Įtarimas: gal hidraulinius bandymus atliko tik popieriuje?

Nedaug liko iki šildymo sezono pradžios. Vėsokas ruduo žada lyg ir ankstesnę jo pradžią. O Savivaldybės įmonė „Telšių butų ūkis“ viešai pareiškė, kad daugiabučiuose namuose atlikti hidrauliniai bandymai, išplauti vamzdynai, šildymo sezonui pasirengta. Ar tai tiesa? Tokie bandymai niekam ne naujiena, tačiau dauguma gyventojų nė nežino, kada ir kaip jie buvo atlikti.

Alvydas Ivoncius

Nepranešė apie bandymus
Pagal teisės aktus, namų atstovai turi būti informuojami apie atliekamus hidraulinius bandymus. Visgi, pasirodo, tuo verta suabejoti. Mat uždarajai akcinei bendrovei „Butų ūkio valdos“, administruojančiai dalį Telšių daugiabučių namų, nė nebuvo pranešta, kada ir kuriuose namuose hidrauliniai bandymai bus atliekami.
Tokių patikrinimų tikslas — įsitikinti šildymo sistemų patvarumu. Pasak „Butų ūkio valdų“ direktoriaus pavaduotojo Raimundo Budniko, jei jo atstovaujama bendrovė, kaip administruojanti daugiabučius namus, net negavo pranešimų apie bandymus, taip kaip įsitikinti ar jie realiai buvo atlikti, ar pakako vien imitacijos?
Šildymo sezoną daugiabučiuose namuose galima pradėti tik įsitikinus, kad šildymo sistemos veikia patikimai. „Jei, pradėjus šildyti ar vėliau, plyš vamzdis ar radiatorius, bus daug bėdų. Žmonių tuo metu gali nebūti namuose, vanduo gali užlieti ir kaimynų butus. Kol bus sureaguota, kol bus nutrauktas termofikacinio vandens tiekimas į šildymo sistemą, praeis šiek tiek laiko. Jo, deja, pakaks, kad būtų užlieti butai kartu su baldais, buitine technika. Žmonės gali patirti didelių nuostolių“,— kalbėjo R.Budnikas.
Jo teigimu, UAB „Butų ūkio valdos“ nori, kad žmonės, prasidėjus šildymo sezonui, savo butuose jaustųsi saugūs ir dėl savęs, ir dėl kaimynų. Todėl netoleruotina, kad bendrovė Savivaldybės įmonė „Telšių butų ūkis“ nepranešė apie hidraulinius bandymus. „Mes turime specialistų, kurie būtų galėję šiuos bandymus stebėti, įvertinti, ar jie kokybiškai atlikti. Kas dabar gali paneigti, kad vienur ar kitur tie bandymai nebuvo atlikti, kaip sakoma, „ant durniaus“ ar apskritai vien imituojant, ar atlikti tik „popieriuje“?
Pagal seną, nusistovėjusią tvarką Telšių daugiabučių namų šilumos punktus kartu su šildymo sistemomis prižiūri „Telšių butų ūkis“. Todėl ši įmonė yra atsakinga, kad hidrauliniai bandymai būtų atlikti tinkamai, žinant ir dalyvaujant gyventojų atstovams ar namą administruojančios įmonės specialistams. Toks reikalavimas įtvirtintas teisės aktuose. Vadinasi, galima spėti, kad „Telšių butų ūkis“ nepaisė norminio reikalavimo.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 73 (10385)

 

 

2 Komentarai

  1. Liauzginas su Budnikiu dirbo butų ūkyje, žino ar jie daro ar tik popieriukus išrašo. O dabar butų valdos kaip administratorius juk turi ant akto pasirašyti. Jei nekvietė kartu daltvauti, tai galit nesirašyti. O butų ūkis nesenai pranešė, kad jau pridavė aktus. Tai jau esate pasirašę kad atliko hidraulinius. Ar ir jūs pasirašydami suprantat, kad neatlikti bandymai?

  2. Šiauliuose hidraulinius bndymus daugiabučiuose iki šildymo sezono pradžios atlieka licenzijuota įmonė už atlygį. Kaine per 100 €. Be hidraulinių bandymų šildymo sezonui pradėti nebus išduotas pasas

Komentarai nepriimami.