Savivaldybės įmonės direktorius bylinėjasi su Savivaldybės tarybos nariu

Savivaldybės istorijoje bene pirmas kartas, kai Savivaldybės įmonės direktorius kreipėsi į teismą dėl Savivaldybės tarybos nario. „Telšių butų ūkio“ direktorius Adomas Domarkas nusprendė kreiptis į Telšių apylinkės teismą, kadangi Savivaldybės tarybos nario Algirdo Bacevičiaus skunde Antikorupcijos komisijai įžvelgė neva tikrovės neatitinkančius bei jo garbę ir orumą žeminančius duomenis.

Alvydas Ivoncius

Įtartinos konkurso sąlygos
Primename, kad A.Bacevičius kreipėsi į Antikorupcijos komisiją po to, kai „Kalvotojoje Žemaitijoje“ buvo paskelbtas straipsnis apie įtartiną konkursą „Telšių butų ūkio“ direktoriaus pavaduotojo pareigoms užimti.
Savivaldybės tarybos nariui Tomui Lekavičiui palikus „Telšių butų ūkio“ direktoriaus pavaduotojo pareigas, buvo surengtas konkursas. Jo pareigybės aprašyme buvo įrašyta, kad pretendentai privalo turėti aukštąjį gamtos mokslų išsilavinimą bei „Turėti ne mažiau nei 3 metų profesinio darbo patirtį energetikos sektoriuje ir turėti atitinkamus kvalifikacijos atestatus“.
Tikriausiai nedaug rastume žmonių, kurie atitiktų tokius kvalifikacinius reikalavimus. Jie vertė manyti, kad konkurso sąlygos pritaikytos konkrečiam asmeniui. Ir štai vėliau paaiškėjo, kad konkursą laimėjo socialdemokratas Mantas Karečka, Vytauto Didžiojo universitete studijavęs ekologiją, vadinasi, yra „gamtininkas“. Be to, jis anksčiau dirbo Telšiuose veikiančioje šilumos energijos gamybos įmonėje „BIO zona“.
Pasidomėjome, kuo M.Karečka dirbo „BIO zonoje“. Pasirodo, operatoriumi, liaudiškai tariant, — kūriku. Darbininku. Taigi po mandriai atrodančia logine-lingvistine konstrukcija „Turėti ne mažiau nei 3 metų profesinio darbo patirtį energetikos sektoriuje“ slypi kūriko darbo patirtis, kuri kažkodėl reikalinga „Telšių butų ūkio“ direktoriaus pavaduotojo kompetencijai. „Kalvotajai Žemaitijai“ M.Karečka teigė neprašęs į konkurso sąlygas įrašyti tokių kvalifikacinių reikalavimų. Esą jis turi ir „kvalifikacijos atestatus“.
Glumina ir tai, kad prireikė „gamtininko“. Ne baigusio energetikos, statybos, kelių ir kitą inžineriją, o būtent „gamtininko“ išsilavinimo įmonėje, užsiimančioje ūkine veikla. Įmonės direktoriaus pavaduotojas visų pirma yra administruojantis vadovas, todėl vargiai čia buvo reikalingi tokie specifiniai reikalavimai. Užtat jie, manytume, sumažino ar net panaikino konkurenciją konkurse.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 67 (10478)

2 Komentarai

  1. Kam Telšiuose reikalinga vietinė valdžia (taryba, administracija)? Telšiai baigia padvėsti. Tai labiausiai nusmurgęs ir sparčiausiai nykstantis miestas iš visų matytų. Pikta stebint klestinčius kitus rajonų centrus.

  2. Įdomu, kas padavė į teismą, butų ūkis, ar direktorius kaip fizinis asmuo? Turiu omenyje, kas už teismą mokės? Labai nustebčiau, jei teismas čia įžvelgtų šmeižtą. Lietuvoje daug nepotizmo, tai Bacevičius to ir klausia, šmeižtu mano manymu net nekvepia

Komentarai nepriimami.