Telšiškių kalėdinės dovanos miestui

Į Turgaus aikštę jau atkeliavo kalėdinė miesto eglė.

Į Turgaus aikštę atgabenta didžioji kalėdinė eglė, kuri bus įžiebta rytoj, gruodžio 6 dieną, švenčiant 226-ąjį miesto gimtadienį.
Žaliaskarė augo Lakštingalų g.4, o ją prieš 31-erius metus buvo pasodinusi Violeta Rapalienė. Eglė šiek tiek vyresnė už jos dukrą Modestą Streckytę, kuri ir nutarė atsisveikinti su žiemą vasarą žaliuojančiu medžiu, nes jis kasmet vis labiau trukdė į namą patekti saulės spinduliams. Pasak Violetos, Telšiuose gyveno jos kelios giminės kartos, todėl džiugu miestui tokia neeiline proga padovanoti šeimos puselėtą eglę, kuria per šventes garbingiausioje miesto aikštėje galės pasigėrėti ne tik artimieji, bet ir visi miestelėnai bei svečiai.
Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas pastebėjo, kad šiemet buvo gauta apie 12-15 miestelėnų pasiūlymų dovanoti žaliaskares. Žinoma, pasirinktos pačios gražiausios. Dar viena eglė, artėjant šv. Kalėdoms, bus papuošta Katedros aikštėje. Ją padovanojo Varnių seniūnijos Janapolės miestelio gyventojai Adomas ir Nijolė Každailiai, o atsilyginant į Varnius iškeliaus žaliaskarė iš Telšių miesto Muziejaus g.4, kurią užaugino Juozapas Rimeika.
Pasak K.Lečkausko, miestas turi daug vazonų, kuriuos prieš didžiąsias metų šventes irgi reikės papuošti. Šiam tikslui 5 sidabrines eglutes padovanojo floristė Birutė Lekavičiūtė, o vieną — ryškėniškė Janina Pukšmienė. Egidijaus Soboto ir Lauros Lukošiūtės iš „Klevo“ sodų bendrijos dovanotas kėnis pravertė advento vainikui.
Seniūnas nuoširdžiai dėkoja visiems už supratingumą ir žemaitišką patriotizmą, drauge puošiant miestą šv.Kalėdoms ir Naujiesiems metams, taip pat linki džiaugsmingų artėjančių švenčių, kurių dvasia jau tvyro Žemaitijos sostinėje. („KŽ“ inf.)

2 Komentarai

  1. Eilini karta zurnalistai pjauna gryba… Jei nezinote kas ja pasodino tai bobuciu pasaku nerasykite…

  2. Violeta Rapalienė tik padovanojo eglę, o prieš 31 metus pasodino ne ji.. nerašykit nesamonių..😉

Komentarai nepriimami.