Būna ir taip: apsileidėlis kaimyną gąsdina baudomis

Privatizuojant pastato patalpas, nutiko taip, kad gyventojams priklausantys butai įsiterpė tarp Savivaldybei priklausančių patalpų. Kadangi jos nešildomos, gyventojai patiria šilumos nuostolių. Žmonės nuogąstauja dėl valdiškose patalpose susidariusių antisanitarinių sąlygų. Kurios patalpos priklauso gyventojams, kurios Savivaldybei, aiškiai matoma nuotraukoje: gyventojų butų langai pakeisti.

Įsivaizduokite, kad turite kaimyną apsileidėlį, kuris nesirūpina savo turtu. Ir dar gąsdina jus baudomis, todėl, kad pats savo turtu nesirūpina. Sakysite, nesąmonė. Tačiau su tokia ne menama, o tikra situacija susidūrė namo Varniuose, Žarėnų gatvėje, butų savininkai.

Alvydas Ivoncius

Labiausiai nesirūpina Savivaldybė
Kalbame apie liūdnai atrodantį pastatą, kurio viename korpuse įsikūręs vaikų darželis, o kitame yra butai. Juose gyvena žmonės: keturios šeimos. Jos šių metų vasarį kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės administraciją, prašydamos, kad Savivaldybė korpuse sutvarkytų jai priklausančias patalpas. Taigi tame korpuse vienos patalpos priklauso gyventojams, kitos — Savivaldybei. Savo rašte Savivaldybės administracijai žmonės teigė, kad Savivaldybei priklausančioje dalyje įrengtas socialinis būstas, kuriame jau dešimt metų niekas negyvena. Kadangi valdiškos patalpos nešildomos, susidaro antisanitarinės sąlygos, įvyko kelios vandentiekio avarijos.
Balandžio pabaigoje Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus specialistas apžiūrėjo pastatą ir surašė statinio techninės priežiūros patikrinimo aktą. Jame rašoma, kad pastato konstrukcijų būklė patenkinama, tačiau pamatų blokai paveikti drėgmės, atsiradę plyšiai. Mūrinė dalis stipriai paveikta erozijos, suirusi. Surenkamų gelžbetoninių konstrukcijų sienose atsiradę plyšiai, dalis langų pakeisti, likusių medinių langų rėmai sutrešę, supuvę.
Akte perspėjama, kad skilusių langų šukės krisdamos gali sužaloti žmones. Beje, kaip minėjome, kitame pastato korpuse įsikūręs vaikų darželis: jo patalpų būklė taipogi apgailėtina. Akte rašoma, kad stogo būklė bloga, danga vietomis pažeista, o vidun patenkantis vanduo gadina viršutinio aukšto patalpas ir pastato konstrukcijas. Patalpos nerakinamos, apleistos, gretimų butų gyventojai patiria šilumos nuostolių. Statinio techninė priežiūra nevykdoma. Statinio techninis prižiūrėtojas paskirtas tik statinio daliai (vaikų darželiui).

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 83 (10295)