Kuri „ragana“ Savivaldybės vadovus, koaliciją, valdininkus „užkerėjo žioplumu“?

Šiaulių apygardos prokuratūroje atliekamas tyrimas dėl Gedrimų savarankiško gyvenimo namų nuomos. Primename, kad Tarybos sprendimu šie senelių globos namai išnuomoti privačiai bendrovei.

Alvydas Ivoncius

Pastatus – išnuomojo, baldus ir kitką – neva „pamiršo“
Rengiantis priimti sprendimą išnuomoti Gedrimų savarankiško gyvenimo namus, Tarybai aiškinta neva jie brangiai Savivaldybei kainuoja. Keistoka pozicija: privatininkas sugebės net pelno gauti, o valdininkams – tai neįkandama.
Savivaldybės administracija paskelbė nuomos konkursą. Jį laimėjo UAB „Agrogilė“. Ši bendrovė skelbėsi užsiimanti žemės ūkio technikos ir visokių ūkinių prekių prekyba. Matyt, nusprendė užsiimti ir socialiniais reikalais.
Paskui buvo pastebėta, kad išnuomoti vien pastatai, bet ne kilnojamasis turtas: baldai, automobilis, kompiuteriai ir panašiai. Neva kažkuris valdininkas pražiopsojo, kad ir kilnojamąjį turtą tuo pačiu reikėjo išnuomoti.
Visgi čia galima įžvelgti įtartiną „žaidimą“. Kas nors, žinodamas, kad neteks susipirkti baldų, įvairios įrangos, galėjo pasiūlyti didesnę kainą nei konkurentai. O paskui neva apsižioplinusi Savivaldybės administracija visą tą turtą ima ir perduoda dykai.
Visgi buvo bent šį kartą susiprotėta, o gal išsigąsta būsimų nemalonumų. Mat, imti šiaip ir perduoti tuos baldus, automobilį, žoliapjovę, kompiuterius, televizorius, virtuvės įrangą ir daugybę kitų daiktų negalima. Reikia skelbti konkursą.
O kadangi viskas „pakibo ore“, Telšių senelių globos namai su UAB „Agrogile“ sudarė neva turto „saugojimo“ laikiną sutartį. Pagal ją, „Agrogilė“ esą nesinaudoja turtu, bet jį saugo. O kur miega seneliai, ant ko sėdi, gal nežiūri televizijos ir kitaip nesinaudoja tuo tariamai „saugomu“ turtu? Akivaizdu, bendrovė, „saugodama turtą“, tuo pačiu juo ir naudojosi.
Galiausiai Savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius išsiaiškino, kad Telšių senelių globos namų direktorė Ernesta Jokšienė tokios sutarties pasirašyti negalėjo, nes turtas yra Savivaldybės. Vadinasi, kaip sakoma, direktorė viršijo savo įgaliojimus. A.Bacevičius kreipėsi į Antikorupcijos komisiją.
Joje E.Jokšienė teisinosi, kad sutartį su „Agrogile“ pasirašyti nurodė Savivaldybės administracijos valdininkė.

Prokurorai gavo skundą
Tačiau būta dar vieno skundo. Konkurse nelaimėjusi firma kreipėsi į Šiaulių apygardos prokuratūrą dėl galimai nesąžiningo konkurso. Esą firma, žinodama, kad kilnojamasis turtas bus perduotas neatlygintinai, būtų pasiūliusi didesnę kainą.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr.50)

Būkite pirmas pakomentavęs

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.