Paragino rajono vadovus dirbti, o ne „meškoms pilvus glostyti“

Savivaldybės tarybos nariai (iš kairės) Martinas Leščiauskas ir Algirdas Bacevičius.

Savivaldybės tarybos nariai Algirdas Bacevičius ir Martinas Leščiauskas spaudos konferencijoje vieną po kito vardijo rajono valdžios veiklos trūkumus. Abu Tarybos nariai išrinkti pagal tą patį visuomeninio rinkimų komiteto sąrašą.

Alvydas Ivoncius

Meras ignoravo pasiūlymą
Pasak A.Bacevičiaus, juodu frakcijos sudaryti negali, kadangi reikia trijų narių. Todėl negali ir oficialiai pasiskelbti opozicija, nors tokią poziciją valdžios atžvilgiu užima.
Tarybos narių manymu, dabar svarbiausia problema — subalansuotas biudžetas, finansinė drausmė. Apie tai kalbama ne vienerius metus, tačiau nieko svarbaus nedaroma. Paaiškėjus, kad Savivaldybę slegia ne tik skolos, bet ir ne pagal kišenę prisiimti įsipareigojimai, A.Bacevičius kreipėsi į merą, ragindamas surengti Savivaldybės tarybos kolegijos posėdį. Tarybos narys merui dėstė, kad Savivaldybė turi daug skolų, nevykdo finansinių įsipareigojimų, ragino skubiai parengti taupymo programą, išanalizuoti Savivaldybės kuruojamų sričių veiklą. Meras atsakė nematantis reikalo Kolegijos posėdžio sušaukti, neva Tarybos nariams informacija apie finansinę padėtį pateikta. Tačiau Tarybos narys ragino ne informaciją pateikti, o spręsti finansines problemas.
A.Bacevičius priminė, vien šiemet finansiniams įsipareigojimams tesėti trūksta trijų milijonų eurų, tačiau nėra atsakymų, kas bus daroma. O Savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas slapukauja, pokalbiuose kartojo esą „dar mokosi“, nes yra naujas žmogus Savivaldybėje. „Kiek galima mokytis, laikas pradėti dirbti“, — ironizavo A.Bacevičius.
Jo manymu, Savivaldybė dėl neatsakingų įsipareigojimų artėja prie bankroto, tačiau meras, dauguma Tarybos narių ir Savivaldybės administracijos vadovai nenori aiškintis priežasčių, ieškoti išeičių.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 57 (10169)