Prokuratūra į teismą kreipėsi dėl dar vieno Savivaldybės tarybos nario

Šiaulių apygardos prokuratūra kreipėsi į Telšių apylinkės teismo Telšių rūmus dėl Savivaldybės tarybos nario Algirdo Bacevičiaus. Mat prokurorų, manymu, Tarybos narys netinkamai naudojo jam skiriamus Savivaldybės pinigus ir todėl nuspręsta teisme ginti viešąjį interesą. Anksčiau Klaipėdos apylinkės teisme sudarytos taikos sutartys su dviem Tarybos nariais, kurie įsipareigojo dėl netinkamų „čekiukų“ grąžinti pinigus.

Alvydas Ivoncius

Primename, kad Lietuvoje tikrinami visų savivaldybių tarybų nariai. Šimtai jų sutiko savo valia grąžinti netinkamai panaudotus pinigus, dėl kai kurių viešojo intereso gynimo tvarka kreiptasi į teismą.
Šiaulių apygardos prokuratūra pranešė, kad Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų atlikto tyrimo duomenimis, Telšių rajono tarybos nariui Algirdui Bacevičiui 2019–2023 metų kadencijos laikotarpiu nepagrįstai kompensuota 4 tūkst, 442 eurai Tarybos nario išlaidų. Prokurorai kreipėsi į Telšių apylinkės teismo Telšių rūmus su ieškiniu, kuriuo iš politiko prašo priteisti minėtą sumą.
Tyrimo metu nustatyta, kad nebuvo pagrindo kompensuoti degalų už daugiau nei 1 tūkst. 200 eurų, nes Savivaldybės tarybos posėdžiai vyko karantino metu, kada nebuvo galimas gyventojų judėjimas. Taip pat mokėta už kitos rūšies kurą – pirktas benzinas, nors A. Bacevičiui priklausančios transporto priemonės naudoja tik dyzeliną. Nustatyta, kad kuras pirktas ir trečiojo asmens – viešosios įstaigos – vardu.
Prokuroro ieškinyje nurodyta, kad nepagrįstai kompensuotos daugiau nei 1 tūkst. 400 eurų išlaidos už higienos priemonių, mobiliojo ryšio telefono, buitinių dujų įsigijimo, suvartotos elektros energijos, vizitinių kortelių gamybos, laikraščių prenumeratos įsigijimo bei skelbimų talpinimo spaudoje paslaugas. Tyrimo duomenimis, A. Bacevičius nepagrįstai išleido daugiau nei 1 tūkst. 700 eurų kanceliarinėms prekėms įsigyti. Tai patvirtinantys dokumentai neatitinka teisės aktų reikalavimų ir nėra galimybės nustatyti, ar visos Tarybos nario įsigytos kanceliarinės prekės buvo skirtos jo, kaip Tarybos nario, veiklai vykdyti.
„Kalvotajai Žemaitijai“ A.Bacevičius sakė, kad toli gražu nesutinka su visais prokuratūros reikalavimas. Karantino metu nebuvo visiškai uždraustas gyventojų judėjimas, o jis neva nesėdėjo namie. Atlikdamas Tarybos nario pareigas, vyko į savo biurą, susitikdavo su gyventojais, „vizitavo“ Savivaldybės objektus dėl jų remonto kokybės ir užsiėmė kita veikla. Vizitinės kortelės jam buvo pagamintos kaip Tarybos nariui, niekas nedraudė prenumeruoti laikraščių. Juose jis skelbdavo skelbimus kaip Tarybos narys, pranešdamas, kaip žmonės gali į jį kreiptis. Dėl kanceliarinių prekių A.Bacevičiui prokurorų kaltinimas apskritai neaiškus. Jei jau prokurorai mano, kad nežinia kodėl įsigijo šias prekes ir kam jas panaudojo, tai jie patys ir turi įrodyti, kad kanceliarinės prekės buvo skirtos ne jo, kaip Tarybos nario, veiklai. Buitinės dujos, elektra suvartoti jo, kaip Tarybos nario, biure Ryškėnuose. Jame A.Bacevičius nusipirko patalpą, kurioje nebuvo elektros, dujų, vandens, tualeto. Patalpą biurui įsirengė už savo pinigus, o dujų balionus pirko dujiniam šildytuvui.

Pinigus grąžino daugiau nei pusė išrinktųjų
A.Bacevičius ne vienintelis, kurio pareikalauta grąžinti Savivaldybei galimai nepagrįstai išleistus pinigus. Primename, kad 2024 metų kovo 7 dieną sudaryta taikos sutartis tarp Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, Linos Matutienės, Savivaldybės tarybos nario Remigijaus Juškos ir Telšių rajono savivaldybės administracijos. Pagal šią sutartį, R.Juška įsipareigojo grąžinti Savivaldybei 4 tūkst. 441 eurą.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr. 49)

Būkite pirmas pakomentavęs

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.