Medikų bendruomenė paminėjo profesinę šventę

Rugpjūčio 12-ąją Žemaičių kaimo muziejuje Regioninės Telšių ligoninės darbuotojai jau 19 kartą minėjo Medicinos darbuotojų dieną. Anksčiau savo profesinę šventę Telšių medikai minėdavo per Jonines, tačiau šįkart šios kilnios profesijos atstovai susibūrė artėjant Žolinei. Iš pradžių tradiciškai medikų bendruomenė dalyvavo šv.Mišiose, o vėliau susibūrė įrengtoje stovykloje, kur skambėjo sveikinimo žodžiai bei įteiktos padėkos labiausiai nusipelniusiems gydymo įstaigos darbuotojams. Čia taip pat netrūko žaidimų, estafečių, buvo dalinamasi vaišėmis, o muzikinių kūrinių dovanojo Laimutė ir Vytautas.

Justina Lukošienė

Svarbiausios žmogiškosios vertybės — atleidimas ir dėkingumas
Regioninės Telšių ligoninės kapelionas prelatas Juozas Šiurys sveikino visus susirinkusius ir kvietė susitelkti maldai. „Dieną naktį aukojatės, kad būtų sveikas kūnas, o jeigu sveikas kūnas, tuomet sveika ir siela“,— kreipėsi į medikus prelatas, sakydamas, kad šią dieną bus ypatingai meldžiamasi už Regioninę Telšių ligoninę, visus darbuotojus, gydytus ir gydomus pacientus bei tuos, kurie iškeliavo į Amžinybę.
Telšių Šv.Antano Paduviečio katedros administratorius kanauninkas Vygintas Gudeliūnas teigė, kad kiekvienas žmogus gyvena sveikai, jeigu yra harmonijoje — savo vidinėje pusiausvyroje, kai jo išorinis elgesys sutampa su tuo, kas vyksta jo viduje.
„Kartais sakome viena, bet darome kita. Taip mes susiskaldome savyje, todėl labai svarbu leisti, kad Dievo žodis, kurį girdime, mus kurtų, formuotų, atstatytų, atkurtų. Ir tas žodis, kuris šiandien ateina, yra atleidimas ar neskubėjimas teisti. Visų pirma mes patys turime sugebėti vieni kitiems atleisti. Tai vyksta tik tuomet, kai patys priimame atleidimą iš Dievo. Jeigu kartais mums būna sunku atleisti dėl įvairių priežasčių artimiesiems, bendradarbiams ar kaimynams, tai yra ženklas, kad mes patys nesame patyrę Dievo atleidimo. Priėmus tiesą, kad Dievas visų pirma mums atleido, tuomet ir mes būsime gailestingi“,— dėstė dvasininkas, kuris taip pat akcentavo ir dėkingumo svarbą. Pasak jo, jeigu žmogus savo kasdienybėje daugiau dėkotų net už paprastus dalykus, tai ne tik jis būtų sveikas, bet ir aplinka, ir visuomenė, ir visa Lietuva.
Kanauninko išsakytiems žodžiams antrino prelatas J.Šiurys, pabrėždamas, kad visiems labiausiai trūksta dvasinės stiprybės. „Kasdienės duonelės mes tikrai nestokojame, tačiau dvasinės stiprybės mums visiems reikia. Tos dvasinės jėgos, kad galėtume ne tik patys darbuotis, bet ir kitus daryti laimingais“,— pažymėjo prelatas.
Po pamaldų žodį tarė Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė, kuri pasidžiaugė, jog gydymo įstaiga turi kiekvieną dieną ir naktį veikiančią koplyčią. „Mes galime ateiti bet kuriuo metu, kai mums yra sunku, pabūti su Dievu, išsakyti tai, kas yra širdy. Mes esame labai laiminga ligoninė, jog turime kapelioną prelatą Juozą Šiurį, kuris buvo iniciatorius medikų šventę pradėti šv. Mišiomis. Ačiū, kad vienijate mūsų vidinį dvasinį gyvenimą“,— dėkojo ligoninės vadovė.

Sveikinimai ir padėkos
Pirmoji sveikinimo žodžius medikų bendruomenei dalijo LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, pasidžiaugusi Regioninės Telšių ligoninės pasiekimais. „Su Jūsų užsispyrimu, darbštumu, idėjomis bet kokie darbai bus įgyvendinti. Svarbiausia, kad COVID-19 nesutrukdytų darbuotis taip, kaip šiandien dirbate. Noriu palinkėti, kad ir toliau išliktumėte tokia darnia šeima“,— sakė Seimo narė bei savo ruožtu įteikė padėkos raštus gydytojai neurologei Virginijai Vitkauskienei, vyr. slaugytojoms Neringai Raišutienei ir Janinai Zmailienei, Regioninės Telšių ligoninės ūkio reikalų tvarkytojai Romualdai Baublienei.
Po to žodis buvo suteiktas LR Seimo nariui Valentinui Bukauskui, kuris pirmiausia pasidžiaugė, jog nuosekliai laikomasi tradicijos, mat medikų šventė metai iš metų prasideda šv.Mišiomis ir vyksta toje pačioje vietoje — Žemaičių kaimo muziejuje. „Noriu padėkoti už atliktus sunkius darbus, esu dėkingas už Jūsų kantrybę, ištvermę, susitelkimą, nes be komandinio darbo tokių rezultatų neturėtume“,— kalbėjo politikas, kuris kiekvienam ligoninės skyriaus kolektyvui įteikė po gardų „skruzdėlyną“.
Renginį savo apsilankymu pagerbė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, kuris visos rajono bendruomenės vardu dėkojo medicinos darbuotojams už sunkų, atsakingą darbą. „Visuomenė džiaugiasi Jūsų kolektyvu, Jūsų ligonine. Atgarsiai atsklinda net iš Vilniaus, sako, kad Telšiai turi stiprią Regioninę ligoninę. Kaip byloja vienas posakis, ligų yra tūkstančiai, o sveikata — tik viena, tad mano nuoširdus palinkėjimas Jums, kad visada būtumėte sveiki“,— palinkėjo rajono vadovas, įteikdamas medikams natūralių vitaminų.
Pasisakius garbiems svečiams, Regioninės Telšių ligoninės direktorė J.Seiliuvienė įteikė padėkos raštus nuo ligoninės administracijos Tomui Lūžai, Ali Chahine, Eglei Lysovienei, Almai Dervinienei, Vilmai Šarkauskienei, Danguolei Rimkienei, Verai Dužinskienei, Rasai Andriušaitienei, Editai Jurevičienei, Ritai Šedleckienei, Laimutei Augustinienei.
„Labai didžiuojuosi mūsų ligonine, Jūs esate tokia jėga, kad sunku apsakyti. Būkime vieningi kaip kumštis. Jeigu kažką laikome savo užantyje, tai šiandien proga išsikalbėti, viską išsiaiškinti, kad toliau gyventume kaip viena darni šeima“,— nuoširdžiai kalbėjo ligoninės vadovė Jovita Seiliuvienė.

dermatologai Klaipėda

1 Komentaras

Komentarai nepriimami.