo susitikti kitąmet, o bardas K. Jakutis ir pradedančioji muzikos atlikėja Inesa Bumblauskytė padovanojo čia pat surepetuotą dainą.
Ačiū kantriems fotografams Mindaugui, Jonui ir Antanui, užfiksavusiems gražiausias akimirkas, kuriomis ir dalijamės su jumis.