Susibūrė nauja Tarybos valdančioji koalicija. Viskas kabo ant plauko

Savivaldybės taryboje ankstesnė koalicija veikė daugiau nei metus. Šią savaitę paaiškės, kiek tvari yra naujoji koalicija, ar yra Tarybos narių, savo partiečiams teigiančių viena, o slaptame balsavime darančių visai ką kita.

Praėjusią savaitę išplatintas pranešimas, kad susibūrė nauja Savivaldybės tarybos valdančioji koalicija. Ją sudaro socialdemokratai, darbiečiai, konservatoriai — iš viso 14 Tarybos narių iš 25.

Alvydas Ivoncius

Iš ankstesnės koalicijos pasitraukė darbiečiai
Išplatintame pranešime rašoma, kad spalio 15 dieną Savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai, vadovaudamiesi Darbo partijos Telšių rajono skyriaus tarybos sprendimu, pasitraukė iš Savivaldybės taryboje veikusios koalicijos. Buvo numatyta, kad pasitraukus vienam iš partnerių, koalicijos sutartis nustoja galioti. Dėl šios priežasties buvo formuojama nauja valdančioji koalicija.
Pagal pranešimą, spalio 19 dieną trijų partijų Telšių rajono skyrių pirmininkai pasirašė sutartį dėl atnaujintos valdančiosios koalicijos, kurią sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių rajono skyrius, Darbo partijos Telšių rajono skyrius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių rajono skyrius. Pranešime viliamasi, kad naujoji koalicija veiks iki Savivaldybės tarybos kadencijos pabaigos 2023 metais. Koalicija sieks sukurti žmogaus sveikatai palankią ir saugią socialinę aplinką, efektyviai tvarkyti rajono ūkio reikalus, sudaryti sąlygas žmonėms dirbti ir užsidirbti bei gauti kokybišką išsilavinimą.
Pasirašytoje sutartyje numatyta, kad visų koalicijos partnerių remiamą kandidatą į Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigas siūlo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių rajono skyrius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas — Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių rajono skyrius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas — Darbo partijos Telšių rajono skyrius. Koalicijos partneriai per vieną mėnesį nuo koalicijos sutarties pasirašymo įsipareigoja parengti koalicijos programą ir ją pristatyti visuomenei.

VSD neskubėjo suteikti leidimo
„Kalvotoji Žemaitija“ primena, kad tuoj po 2019 metais įvykusių Savivaldybės tarybos rinkimų susikūrė darbiečių, „valstiečių“, tvarkiečių, visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ ir liberalų koalicija. Ji karštligiškai veržėsi į mero pavaduotojo pareigas pasiūlyti pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ sąrašą išrinkto Tarybos nario Algirdo Žebrausko žentą Tomą Lekavičių, Savivaldybės administracijos direktoriumi — Imantą Motiejūną, jo pavaduotoju — Almantą Lukavičių. Meras Kęstutis Gusarovas atsisakė mero pavaduotojo pareigoms teikti T.Lekavičių, neva juo nepasitiki. Taip pat atsisakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigoms teikti I.Motiejūną, kol nebus gautos Valstybės saugumo departamento ir Specialiųjų tyrimų tarnybos patikimumo pažymos.
Valstybės saugumo departamentas ilgokai delsė pateikti pažymą dėl I.Motiejūno, kad jis gali susipažinti su slapta informacija. O kai atsiuntė pažymą, paaiškėjo, kad leidimas I.Motiejūnui suteikiamas ne visiems ketveriems kadencijos, o trejiems metams. Buvo galima suprasti, kad Valstybės saugumo departamentas kažkodėl abejojo dėl I.Motiejūno ir, ilgokai neatsiųsdamas pažymos bei suteikdamas leidimą tik trejiems metams, sykiu atsiuntė ir žinią Savivaldybės tarybai dėl I.Motiejūno patikimumo.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 84 (10296)