Skyrimai į pareigas kelia vis daugiau įtarimų, arba apie tai, kai neva nepažeistas įstatymas, nors jo nesilaikyta

Rugpjūtyje, prieš Tarybai atleidžiant iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų Imantą Motiejūną, buvo paskirta nauja Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja: Tarybos nario Tomo Lekavičiaus žmona, Tarybos nario Algirdo Žebrausko duktė. Prieš tai T.Lekavičius tapo Savivaldybės įmonės „Telšių butų ūkis“ direktoriaus pavaduotoju, o Tarybos narys Petras Kuizinas įsidarbino UAB „Telšių autobusų parkas“. Kas tai: visiškai normalūs procesai, ar tokie, kuriuos galima suvokti kaip politikų papirkinėjimą pareigomis?

Alvydas Ivoncius

Paskyrė prieš pat svarbų balsavimą
Kad politikų, įtakingesnių valdininkų artimieji įsidarbina Savivaldybės administracijoje, kitose Savivaldybėse įstaigose ir įmonėse, menka paslaptis.
Vieno politiko žmonos, o kito dukros paskyrimas prieš pat balsavimą Taryboje kelia abejonių. I.Motiejūnas Savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame buvo numatyta jį atleisti iš pareigų, aiškino neva niekas nedalyvavo konkursuose dėl Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pareigų. Iš tikrųjų buvo skelbti bent du konkursai ir dėl dalyvių stokos neįvyko. I.Motiejūnas aiškino neva apklausęs Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus darbuotojas, skyriaus vedėja pageidavusi tapti tik Šarūnė Žebrauskaitė-Lekavičienė. Todėl buvo surengtas jos darbo neeilinis vertinimas ir ji perkėlimo iš pareigų į pareigas būdu paskirta skyriaus vedėja.
Ankstesnei skyriaus vedėjai, kaip ir būreliui kitų „savivaldybininkų“, Specialiųjų tyrimų tarnyba pareiškė įtarimus dėl galimo kyšininkavimo. Valdininkė teismo buvo nušalinta nuo pareigų, tačiau pati jų atsisakė tik šiemet. Dėl šios priežasties konkurso ar perkėlimo būdu paskirti kito skyriaus vedėjo nebuvo galima ilgiau nei metus.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 78 (10290)

2 komentarai

  1. Privalomai būtina interpeliacija Gusarovui (nekyla noro tokio tipo vadinti pagal pareigas kurias jis užima). Visiškas neišmanėlis (ar melagis?) teikti priešingai nei yra numatyta LR įstatymų reikalavimuose!!! Ar gali toks nevykėlis užimti postą visiškai nesusipažinęs su LR Teisės aktais?????

Jūsų komentaras

Jūsų el. pašto adreso nerodysime.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.