Kaip išsirinkti tinkamą kremavimo urną?

Mirus artimam žmogui, kiekvienam yra sunku su tuo susitaikyti, tačiau ateina momentas, kuomet reikia pasirinkti urną arba karstą. Turėdami pasirinkimą iš tūkstančių urnų ir karstų, galite susimąstyti, nuo ko pradėti spręsti, kuri kremavimo urna jums ar jūsų mylimam žmogui yra geriausia, o gal noresite pasirinkti karstą? Štai keletas praktinių patarimų, padėsiančių jums atlikti atrankos procesą, jei pasirinksite urną.

Kaip bus naudojama urna?

Žinoma, pagrindinė kremavimo urnos paskirtis yra tiesiog laikyti kremuotus mirusiojo palaikus. Bet ką darysite su urna, kai ji bus užpildyta jūsų mylimojo pelenais? Atsakymas į šį klausimą lems jums reikalingos urnos tipą. Norėdami pasirinkti, apsvarstykite šiuos tipiškų kremavimo urnos naudojimo būdų aprašymus:

  • Urnos laikymas namuose. Kremavimo urnos demonstravimas matomoje jūsų namų vietoje yra vienas iš būdų parodyti meilę ir pagarbą savo mylimam žmogui. Urnos laikymas namuose yra apčiuopiamas būdas išsaugoti mirusiojo prisiminimus, o daugelis šeimų paguodžia fiziškai šalia savo mylimojo pelenų. Šiam bendram tikslui naudojamos urnos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, tokių kaip metalas, mediena, kompozicinė derva arba akmuo.
  • Pelenų barstymas. Išsklaidymo urnose yra viršutinė anga, skirta lengvai išleisti pelenus. Išbarsčiusi pelenus, šeima gali į išbarstymo urną įsidėti atminimo dovanėlių ar gėlių, kad įamžintų savo mylimą žmogų.
  • Laikymas kolumbariume. Dydis yra svarbiausias aspektas renkantis urną kolumbariumo nišai. Būtinai išsiaiškinkite nišos matmenis (aukštis, plotis ir gylis) ir pasirinkite urną, kuri tilps į tą erdvę. Kitas aspektas yra medžiaga, iš kurios pagaminta urna. Daugelis mauzoliejų ir kapinių turi gaires, kurių reikia laikytis, ką jie leis ir ko neleis savo patalpose.

Kokio dydžio urnos reikia?

Nustatę kremavimo urnos rūšį, kurios jums reikia pagal tai, kaip naudosite urną, kitas žingsnis yra nustatyti urnos tūrį, kad būtų galima laikyti jūsų mylimo žmogaus pelenus. Kremacinės urnos tūris matuojamas kubiniais centimetrais ir nurodo erdvės kiekį urnoje. Paprastai suaugusiųjų urnai prieš kremavimą jums reikės urnos, kurioje būtų bent vienas kubinis centimetras kiekvienam kūno svorio kilogramui. Pavyzdžiui, jei prieš kremavimą mirusysis svėrė 150 kg., jums reikės urnos, kuri yra bent 150 kubinių centimetrų ar didesnė. Jei išmatavimai labai artimi arba tiesiog nesate tikri, kokį dydį pasirinkti, rekomenduojame rinktis didesnio dydžio urną. Jei perkate urną kūdikiui, vaikui ar augintiniui, daugiau informacijos ir pagalbos sulauksite perkant arba laidojimo namuose.

Kaip pelenus perkelti į kremavimo urną?

Kai gausite kremavimo urną iš krematoriumo, jūsų artimojo pelenai bus sudėti į plastikinį maišelį urnos viduje. Krepšys skirtas apsaugoti pelenus nuo išsiliejimo ir kitų galimų pavojų, tokių kaip vanduo. Krepšys taip pat leidžia lengvai perkelti pelenus iš vienos urnos į kitą. Pelenai visada turi likti plastikiniame maišelyje, jų niekada negalima išmesti ar pilti į kremavimo urną. Jei jums nepatogu pernešti pelenus patiems, galite atnešti urnas į vietinius laidojimo namus ar krematoriumą. Laidotuvių specialistai yra pripratę prie tokių prašymų ir mielai jums padės. Žmonės dažnai klausia, ar galima įdėti laikiną kremavimo urną. Daugumoje urnų nėra pakankamai didelės angos ar vidinės erdvės, kad tilptų kita urna, o laikinosios urnos nėra skirtos tilpti kitos urnos viduje. Vietoj to, rekomenduojama plastikinį maišelį su pelenais perkelti iš laikinosios urnos į naują. Visgi, jei jums nepatogu pačiam perkelti maišelį, laikinąją urną kartu su nauja urna galite nunešti į vietinį krematoriumą arba laidojimo namus, kad gautumėte pagalbos. Jums mielai padės „Gedulas“.

 

 

 

 

 

 

1 Komentaras

Komentarai nepriimami.