Politikai: nuo „milijonierių“ iki skolose paskendusio beturčio

Kaip ir visuomenėje, taip ir tarp vietos politikų, ryškūs turto skirtumai. Tačiau daugiausiai turto turintys yra užsikrovę dideles skolų naštas. Bet rasime ir visišką beturtį su skolų kupra. Savivaldybės tinklalapio nuotrauka.

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė valstybės politikų ir įstaigų, įmonių vadovų turto deklaracijas už 2020 metus. Telšių rajono politikai turto atžvilgiu labai diferencijuoti. Turtingiausieji Savivaldybės tarybos nariai aptekę skolomis, gausi „vidutiniokų“ grupė, tačiau yra šiek tiek ir nepasiturinčių, o vieno išrinktojo, „profesoriaus“ žento, deklaracijoje nenurodyta jokio turto, vien įspūdinga skola.

Alvydas Ivoncius

Deklaracijose netrūksta įvairių niuansų
Teisės aktais nustatyta, kurie piliečiai turi teikti metines turto ir pajamų deklaracijas. Valstybinė mokesčių inspekcija viešai skelbia vien valstybės politikų, įstaigų, įmonių vadovų turto deklaracijas. Vargiai jos tikslios, nes dauguma savo turtą (namus, butus, automobilius, žemę ir kita) įvertina „iš akies“. Negalima visiškai pasitikėti ir deklaracijoje įrašytomis santaupomis. Gal ir tikslesni duomenys apie bankuose laikomas santaupas, tačiau, kas žino, kiek jų dar yra „kojinėse“.
Kai kurie deklaruoja neturintys automobilių, nors važinėjasi prabangiomis mašinytėmis. Gali būti, jos priklauso įmonėms arba pirktos kitų asmenų vardu.
Lyginti turto pokyčius su ankstesniais, 2019 metais, sudėtinga, nes nuolat keičiasi turto vertės. Tas pats butas ar žemės sklypas šiemet gali kainuoti brangiau nei pernai. Matyt, deklaruojant svarbiausia per metus gautos pajamos. Jei kas įsigyja turto „ne pagal kišenę“, vėliau gali tekti įrodyti, iš kur gauta pinigėlių pirkiniams.
Čia skelbiame Telšių rajono savivaldybės tarybos narių ir Savivaldybės administracijos vadovų turto deklaracijų duomenis. Trūksta darbiečio Karolio Andrijausko duomenų, kadangi Tarybos nariu jis tapo neseniai ir jam šiemet teikti deklaracijos nereikėjo.

Savivaldybės tarybos nariai
ALGIRDAS BACEVIČIUS, visuomeninis rinkimų komitetas „A.Bacevičiaus pilietinis sąrašas“. Gyvenamojo namo (namo dalių), vertė — 60 tūkst., kitų statinių (sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių) vertė — 8 tūkst., žemės sklypų vertė — 68 tūkst., santaupos — 37 tūkst. eurų. Palyginti su 2019 metais, A.Bacevičiaus santaupos tokios pačios.
JANINA BUCEVIČĖ, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 56 (10368)

skolų pirkimas iš fizinių asmenų