Serga laiškininkai — gyventojai be paslaugų

Laikai, kai žmonės griebdavosi bet kokio darbo ir už bet kokį atlyginimą, regis, praeina. Kaip rodo istorijos iš kasdienio gyvenimo, kai kuriems darbdaviams surasti darbuotoją darosi nelengva užduotis.

Lina Dijokienė

Trūksta ir laiškininkų
Regione, kur nėra išvystytos inovatyvios, pažangiausiomis technologijomis paremtos pramonės, atrodo, sunku būtų rasti tam tikrų specifinių specialybių darbuotojų. Tačiau kartais, kai dėl ligos ar kitų priežasčių iš darbo kuriam laikui atsitraukia nuolatinis darbuotojas, gali būti sudėtinga surasti, kas jį pavaduoja net tada, kai darbas nereikalauja specialių sugebėjimų. Taip nutiko Telšių rajone, Rainiuose.
Laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redakcija sulaukė mūsų skaitytojų skambučio iš Rainių. Žmonės piktinosi, kad jau antra savaitė negauna užsiprenumeruotų laikraščių. Moteris kitame telefono laido gale paminėjo tokių nuskriaustų prenumeratorių esą yra net keli. Jie gyvena Rožių, Liepų ir dar keliose kitose Rainių gatvėse… „Mums aiškina, kad laiškininkas serga, o kam pavaduoti nėra. Tačiau mes juk už laikraščių pristatymo paslaugą paštui sumokėjome. Negi turime dar kitą žmogų samdyti? Mums laikraščių reikia dabar, o ne po kelių savaičių makulatūros“,— piktinosi skaitytojos.
Pažadėjo padėtį ištaisyti
Mūsų skaitytojos klausimą perdavėme AB „Lietuvos paštas“. Po kurio laiko sulaukėme Lietuvos pašto Komunikacijos grupės vadovo Tomo Bašarovo atsakymo. „Atsiprašome gyventojų už patiriamus nepatogumus dėl laikinai vėluojančio pašto korespondencijos ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymo. Minimame Rainių kaime gyventojus aptarnaujanti laiškininkė šiuo metu serga, o ją pavaduojantys laiškininkai nespėja per dieną aptarnauti visos apylinkės. Dedame didžiules pastangas, tad kuo greičiau būtų atnaujintas paslaugų teikimas. Informuojame, kad netrukus Viešvėnų pašte pradės dirbti nauja laiškininkė, kuri ir aptarnaus Rainių bei kitų aplinkinių kaimų gyventojus“,— elektroniniame laiške „Kalvotosios Žemaitijos“ redakcijai rašė AB „Lietuvos paštas“ atstovas.

Skatina užsidirbti
Pasak T.Bašarovo, Telšių rajone, kur iš viso veikia 13 paštų, šiuo metu dirba 51 laiškininkas. Paklaustas, kokią teritoriją, vienam laiškininkui tenka aptarnauti, Komunikacijos grupės vadovas pakomentavo: „Kiekvieno iš laiškininko aptarnaujamos teritorijos dydis formuojamas pagal etato dydį, kuris nustatomas, atsižvelgiant į aptarnaujamų gyventojų (adresų) ir teikiamų paslaugų apimtis, kurios dėl demografinių tendencijų kasmet mažėja. Kaimo paštuose dažnai laiškininkai įdarbinami nepilnu etatu, nes mažesnėse kaimiškose gyvenvietėse teritorijos, kurias reikia aptarnauti laiškininkams, nėra didelės. Šiuo metu laiškininko darbo užmokestis yra 420 Eur (pilnas etatas), tačiau šalia numatyto fiksuoto laiškininko atlyginimo, kuris priklauso nuo jo aptarnaujamos teritorijos dydžio, laiškininkas gali gauti papildomą priedą už prekių bei prenumeratos pardavimus pagal įmonėje galiojančias tvarkas ir nuostatus. Lietuvos pašte dirbti laiškininkais kviečiame asmenis, turinčius pagrindinį, vidurinį arba aukštesnįjį išsilavinimus, savarankiško darbo patirtį bei pagal darbo poreikį — vairuotojo pažymėjimą. Įsidarbinusiems laiškininkais keliame siekį užtikrinti aukštą klientų aptarnavimo standartą, tinkamą pašto ir materialinių vertybių naudojimą bei saugojimą, gyventojams ir juridiniams asmenims pristatyti gautą korespondenciją, siuntas, periodinius leidinius, pranešimus, išmokas“. T.Bašarovas akcentavo, jog laiškininkai yra aprūpinami darbine apranga ir kasdienėms užduotims atlikti reikalingomis priemonėmis.

2 Komentarai

  1. Ar būtina, skųstis laikraščio redakcijai, juk būtų užtekę pasiskambinti tiesiai į Viešvėnų pašto skyrių, aš taip ir padariau ir man labai maloniai buvo išaiškinta visa situacija, mandagiai atsiprašyta ir problema buvo išspręsta.

  2. Labai gaila,kad straipsnyje pateikta atstovo spaudai reklaminė kalba, nelabai atitinkanti tikrovę, o redakcija nepasivargino įsitikinti,ar iš tikrųjų taip ir yra.Užtektų patikrinti,ar atšauktas darbuotojo paieškos skelbimas,ir įsitikintumėte,kad jokia nauja laiškininkė nepradės darbo,nes jos nėra.Kita informacija taip pat bendro pobūdžio, ne apie Rainiuose iškilusią problemą,juo labiau,ne apie priemones,kurios padėtų išvengti tokių atvejų ateityje.O skaitytojai suklaidinti.

Komentarai nepriimami.